مطالعه: تعداد بسیار کمی از کودکان مبتلا به سلول داسی شکل غربالگری سکته را دریافت می کنند، مراقب باشید

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیویورک — بر اساس مطالعه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر شد، تعداد بسیار کمی از کودکان آمریکایی مبتلا به کم خونی داسی شکل، غربالگری لازم را برای سکته انجام می‌دهند.

این مطالعه نشان داد که کمتر از نیمی از آنها غربالگری را انجام می دهند و تنها حدود نیمی یا کمتر درمانی دریافت می کنند که می تواند به درد و کم خونی کمک کند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری این مطالعه را منتشر کرد و خواستار غربالگری و درمان بیشتر شد.

یکی از انواع بیماری سلول داسی شکل، به نام کم خونی داسی شکل، علت اصلی سکته مغزی در کودکان است. دکتر کارن رملی از CDC گفت: این بیماری می تواند طول عمر را بیش از 20 سال کاهش دهد و منجر به عوارض شود.

او در بیانیه‌ای گفت: «این عوارض قابل پیشگیری هستند – نه اجتناب‌ناپذیر.

بیماری سلول داسی شکل گروهی از اختلالات ارثی است که در آن گلبول‌های قرمز خون – معمولا گرد – سخت، چسبنده و هلالی شکل می‌شوند. سلول های بد شکل جریان خون را مسدود می کنند که می تواند منجر به مشکلاتی مانند عفونت، درد و سایر عوارض شود. بیش از 90 درصد از حدود 100000 آمریکایی مبتلا به بیماری سلول داسی شکل، سیاه پوستان هستند.

این تحقیق بر روی 3300 کودک مبتلا به کم خونی داسی شکل در سال 2019 انجام شد. این تحقیق نشان داد که 47 درصد از کودکان 2 تا 9 ساله و 38 درصد از کودکان 10 تا 16 ساله برای بررسی جریان خون و ارزیابی خطر سکته مغزی، اسکن اولتراسوند دریافت کردند. انتقال خون می تواند به افراد در معرض خطر کمک کند.

این مطالعه همچنین نشان داد که 38 درصد از بچه های کوچکتر و 53 درصد از بچه های بزرگتر از هیدروکسی اوره استفاده می کنند، دارویی که می تواند دوره های درد شدید و سایر عوارض را کاهش دهد.

———

آسوشیتدپرس سلامت دپارتمان علوم و علوم از دپارتمان آموزش علوم موسسه پزشکی هاوارد هیوز پشتیبانی می کند. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …