لایفگن 8 میلیون دلار برای پلتفرم قراردادهای مبتنی بر ارزش و بودجه سلامت دیجیتال بیشتر جمع آوری می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لایفگن، که بستری برای قراردادهای مبتنی بر ارزش برای داروهای پرهزینه ارائه می‌کند، اعلام کرد که 8 میلیون دلار بودجه سری A جمع‌آوری کرده است.

دور توسط aMoon با مشارکت APEX Ventures و سایر سرمایه گذاران رهبری شد. این استارت‌آپ که مقر آن در سوئیس و ایالات متحده است، نرم‌افزاری را ارائه می‌دهد که هدف آن کمک به شرکت‌های داروسازی، پرداخت‌کنندگان، ارائه‌دهندگان و شرکت‌های فناوری پزشکی است تا قراردادهای مبتنی بر ارزش را اتخاذ کنند. این شامل کتابخانه ای از قراردادها، ابزارهایی برای شبیه سازی نحوه عملکرد مدل ها قبل از اجرای آنها و جمع آوری داده ها برای ردیابی عملکرد و نتایج است.

گیرشا فرناندو، مدیرعامل و موسس Lyfegen در بیانیه‌ای گفت: «ما در حال حاضر با پرداخت‌کنندگان دولتی و شرکت‌های بیمه سلامت در اروپا، ایالات متحده و خاورمیانه و برخی از بزرگترین شرکت‌های داروسازی جهان کار می‌کنیم.

“برنامه ما اکنون این است که حضور خود را در ایالات متحده گسترش دهیم و با شرکت‌های بیمه خدمات درمانی خصوصی و دولتی همکاری کنیم. دور شدن از مراقبت‌های بهداشتی مبتنی بر حجم هرگز بیشتر مورد نیاز نبوده است، و ما خوشحالیم که نقش مهمی در این تغییر ایفا می‌کنیم. به قراردادهای مبتنی بر ارزش.”


شرکت گوشی پزشکی هوشمند اکو کمک مالی 2.7 میلیون دلاری از مؤسسه ملی بهداشت برای توسعه یک الگوریتم یادگیری ماشینی دریافت کرد که فشار خون ریوی را شناسایی و طبقه بندی می کند.

این کمک هزینه فاز دوم مستقیم تحقیقات نوآوری کسب و کارهای کوچک (SBIR) به سمت الگوریتمی می رود که از داده های فونوکاردیوگرام (PCG) و الکتروکاردیوگرام (ECG) جمع آوری شده توسط گوشی پزشکی Eko برای یافتن فشار خون ریوی یا فشار خون بالا استفاده می کند که بر عروق ریه ها و سمت راست قلب

Eko قبلا با موسسه قلب و عروق Lifespan Health System برای جمع آوری داده های PCG و ECG در دنیای واقعی که بخشی از توسعه الگوریتم خواهد بود، همکاری کرده است.

دکتر Gaurav Choudhary، محقق اصلی و مدیر بخش قلب و عروق گفت: “هدف اصلی این مطالعه تعیین اینکه آیا الگوریتم Eko مبتنی بر فونوکاردیوگرافی همراه با الکتروکاردیوگرافی می تواند وجود و شدت فشار خون ریوی را در مقایسه با استاندارد طلایی فعلی شناسایی کند یا خیر.” تحقیق در موسسه قلب و عروق Lifespan.

این الگوریتم یادگیری ماشینی این پتانسیل را دارد که یک فناوری پزشکی کم هزینه، به راحتی قابل اجرا و پایدار باشد که به متخصصان مراقبت های بهداشتی در شناسایی بیماران مبتلا به فشار خون ریوی بیشتر کمک می کند.

اکو گفت که این چهارمین کمک مالی SBIR آنهاست. این شرکت اخیرا مجوز FDA 510(k) را برای الگوریتمی دریافت کرد که سوفل های قلبی را در بیماران بزرگسال و کودکان تشخیص می دهد و مشخص می کند.


Halo، که پلتفرمی را ارائه می دهد که هدف آن اتصال شرکت ها و دانشمندان برای تحقیق و توسعه است، 2.6 میلیون دلار سرمایه اولیه را جمع آوری کرد.

شرکت کنندگان در این دور عبارتند از Asymmetric Capital Partners، Village Global، AirAngels، 23andMe و مدیر عامل آن Anne Wojcicki، یکی از بنیانگذاران و CTO مشتری ایمیل Superhuman Conrad Irwin، و Rachel Hepworth، رئیس بازاریابی در شرکت نرم افزار سازمانی Notion.

این پلتفرم به شرکت‌های بیوفارما، دستگاه‌های پزشکی، کالاهای مصرفی و کشاورزی اجازه می‌دهد تا درخواست‌های پیشنهادی خود را برای نیازهای خاص یا فراخوان‌هایی درباره علایق تحقیقاتی عمومی ارسال کنند. سپس دانشمندان می توانند با پیشنهادات خود پاسخ دهند و شرکت ها می توانند محققان را برای مشارکت انتخاب کنند.

Halo قصد دارد از این دانه برای استخدام کارگران جدید، توسعه ویژگی‌های همکاری جدید در پلتفرم و گسترش شبکه دانشمندان خود استفاده کند.

“همکاری در تحقیق و توسعه به همان اندازه که به خود تحقیق مربوط می شود، به روابط نیز مربوط می شود. با این حال، شرکت ها همچنان به روش هایی متکی هستند که مقیاس ندارند، مانند شنیدن سخنرانی در یک کنفرانس یا خواندن یک مقاله ژورنالی. این امر کسب و کارها را به تعداد انگشت شماری محدود می کند. کوین لیلند، بنیانگذار و مدیر عامل Halo، در بیانیه ای گفت: روابط موجود و اتفاقات ناب.

“Halo تیم‌های تحقیق و توسعه شرکت‌ها را مستقیماً با دانشمندان مرتبط می‌کند. از طریق پلتفرم خود، سرندیپیتی را مهندسی می‌کنیم تا شرکت‌ها بتوانند به سرعت و به راحتی فناوری‌های جدید را جستجو کنند، شبکه‌های خود را در سطح جهانی گسترش دهند و در طول سال با دانشمندان ارتباط برقرار کنند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تماشای زنده: جایزه صلح نوبل 2022 به چه کسی تعلق می گیرد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، برنده یا برندگان جایزه صلح نوبل …