از بازیکن اسکواش تا غول لباس ورزشی: حرفه رنگارنگ خرده فروشی مایک اشلی | گروه فریزر

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

عقب نشینی مایک اشلی از چهره عمومی کسب و کاری که او تأسیس کرد، بازگشتی به شکل برای خرده فروش منزوی است.

قبل از اینکه گروه او، که در آن زمان Sports Direct نامیده می شد، در بورس اوراق بهادار در سال 2007 عرضه شود، تنها تصاویر موجود از اشلی مربوط به دوران او به عنوان یک بازیکن اسکواش کانتی در دهه 1970 بود.

حتی پس از ثبت شرکت در فهرست، اشلی بسیاری از معاملات با شهر را به دیو فورسی، مدیر اجرایی وقت خود واگذار کرد، اگرچه واضح بود که او همچنان تصمیم‌گیری را در پشت صحنه رهبری می‌کرد.

اکنون مایکل موری، داماد و شریک اشلی، به‌عنوان مدیر اجرایی گروه فریزر، امپراطوری که رشد کرده است تا خانه فریزر، جک ویلز، فلانلز و ایوانز سیکلز را در بر بگیرد، در کانون توجه قرار گرفته است. در حالی که اشلی هیئت مدیره را ترک می کند، کسب و کار فرزند او باقی می ماند. او به کنترل آن از طریق نزدیک به 70 درصد سهام که توسط سالها خرید سهام افزایش یافته است، ادامه خواهد داد.

اشلی که در برنهام، باکینگهام شایر بزرگ شد، شغل خرده‌فروشی خود را با کمک به فروشگاه در باشگاه اسکواش میدنهد خود پس از آسیب دیدگی که امیدها برای امرار معاش از طریق ورزشی را که در نوجوانی در سطح شهرستان انجام می‌داد از بین برد، آغاز کرد.

او در سال 1982 مغازه خود را با حمایت 10000 پوندی خانواده اش افتتاح کرد و در اواخر دهه 1990 توسعه بلندپروازانه ای را آغاز کرد.

Sports Direct توانست رقبای بزرگ‌تری را با تخفیف شدید تجهیزات نایک و آدیداس، و با برگزیدن برندهای ورزشی مورد تحسین که روزگار سختی را پشت سر گذاشته‌اند، مانند Donnay، Lonsdale و Dunlop Slazenger، زیر پا بگذارد، و نام‌های آن‌ها را به قیمت ارزان اما به‌خاطر برانگیخت. تجهیزات سودآور

این استراتژی به اشلی کمک کرد تا رقبای کوچکتر را ببلعد و ملیت زنجیره ای کوچک خود را بگیرد. تیم فشرده ای از کارگران وفادار از جمله برادرش به او کمک کردند.

در سال 2000، اشلی به عنوان رئیس یک بازیکن به سرعت در حال رشد، اما هنوز نسبتا کوچک، به خانه Cheshire دیوید هیوز، رئیس شرکت زنجیره ای Allsports که اکنون منحل شده است، احضار شد تا در مورد قیمت لباس جدید منچستریونایتد صحبت کند. دیو ویلان، رئیس آن زمان زنجیره رقیب JJB، اشلی را که لباس معمولی پوشیده بود، با باغبان اشتباه گرفت، قبل از اینکه توهین را با او ترکیب کرد و به او گفت: “پسر، یک باشگاه در شمال وجود دارد، و تو بخشی از آن نیستی.”

اشلی سپس افشاگر شد و رقبای خود را به دلیل تعیین قیمت پیراهن‌های فوتبال که منجر به حملات سحرگاهی و جریمه‌های چند میلیون پوندی شد، به دفتر تجارت منصفانه گزارش داد.

با گذشت زمان، Allsports و JJB Sports سقوط کردند و تنها JD Sports و Decathlon فرانسه به عنوان همتایان قابل توجه باقی ماندند.

تا زمانی که فورسی در سال 2016، در میان انتقادات فزاینده از شیوه‌های کاری Sports Direct و حاکمیت شرکتی، او را ترک کرد، اشلی پا پیش گذاشت. رابطه او با شهر، رسانه ها و حتی شرکای تجاری سخت بوده است.

او در پرتو تحقیقات مخفی آبان نیوز با چندین شورش سهامداران بر سر انتخاب رئیس و رفتار با کارگران روبرو شده است.

رای گیری علیه رئیس سابق کیت هلاول اندکی پس از آن صورت گرفت که مشخص شد Sports Direct به یک شرکت متعلق به برادر مایک اشلی برای تحویل سفارشات آنلاین در خارج از بریتانیا پول پرداخت کرده است.

جنجال‌های بیشتر شامل یک دعوای عمومی با مالکان دبنهامز است، پس از آن که اشلی 150 میلیون پوند را برای یک سهم در فروشگاه بزرگ خرج کرد تا ببیند که این سهام در اختیار مدیریت قرار می‌گیرد.

در سال 2017، جف بلو، مشاور سابق، در طول یک نبرد دادگاه – که اشلی برنده شد – ادعا کرد که کارآفرین پس از یک جلسه مدیریتی که “در واقع یک قفل در میخانه” بود، داخل شومینه استفراغ کرده است و در جلسات “خسته کننده” زیر میز چرت می زد. .

حسابرس بلندمدت Sports Direct، گرانت تورنتون، پس از اینکه این گروه سرمایه گذاران را با تأخیر مکرر نتایج سالانه خود پیش از انتشار آن در اواخر روز جمعه، شگفت زده کرد، استعفا داد. انتشار دیرهنگام شامل فاش شدن یک صورت حساب مالیاتی بالقوه 674 میلیون یورویی (605 میلیون پوندی) از سوی مقامات بلژیکی بود.

موری تلاش کرده است تا چین و چروک ها را صاف کند و با گسترش زنجیره لباس های غیررسمی با برند Flannels و بهبود فروشگاه های Sports Direct، یک بازار رو به بالا را تثبیت کند. او همچنین به لاغری زنجیره House of Fraser که در سال 2018 از مدیریت خارج شد، ادامه داد و با خرید Missguided و Studio Retail، قابلیت‌های آنلاین گروه را گسترش داد.

در حالی که موری به وضوح ایده‌های خودش را دارد و روز به روز کار را هدایت می‌کند، به احتمال زیاد اشلی همچنان روی چوب دنده نگه می‌دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس می گوید: جنگ اوکراین: احتمال استفاده روسیه از سلاح هسته ای بسیار کم است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بارها …