“هزینه” رای دادن در آمریکا: نگاهی به اینکه در آن آسان ترین و سخت ترین است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس یک مطالعه جدید دانشگاهی، رای دهندگان در نیوهمپشایر و می سی سی پی با بالاترین هزینه شخصی در کشور از نظر زمان و تلاش مورد نیاز برای رای دادن روبرو هستند. رای دهندگان در اورگان و واشنگتن راحت ترین کار را دارند.

و در حالی که ساکنان جورجیا، فلوریدا و آیووا از زمانی که جمهوری‌خواهان قوانین انتخاباتی خود را در سال گذشته سخت‌تر کردند، با موانع بلندتری برای رای دادن روبرو هستند، هر سه ایالت از نظر سهولت ثبت نام و رای دادن در سطح ملی تقریباً در حد متوسط ​​هستند.

این تا حدی بازتاب این واقعیت است که بسیاری از ایالت‌های قرمز عمیق، اما همچنین ایالت‌های تقسیم‌شده سیاسی مانند نیوهمپشایر و ویسکانسین و ایالت‌های عمیق آبی از جمله کانکتیکات، برای سال‌ها محدودیت‌های زیادی برای دسترسی به صندوق رای داشتند، خیلی قبل از جمهوری‌خواهان. – پس از انتخابات 2020 فشار برای اصلاح قوانین رای گیری انجام شد.

جایی که راحت ترین و سخت ترین رای دادن است


دولت

10 تا

اورگان

1

واشنگتن

2

ورمونت

3

هاوایی

4

کلرادو

5

کالیفرنیا

6

نوادا

7

یوتا

8

ایلینوی

9

داکوتای شمالی

10


منبع: هزینه رای گیری در ایالات آمریکا: 2022.


دولت

پایین 10

اوهایو

41

میسوری

42

کارولینای جنوبی

43

وایومینگ

44

آلاباما

45

تگزاس

46

ویسکانسین

47

آرکانزاس

48

می سی سی پی

49

نیوهمپشایر

50


منبع: هزینه رای گیری در ایالات آمریکا: 2022.

این یافته ها بخشی از نسخه 2022 شاخص هزینه رای گیری است، یک مطالعه دانشگاهی غیر حزبی که به دنبال کاهش سیاست دسترسی به رای است. این مطالعه تمام 50 ایالت را بر اساس سرمایه گذاری کلی که یک ساکن باید در زمان و منابع برای رای دادن انجام دهد، رتبه بندی می کند.

محققان بر روی 10 دسته بندی مربوط به رای گیری، از جمله ثبت نام، ناراحتی، رای گیری زودهنگام، ساعات رای گیری و رای گیری غیابی تمرکز کردند.

به گفته اسکات شرافناگل، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه ایلینوی شمالی و نویسنده این مطالعه، دو دسته ای که بیشترین وزن را به خود اختصاص دادند، سهولت ثبت نام برای رای دادن و در دسترس بودن رای گیری زودهنگام، هم حضوری و هم از طریق پست بود. تاکید این مطالعه بر گزینه‌های رای‌گیری زودهنگام به این معناست که ایالت‌هایی مانند واشنگتن و اورگان، که رای‌گیری کاملاً از طریق پست انجام می‌شود، در صدر رتبه‌بندی قرار گرفتند.

نیویورک تا حد زیادی به این دلیل که رای گیری حضوری زودهنگام و ثبت نام آنلاین رای دهندگان را ارائه می دهد، در رتبه هفدهم قرار دارد، اما در میان ایالت های برتر قرار ندارد زیرا گزینه های گسترده ای برای رای گیری از طریق پست ندارد. همه پرسی که پیشنهاد معرفی این رویه را در سال گذشته داشت با شکست مواجه شد.


برخی از ایالت ها به سمت گسترش رأی گیری زودهنگام و رأی گیری از طریق پست حرکت می کنند

تعداد روزهای قبل از روز انتخابات که در آن رأی دهندگان می توانند شخصاً یا از طریق پست رأی دهند

این هشت ایالت الان هست

به طور کامل از طریق پست رای دهید و ارسال کنید

برگه های رای به همه رای دهندگان ثبت نام شده

پیش از روز انتخابات

کارولینای جنوبی اضافه

12 روز رای گیری زودهنگام

امسال.

نوزده ایالت

فقط اجازه رای دادن

در روز انتخابات

با این حال، آن ها

که نمی توانند رای دهند

روز ممکن است هنوز

رای غایب

ورقه رای.

این هشت ایالت الان هست

به طور کامل از طریق پست رای دهید و ارسال کنید

برگه های رای به همه رای دهندگان ثبت نام شده

پیش از روز انتخابات

کارولینای جنوبی 12 روز اضافه شد

رای گیری زودهنگام امسال

نوزده ایالت اجازه

رای دادن فقط در انتخابات

روز با این حال، آن ها

که نمی توانند به آن رای دهند

روز ممکن است هنوز رای دهند

رای غیابی


منبع: هزینه رای گیری در ایالات آمریکا: 2022.

توجه: محققان این ارقام را بر اساس آخرین اطلاعات موجود از هر ایالت برآورد کردند.

دکتر شرافناگل گفت: «قابلیت رای دادن از طریق پست به جایی که واقعاً برگه رای فرستاده می شود، نیاز به رای دادن زودهنگام را از بین می برد، زیرا در واقع همه زودتر رای می دهند. “به طور حکایتی، من یک دوست در اورگان دارم که به من گفت که چگونه “امروز برگه رای خود را گرفتم، و من و همسرم پشت میز آشپزخانه نشسته ایم، و می خواهیم آن را در صندوق پستی بیندازیم.” رای دادن را در آن ایالت ها بسیار آسان می کند.»

این مطالعه برای اولین بار توسط اساتید دانشگاه ایلینوی شمالی، دانشگاه جکسونویل و دانشگاه ووهان در سال 2018 به عنوان ابزاری برای بررسی تجربی رأی گیری در ایالات متحده طراحی شد. در سال 2020 دوباره منتشر شد.

رتبه‌بندی‌های امسال اولین رتبه‌بندی از زمان انبوه قوانین رای‌گیری است که توسط مجالس قانون‌گذاری ایالتی در سراسر کشور پس از انتخابات 2020 تصویب شد. بر اساس تحلیل نیویورک تایمز، سال گذشته، 19 ایالت، 33 قانون را تصویب کردند که رأی گیری را محدود می کند. بیست و پنج ایالت در سال 2021 دسترسی به رای را افزایش دادند که منجر به تغییرات قابل توجهی در رتبه بندی شد.

بر اساس این مطالعه، برای مثال، ورمونت در سال 2020، زمانی که رتبه 23 را از نظر دسترسی به رای رتبه 23 را کسب کرد، به “سومین ایالت آسان تا سال 2022” رسید. این عمدتا به این دلیل بود که سیستم رای از طریق پست در سراسر ایالت را پذیرفت.

ویسکانسین جهت مخالف را طی کرد و از رتبه 38 به رتبه 47 سقوط کرد، تا حدی به این دلیل که ایالت اکنون به مدرکی مبنی بر اقامت در درخواست های ثبت نام رای دهندگان نیاز دارد. بر اساس این مطالعه، ایالت همچنین استفاده از معاونان رای‌دهی ویژه را متوقف کرد، مقاماتی که گاهی اوقات وظایفشان شامل انجام عملیات ثبت نام رای دهندگان می‌شد.


مهلت های ثبت نام رأی دهندگان عمدتاً بدون تغییر باقی می ماند

تعداد روزهای قبل از انتخابات، یک رای دهنده برای رای دادن باید ثبت نام کند

هجده ایالت

به ساکنین اجازه دهد

ثبت نام برای رای دادن و

رای انداختن

همان روز.

نیومکزیکو قبلا

مستلزم آن است که ساکنان

ثبت نام برای رای دادن 28 روز

قبل از انتخابات،

اما در سال 2021 در همان روز

ثبت نام اجرایی شد

هجده ایالت

به ساکنین اجازه دهد

ثبت نام برای رای دادن و

رای انداختن

همان روز.

نیومکزیکو قبلا

مستلزم آن است که ساکنان

ثبت نام برای رای دادن 28 روز

قبل از انتخابات،

اما در سال 2021 در همان روز

ثبت نام اجرایی شد


منبع: هزینه رای گیری در ایالات آمریکا: 2022.

توجه: یوتا و کالیفرنیا اجازه ثبت نام رای دهندگان در همان روز را می دهند اما فقط با رای گیری موقت. محققان روزهایی را برای انعکاس این محدودیت اضافه می کنند. ارقام بر اساس آخرین اطلاعات موجود از هر ایالت است.

اگرچه این مطالعه غیرحزبی است، برخی از گروه‌های رای‌دهنده محافظه‌کار از این شاخص انتقاد کردند که به اندازه سایر مقوله‌ها اقدامات امنیتی را سنجیده نمی‌کند. (این مطالعه استدلال می‌کند که سیستم‌های رای از طریق پست امنیت انتخابات را بهبود می‌بخشد و آن‌ها را «مانعی برای تقلب» می‌نامد، زیرا «می‌توان در مورد تطابق امضاها، صحت رأی و سایر مسائل مربوط به صداقت رأی، بررسی دقیق‌تر دوحزبی یا غیرحزبی انجام داد». )

جیسون اسنید، مدیر پروژه انتخابات صادقانه، یک گروه محافظه‌کار، گفت: این مطالعه همچنان تاکید می‌کند که قوانین امنیتی واقعاً محدودیت‌هایی هستند و واقعاً هیچ تلاشی نمی‌کند، حداقل آن‌طور که من می‌توانم ببینم، هیچ تلاشی نمی‌کند. از مزایایی که از داشتن چنین قوانینی حاصل می شود.»

آقای اسنید، که گروهش مکرراً از قوانینی برای تشدید قوانین رای‌گیری حمایت می‌کند و به تلاش‌هایی برای دادن اختیارات بیشتر به قوه مقننه ایالتی در مورد انتخابات پیوسته است، افزود که این شاخص «فقط به یک طرف دفتر کل نگاه می‌کند».

دکتر شرافناگل، با این حال، گفت که او تحلیل جداگانه ای را انجام داده است که هزینه رای دادن در هر ایالت را با تعداد موارد تقلب در رای دهندگان در هر ایالت، بر اساس پایگاه داده ردیابی که توسط بنیاد محافظه کار هریتیج نگهداری می شود، مقایسه کرده است.

ایده اینجا این است که اگر وقتی با رای‌گیری پستی یا رای‌گیری زودهنگام رای‌دهی را آسان‌تر می‌کنیم، تقلب یک نگرانی است، باید شاهد افزایش تقلب باشیم، درست است؟ او گفت. و برعکس، اگر یک ایالت رای دادن را سخت‌تر می‌کند – کارت شناسایی سخت‌گیرانه عکس‌دار یا چیز دیگری قرار می‌دهد – باید شاهد تقلب کمتری باشیم.

دکتر شروفناگل گفت: تقریباً در هر ایالتی، “قبل از تغییر و پس از تغییر مقادیر مساوی تقلب وجود داشت، یا به سمت دیگری رفت، جایی که نیوهمپشایر رای دادن را محدود کرد و در واقع شاهد تقلب بیشتر بود.”

با این حال، بررسی او فقط به موارد تقلبی که توسط بنیاد هریتیج ردیابی شده بود، توجه داشت. تقلب در رأی دهندگان در ایالات متحده بسیار نادر است.

برای ارزیابی قوانین رای‌گیری که پس از انتخابات 2020 تصویب شد، مطالعه شاخص هزینه رای‌گیری امسال دسته‌بندی‌ها و امتیازدهی جدیدی را اضافه کرد.

یکی از این بخش ها مربوط به رای گیری غیرحضوری از طریق پست بود، از جمله الزامات شناسایی جدید، محدودیت های دراپ باکس و کوتاه شدن پنجره های بازگشت. محققان همچنین اقداماتی مانند ممنوعیت توزیع غذا و آب توسط گروه‌های ثالث و الزامات مدارک ثبت نام برای رای دادن فراتر از حداقل‌های تعیین‌شده توسط قانون ملی ثبت نام رای دهندگان در سال 1993 را در نظر گرفتند.

اما در حالی که جایگاه ایالت هایی که قوانین با محدودیت های قابل توجهی را تصویب کرده اند کاهش یافته است – فلوریدا از رتبه 28 به رتبه 33، جورجیا از 25 به رتبه 29 و آیووا از 19 به رتبه 23 کاهش یافته است، آنها همچنان رتبه های بالاتری را نسبت به بسیاری از ایالت های دیگر حفظ کردند. اگرچه قوانین شامل طیف وسیعی از محدودیت‌های رای‌گیری مانند الزامات شناسایی جدید برای رای‌گیری پستی، محدودیت در برگه‌های رای موقت و کاهش صندوق‌های رای گیری بود، فلوریدا و جورجیا هنوز دوره‌های اولیه رای‌گیری حضوری دارند، که این مطالعه بسیار سنگین است، و آیووا نیز همین موضوع را دارد. -روز ثبت نام رای دهندگان

به‌علاوه، آقای شروفناگل گفت، برخی از قوانین تصویب شده توسط جمهوری‌خواهان «در واقع تلاش‌هایی برای لغو کارهایی بود که در پاسخ به همه‌گیری انجام شد».

این مطالعه گرجستان را به دلیل ممانعت از ارائه غذا و آب به رای دهندگانی که در صف ایستاده اند توسط گروه های خارجی مشخص می کند. اما مایک هاسینگر، سخنگوی برد رافنسپرگر، وزیر امور خارجه جمهوری خواه در جورجیا، این سوال را مطرح کرد که آیا این ماده باید در این مطالعه لحاظ می شد یا خیر.

آقای هاسینجر گفت: “من نمی دانم که این کار رای دادن را سخت تر می کند.” “آیا اگر در حالی که منتظر هستید یک میان وعده نخورید، واقعاً رای دادن خیلی سخت تر است؟”

او افزود: «گرجی های بیشتری برای رای دادن شرکت می کنند. آرای آنها در حال شمارش است. نتایج ما به دلیل تدابیر امنیتی که داریم دقیق است و مردم به آنها اعتماد دارند.»

در واقع، در برخی موارد، رتبه بندی در شاخص هزینه رای گیری با میزان مشارکت یک ایالت فاصله زیادی دارد. به‌عنوان مثال، نیوهمپشایر هفتمین میزان مشارکت رای‌دهندگان در انتخابات 2020 را داشت، طبق داده‌های پروژه انتخابات، پایگاه داده‌ای که توسط مایکل مک‌دونالد، استاد دانشگاه فلوریدا نگهداری می‌شود.

در حالی که بحث های سیاسی پیرامون قوانین جدید انتخابات بر روی برگه های رای و روند رای گیری متمرکز شده است، شاخص هزینه رای گیری نیز وزن زیادی به سهولت ثبت نام رای دهندگان می دهد. اگر ایالت ها اجازه ثبت نام رای دهندگان، ثبت نام خودکار رای دهندگان، ارائه ثبت نام در همان روز و حفظ دوره های طولانی تری برای ثبت نام را داشته باشند، در این شاخص رتبه بالاتری دارند.

یکی از ایالت‌هایی که امسال جهش قابل‌توجهی داشت، کلرادو بود که طبق این مطالعه، “پیشروترین فرآیند ثبت نام خودکار رای دهندگان” را اتخاذ کرد. بر اساس سیستم جدید، مردم کلرادا به طور خودکار برای رای دادن به هنگام بازدید از دفاتر سازمان های دولتی مانند وزارت وسایل نقلیه موتوری ثبت نام می کنند. سپس کارت پستال یا نامه ای به آنها ارسال می شود که به آنها اطلاع می دهد و گزینه ای برای رد ثبت نام ارائه می دهد.

ینا گریسولد، وزیر امور خارجه دموکرات در کلرادو، گفت: «حتی در اوج همه‌گیری، مانند 200000 رای‌دهنده واجد شرایط رای‌دهنده ثبت کرد.» “این یکی از ابزارهای واقعاً موفقی بود که ما پیاده سازی کرده بودیم و ثبت نام را واقعاً ثابت و شکوفا کرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …