“ناکارکردی عظیم جهانی”: سخنان افتتاحیه دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست رهبران جهان لحن تیره ای ایجاد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در سایه جنگ در اوکراین و بحران انرژی و غذا در سراسر جهان، رهبران جهان برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گرد هم آمده‌اند.

در شش روز آینده، بحث‌ها بر موضوعاتی مانند تغییرات آب‌وهوایی و تقسیم‌بندی‌های ژئوپلیتیکی بزرگ از زمان حمله روسیه به اوکراین متمرکز خواهد بود.

این وظیفه چالش برانگیز است و سخنان افتتاحیه دبیر کل سازمان ملل لحن بسیار تلخی را به وجود آورد.

آنتونیو گوترش گفت: “بیایید توهم نداشته باشیم. ما در دریاهای خروشان هستیم. زمستان نارضایتی جهانی در افق است. بحران هزینه زندگی در حال بیداد است، اعتماد در حال فروپاشی است، نابرابری ها در حال انفجار هستند و سیاره ما در حال سوختن است.”

“مردم از آسیب پذیرترین رنج ها بیشتر آسیب می بینند. منشور سازمان ملل و آرمان هایی که آن را نمایندگی می کند در خطر است. ما وظیفه داریم عمل کنیم، و با این حال در یک ناکارآمدی عظیم جهانی گرفتار شده ایم.”

انتظار می رود نزدیک به 150 رئیس دولت در این رویداد حضور داشته باشند. علیرغم اختلافات سیاسی، سازمان ملل متحد یک گردهمایی کلیدی برای رهبران جهان نه تنها برای ارائه نظرات خود، بلکه برای ملاقات خصوصی و بحث در مورد چالش ها باقی مانده است.

در حاشیه این دیدار امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با ابراهیم رئیسی همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو کرد.

این مذاکرات در حالی انجام می شود که اروپا در تلاش است تا تلاش های دیپلماتیک را برای احیای توافق هسته ای ایران رهبری کند. به تهران هشدار داده شده است که فرصت بهتری برای دستیابی به توافق در مورد معاهده مورد مناقشه وجود نخواهد داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها فقط می خواستند مشروب بخورند”: روستاییان آزاد شده اوکراین رفتار نیروهای روسی را توصیف می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، سربازان مدافعی که با وظیفه دلهره …