W.Va تسویه 147 میلیون دلاری مواد افیونی را با CVS، Walmart اعلام کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چارلستون، W.Va. — دادستان کل پاتریک، دادستان کل، Walmart و CVS Pharmacy با ایالت ویرجینیای غربی برای مجموع 147 میلیون دلار در دعوای حقوقی بر سر نقش این شرکت‌ها در کمک به عرضه بیش از حد داروهای نسخه‌ای که به اپیدمی مواد افیونی در آسیب‌دیده‌ترین ایالت این کشور دامن زد، توافق کردند. موریسی روز سه شنبه اعلام کرد.

Walmart و CVS دو دعوی قضایی بودند که بخشی از یک محاکمه بزرگتر بودند که همراه با کروگر و والگرینز به ژوئن سال آینده به تعویق افتاد. موریسی اخیراً اعلام کرد که برای حل و فصل دعاوی مشابه با Rite Aid تا سقف 30 میلیون دلار توافق کرده است.

این شکایت ها ادعا می کنند که سهم داروخانه ها در عرضه بیش از حد مواد افیونی نسخه ای در ایالت باعث “خسارت های قابل توجهی از طریق هزینه های درمان پزشکی گذشته و جاری آنها شده است، از جمله برای خردسالان متولد شده معتاد به مواد افیونی، هزینه های توانبخشی، هزینه های نالوکسان، هزینه های معاینه پزشکی، هزینه های خود درمانی”. هزینه های بیمه ایالتی و سایر اشکال خسارات را برای رسیدگی به مصائب مربوط به مواد افیونی و تلفات جانی تامین کرد.

کل تسویه حساب های ایالتی در پرونده های مواد افیونی را به 875 میلیون دلار می رساند که شامل 296 میلیون دلار با تولیدکنندگان، 400 میلیون دلار با عمده فروشان و 177.5 میلیون دلار مربوط به داروخانه ها می شود.

موریسی طی یک کنفرانس خبری گفت: «این شهرک‌ها جان‌های از دست رفته ناشی از اپیدمی مواد افیونی را برنمی‌گردانند، اما این شهرک‌ها و دیگر شهرک‌ها امیدواریم کمک قابل توجهی به کسانی که بیش از همه از این بحران در ایالت ما آسیب دیده‌اند، ارائه کنند.» این توسعه همچنین از یک آزمایش پرهزینه و طولانی جلوگیری کرد و در پایان روز، ویرجینیای غربی بالاترین نتایج سرانه اسکان را در این کشور خواهد داشت که برای مردم ما می جنگد.

Walmart با تسویه حساب کمی بیش از 65 میلیون دلار و CVS برای 82.5 میلیون دلار موافقت کرد. موریسی گفت که قرارداد با CVS شامل شرطی است که به این معنی است که ویرجینیای غربی همچنان می تواند از هر شهرک ملی آینده که ایجاد می شود پول دریافت کند.

پول تمام شهرک های مواد افیونی در سراسر ایالت توزیع خواهد شد تا بحران مواد افیونی کاهش یابد.

در ماه اوت، شهرها و شهرستان‌های ویرجینیای غربی با سه توزیع‌کننده عمده دارو در ایالات متحده به توافقی 400 میلیون دلاری دست یافتند: AmerisourceBergen، Cardinal Health و McKesson. در آوریل، موریسی اعلام کرد که ایالت 99 میلیون دلار در توافق نهایی با جانسون دریافت خواهد کرد شرکت تابعه و جانسون Janssen Pharmaceuticals Inc.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رایان گرنتهام بازیگر Riverdale به دلیل قتل مادرش به حبس ابد محکوم شد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، رایان گرنتهام بازیگر که در …