آخرین محل استراحت ملکه الیزابت دوم با سنگ دفتر جدید مشخص شده است | ملکه الیزابت دوم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کاخ باکینگهام اعلام کرد آخرین محل استراحت ملکه الیزابت دوم با یک سنگ دفتر جدید در کلیسای یادبود پادشاه جورج ششم مشخص شده است. این تخته سنگی نام ملکه فقید، همسرش و پدر و مادرش را دارد و این دو نسل با یک ستاره فلزی از هم جدا شده اند.

می‌خواند:

جورج ششم 1895-1952

الیزابت 1900-2002

الیزابت دوم 1926-2022

فیلیپ 1921-2021

خاکستر پرنسس مارگارت نیز در کلیسای کوچک دفن شده است، اگرچه نام او در کتیبه نیست.

سنگ دفتر قبلی در طبقه نمازخانه با حروف طلایی “جرج ششم” و “الیزابت” نوشته شده بود.

کلیسای یادبود پادشاه جورج ششم بخشی از کلیسای سنت جورج در قلعه ویندزور است و توسط ملکه الیزابت دوم در سال 1962 به عنوان محل دفن پدرش سفارش داده شد. جورج ششم ابتدا پس از مرگش در سال 1952 در طاق سلطنتی قلعه دفن شد و سپس به کلیسای کوچک منتقل شد.

ستاره بند بند بر روی سنگ دفتر وجود دارد زیرا هر چهار خانواده سلطنتی از اعضای Order of the Garter بودند. کلیسای سنت جورج خانه معنوی این راسته است که قدیمی ترین و ارشدترین نظم جوانمردی انگلستان است و توسط ادوارد سوم انگلستان در سال 1348 تأسیس شد.

با پایان یافتن یک دوره عزای ملی، با برافراشتن پرچم‌ها بر روی ساختمان‌های دولتی، جزئیات مشخص شد. عزاداری سلطنتی تا روز سه شنبه ادامه دارد. گفته می شود که پادشاه چارلز و کامیلا، همسر ملکه، به اسکاتلند پرواز کرده اند تا در خلوتی در بیرخال، نزدیک بالمورال، جایی که ملکه فقید در 8 سپتامبر درگذشت، غمگین باشند.

ادای احترام گل به او کمپوست خواهد شد و جان تازه ای در پروژه های کاشت در سراسر پارک های سلطنتی می گیرد. انتظار می رود که کار برای حذف اقلام گذاشته شده توسط مردم از روز دوشنبه، یک هفته پس از تشییع جنازه دولتی آغاز شود و به مدت هفت روز ادامه یابد.

لیز تراس مرگ ملکه را “دوره ای مهم و دوره غم و اندوه بزرگ در ملت” توصیف کرد.

نخست وزیر هنگام سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: «فکر می‌کنم شما سیل عظیمی از عشق و محبت نسبت به اعلیحضرت فقید و همچنین مقدار زیادی صمیمیت نسبت به شاه چارلز سوم دیده‌اید.»

او افزود: «در مراسم تشییع جنازه ما شاهد چنین حمایت عظیم مردمی بودیم و من نیز چنین حمایتی را از سوی رهبران جهانی که به تعداد بی‌سابقه به لندن آمده‌اند، دیده‌ام.

از دیدگاه خودم، بسیار مفتخرم که در یکی از آخرین اقدامات ملکه از سوی اعلیحضرت ملکه برای تشکیل دولت دعوت شدم.

از آن زمان تاکنون، من دو مخاطب با اعلیحضرت داشته‌ام و آنچه دیده‌ام موج عظیمی از گرمای عمومی و حمایت از او و کل خانواده سلطنتی است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: کیف و واشنگتن اظهارات هسته‌ای رهبران را برای آرام کردن ترس‌ها روشن می‌کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، در اینجا مهمترین تحولات مربوط به …