آندری یارمولنکو، فوتبالیست اوکراینی می‌گوید روسیه را از هر گونه ورزش منع می‌کند | لیگ ملت ها

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آندری یارمولنکو، کاپیتان اوکراین، با انتشار اخباری مبنی بر حذف این کشور از جواز حضور در یورو 2024، خواستار “انزوای کامل” روسیه از تمامی ورزش های حرفه ای شده است.

روسیه از زمان آغاز حمله به اوکراین در ماه فوریه از حضور در مسابقات یوفا و فیفا محروم شده است. با توجه به برنامه قرعه کشی مقدماتی یورو 2024 که برای 9 اکتبر برنامه ریزی شده است، برگزارکنندگان شامل روسیه نمی شوند. یارمولنکو که در گلاسکو قبل از دیدار روز چهارشنبه لیگ ملت‌های اوکراین با اسکاتلند صحبت می‌کرد، موضع یوفا را تایید کرد و از سایر ورزش‌ها خواست از این الگو پیروی کنند.

بازیکن سابق وستهام گفت: “افکار من بسیار ساده است.” فوتبال روسیه و ورزش روسیه باید کاملاً منزوی شوند. این کشور تروریست ها است، کشوری که اوکراینی ها را می کشد، کودکان اوکراینی را می کشد. وقتی چنین چیزی در حال وقوع است، نمی توانیم فقط در مورد ورزش صحبت کنیم. همه بازیکنان اوکراین می خواهند روسیه در هر سطحی منزوی شود.

ما نمی توانیم اجازه دهیم روسیه در هیچ مسابقه ای شرکت کند، در حالی که ارتش این کشور در حال کشتار غیرنظامیان در اوکراین است. موضع تیم اوکراین یکپارچه است. روسیه باید از همه چیز منع شود.»

الکساندر پتراکوف، سرمربی تیم ملی اوکراین اعتراف کرد که پس از ابراز تمایل به سلاح گرفتن در برابر روسیه، توسط هیئت حاکمه فوتبال اروپا جریمه شده است. پتراکوف گفت که از اندازه جریمه پولی بی اطلاع است و از این وضعیت کاملا راحت به نظر می رسد.

پتراکوف در پاسخ به سوالی درباره تمایل اتحادیه فوتبال روسیه برای محرومیت او، به همین ترتیب آرام بود: مربی 65 ساله گفت: “هرچه قبلاً گفتم دوباره خواهم گفت.” این به وضوح فدراسیون فوتبال روسیه و تیم حقوقی آنها است. هر کاری که انجام می دهند کار خودشان است. من پای حرفم می ایستم.»

هنگامی که اوکراین در ماه ژوئن به اسکاتلند رفت، تیم پتراکوف به فینال پلی آف جام جهانی رفت که در مقابل ولز شکست خورد. استیو کلارک، سرمربی اسکاتلند، اکنون پذیرفته است که شرایط مربوط به آن بازی تاخیری کار را برای بازیکنانش دشوار کرده است. قابل درک است که اوکراین دریافت کننده حمایت جهانی بود.

کلارک گفت: «بازی آخر یک موقعیت واقعا منحصر به فرد بود که در آن هیچ کس نمی دانست چه چیزی باید انتظار داشته باشد. همه می گویند اوکراین چقدر خوب است، آنها واقعاً طرف خوبی هستند. فکر نمی کنم آنها ما را سرد کنند اما بازی بی نظیری بود. این یک بازی بود که به ما نمی خورد، به آنها می خورد. ما آنطور که می توانیم خوب بازی نکردیم. تنها کاری که می توانیم برای رفع آن انجام دهیم این است که این بار بهتر بازی کنیم. و اگر این بار بهتر بازی کنیم و اوکراین هم سطح خود را بازی کند، بیایید ببینیم نتیجه چه خواهد شد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 214 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 730 نفر در …