آژانس‌های روابط عمومی که برای استعلام کووید در بریتانیا مناقصه می‌کنند، خطر “تضاد منافع مسخره” را دارند | سلامتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آبان نیوز دریافته است که غول‌های روابط عمومی که قراردادهای سنگین دولتی برای اجرای کمپین‌های بهداشت عمومی Covid-19 دریافت کرده‌اند، اکنون در مناقصه هستند تا تحقیقاتی را در مورد تجربه عمومی از واکنش همه‌گیر انجام دهند.

پروژه Listening در اوایل سال جاری به عنوان بخشی رسمی از تحقیقات Covid-19 اعلام شد که “آمادگی و پاسخ بریتانیا به همه‌گیری را بررسی می‌کند و درس‌هایی برای آینده می‌آموزد”.

سخنگوی گروه خانواده های داغدار کووید-19 برای عدالت گفت که این قرارداد خطری دارد که «نمونه دیگری از کسانی باشد که در قدرت می توانند تکالیف خود را مشخص کنند».

اما قرارداد این کار که حدود 1 میلیون پوند تخمین زده می شود، تنها به یکی از 12 شرکت موجود در لیست از پیش تایید شده دولتی تعلق خواهد گرفت که بسیاری از آنها نیز در طول همه گیری همه گیر برای دولت کار کرده اند. یکی از پیشکسوتان صنعت که با آبان نیوز تماس گرفت، آن را “تضاد منافع مسخره و مسخره” خواند.

پروژه Listening که قرار است در اواسط نوامبر راه اندازی شود، توسط رئیس تحقیق، هیدر هالت، اعلام شد و برای سوگواران طراحی شد تا بتوانند در مورد از دست دادن عزیزان خود، غم و اندوه آنها و تأثیر آنها بر روان خود صحبت کنند. سلامتی.

در نظر گرفته شده است که به درک تحقیق در مورد چگونگی تأثیر بیماری همه گیر بر مردم «در یک محیط کمتر رسمی نسبت به جلسه استماع عمومی» اطلاع دهد.

اما تعداد قابل توجهی از شرکت‌های موجود در فهرست از پیش تایید شده در کمپین‌های ارتباطی کلیدی دولت مشارکت داشتند. آژانس مستقر در لندن MullenLowe در آگوست 2020 توسط دفتر کابینه مجموعه‌ای از قراردادها برای ارائه «کمپین‌های آگاهی از کووید-19» – از جمله ایجاد شعار «دست‌ها، صورت، فضا» و بعداً شعار احساسی «به چشمان من نگاه کن» منعقد شد. کمپین، که از مردم می خواست در قانون شکنی خود تجدید نظر کنند.

و همچنین MullenLowe، آژانس های روابط عمومی Engine و 23red نیز برای کار در مرکز ارتباطات Covid-19 در دفتر کابینه قرارداد داشتند. آن مرکز همچنین ارتباطات بهداشت دست، شعار «در خانه بمانیم» و پیام‌های بعدی «هوشیار بمان» را توسعه داد که انتقادات گسترده‌ای را برانگیخت.

یکی دیگر از شرکت‌های موجود در فهرست، فرویدز، قراردادی برای ارائه «ارتباطات استراتژیک»، از جمله «مدیریت شهرت» برای سیستم آزمایش و ردیابی کروناویروس محاصره‌شده – بدون فرآیند مناقصه، دریافت کرد.

Accenture، شرکت مادر Accenture Song، یکی دیگر از آژانس های موجود در لیست، قراردادهای بلندمدتی برای خدمات نرم افزاری و پشتیبانی تجاری برای تست و ردیابی NHS به دست آورد. FCB Inferno برنده قرارداد کمپین وزارت کشور برای تشویق قربانیان آزار خانگی برای کمک گرفتن در طول محدودیت‌های قرنطینه شد.

M&C Saatchi در طول همه‌گیری، قراردادی را برای کمپین «سلامت بهتر» انگلستان در مورد چاقی بزرگسالان منعقد کرد که مزایای کاهش وزن را در نتایج سالم‌تر برای کووید-19 توضیح می‌داد.

شرکت دیگری در این لیست، Unlimited و Pablo، اخیراً توسط سرویس ارتباطات دولتی دفتر کابینه به عنوان یک آژانس آماده به کار منصوب شده است – در واقع، آژانس “برو” برای دفتر کابینه، اگرچه هیچ یک از شرکت های بزرگ را اداره نمی کرد. کمپین های ارتباطی Covid-19.

دولت از شرکت‌ها دعوت می‌کند تا برای قرارداد درخواست دهند، نه برعکس، و احتمال اعطای قرارداد به شرکتی که در ارتباط با Covid-19 یا NHS پس از ضرب‌الاجل این جمعه نبوده، وجود دارد.

قرارداد جدید برای کار تحقیقی می‌گوید که پروژه Listening “همچنین به کشور نشان خواهد داد که ما به آنچه کشور می‌خواهد به ما بگوید گوش می‌دهیم و به حفظ اعتماد و اطمینان به تحقیق و یافته‌های آن کمک می‌کند”.

این بیانیه می‌گوید که باید «توازن نیاز به «گوش دادن» به هر چه بیشتر مردم، در عین حال متناسب با ارائه آن برای اطمینان از ارزش پولی برای مالیات دهندگان و تحقیق باشد.

این قرارداد همچنین می‌گوید هر شرکتی که این کار را برعهده می‌گیرد باید اطمینان حاصل کند که «استانداردهای اختصاصی بالایی وجود دارد که مانع از تحویل فرآیندهای قانونی تحقیق نمی‌شود».

سخنگوی خانواده‌های داغدار کووید-۱۹ برای عدالت گفت: «این فوق‌العاده ناامیدکننده است. این واقعیت که لیدی هالت خانواده‌های داغدیده را در سرما بیرون می‌گذارد و داستان‌هایشان توسط شخص ثالثی جمع‌آوری می‌شود، به اندازه کافی بد است… تضاد منافع احتمالی مثل روز روشن است و به نظر می‌رسد نمونه دیگری از کسانی که در قدرت هستند اجازه دارند علامت‌گذاری کنند. تکالیف خودشان

هالت خودش اذعان کرده است که برای این که این تحقیق درس‌هایی بیاموزد که از وقوع مجدد مقیاس عظیم مرگ‌های روزانه که شاهد آن بودیم، جلوگیری کند، سوگوار باید در قلب آن باشد.

«این تحقیق باید فوراً مطرح شود و توضیح دهد که چگونه ما را درگیر خواهند کرد. آنها تاکنون توصیه‌های ما را رد کرده‌اند و چیزی در مورد برنامه‌هایشان به ما نگفتند.»

سخنگوی این تحقیق گفت: «تحقیقات کووید-19 بریتانیا کاملاً مستقل از دولت است.

“تدارکات تمرین گوش دادن با استفاده از چارچوب خدمات تجاری تاج و تخت انجام می شود تا از ارزش پولی برای مالیات دهندگان اطمینان حاصل شود. قرارداد در راستای تدارکات قوی و مقررات شفافیت اعطا خواهد شد.

«این تحقیق دارای فرآیندهای قوی برای مقابله با تضاد منافع است.

یک شرکت جداگانه برای تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده از تمرین گوش دادن خریداری خواهد شد.

“تحقیق روشی را بررسی خواهد کرد که دولت با مردم ارتباط برقرار کرده است – این بخشی از شرایط تحقیق است که دامنه تحقیق را تعیین می کند.”

یک منبع دفتر کابینه گفت: «همه مناقصه گران موظفند هرگونه تضاد منافع احتمالی را به عنوان بخشی از بررسی استاندارد لازم تحت قوانین تدارکات اعلام کنند.

اینها پس از پایان روند مناقصه مورد بررسی قرار خواهند گرفت. استعلام تصمیم نهایی را در مورد اینکه کدام تامین کننده را منصوب می کند، خواهد گرفت.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شش کشور اتحادیه اروپا برای تقویت همکاری فرامرزی علیه جرایم مواد مخدر موافقت کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، هلند، بلژیک، آلمان، فرانسه و ایتالیا …