با پیوستن خرده‌فروشان بریتانیا به خانواده‌هایی که با زمستانی تلخ روبرو هستند، سهام سقوط می‌کند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هزینه‌های زندگی طوفانی که خرده‌فروشان بریتانیا را فرا می‌گیرد، شرکت‌های مختلف از فروشنده کارت الکترونیکی Moonpig گرفته تا شرکت تشک‌سازی Eve Sleep و کسب‌وکار DIY Kingfisher را که مالک زنجیره‌های B&Q و Screwfix است، تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با فروکش کردن همه‌گیری کووید، در حالی که برگزیت همچنان به تجارت و کارکنان آسیب می‌زند، این موضوع به کلید واژه جدید در به‌روزرسانی‌های شرکت تبدیل شده است. رکود اقتصادی تقریباً اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد – به گفته برخی از اقتصاددانان، ما در حال حاضر در آن هستیم – زیرا خانواده‌ها و مراکز فروش از کافه‌ها تا مغازه‌ها تحت فشار قبوض انرژی که عمدتاً در نتیجه جنگ در اوکراین جهش کرده‌اند، دست و پنجه نرم می‌کنند.

فشارهای فزاینده در قیمت سهام شرکت‌هایی که در طول همه‌گیری وضعیت خوبی داشتند منعکس می‌شود: سهام Moonpig در روز سه‌شنبه حدود 11 درصد کاهش یافت و در سال گذشته 52 درصد کاهش یافت، سهام Kingfisher بیش از 5 درصد از دست داد و 34 درصد کاهش یافت. در 12 ماه گذشته، در حالی که سهام Ocado در مدت مشابه 63 درصد از دست داده است. سهام شرکت Eve Sleep که برای بقا می‌جنگد و به دنبال یک ناجی شرکتی است، 46 درصد سقوط کرد و به 39 درصد رسید و زیان 12 ماهه خود را به 89 درصد رساند.

در یک هشدار تلخ، این شرکت گفت که در ماه آینده به بودجه جدید نیاز دارد، مگر اینکه پیشنهاد خرید را دریافت کند. به طور خطرناکی به تمام شدن پول نقد نزدیک است، و به مدیریت نزدیک تر می شود، زیرا پیشنهادات نشان دهنده به پیشنهادات قطعی تبدیل نشده است، و ممکن است طرف های علاقه مند منتظر باشند تا بتوانند کسب و کار را از طریق مدیریت خریداری کنند.

این شرکت گفت: «اگر نتوان بودجه بیشتری جذب کرد، یا پیشنهاد قطعی برای شرکت قبل از اتمام کامل ذخایر نقدی شرکت دریافت نشد، هیئت مدیره اقدامات مناسب را برای حفظ ارزش برای طلبکاران انجام خواهد داد.

تجارت در بازار لوازم خانگی – جایی که ایو اسلیپ تنها خرده‌فروش تخت و تشک فهرست شده است – شرکت‌ها را مجبور به ارائه تخفیف‌های شدید کرده است. این شرکت یک سال آزمایش تشک را با 45٪ تخفیف برای همه تشک ها تبلیغ می کند.

Moonpig، که از تقاضای پررونق برای کارت‌های الکترونیکی شخصی‌شده و هدایای خود برای تحویل در روز بعد در طول همه‌گیری همه‌گیر لذت می‌برد، از آنجایی که مردم هرجا که می‌توانند دست و پا می‌زنند، ضربه خورده است. این ناخوشی در بخش خرده‌فروشی گسترش یافته است: هفته گذشته، خرده‌فروشی آنلاین مواد غذایی Ocado، که از رونق فروش در دوران کووید برخوردار بود، نسبت به کاهش فروش سالانه هشدار داد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای ارجمند جان لوئیس زیان 99 میلیون پوندی را در نیمه اول گزارش کرد.

سوزانا استریتر، تحلیلگر ارشد سرمایه گذاری و بازار در Hargreaves Lansdown، می گوید: “انتظار می رود بسیاری از خریداران در ماه های آینده کیف پول خود را محکم کنند و با افزایش قبوض خانوار، به دنبال معاملات باشند.”

ارقام Kingfisher تصویری از شور و شوق رو به کاهش DIY را نشان می دهد که از زمانی شروع شد که مردم در طول همه گیری در خانه گیر کرده بودند، با کاهش 30 درصدی سود و کاهش 4.1 درصدی فروش در شش ماهه اول سال جاری به 6.8 میلیارد پوند. به‌جای تغییرات «خوشحال»، مشتریان اکنون در حال انباشتن عایق‌ها هستند تا خانه‌های نشتی خود را بهبود ببخشند و به آنها کمک کنند قبض‌های فزاینده انرژی را کاهش دهند، که حتی با وجود فریز قیمت لیز تراس در پاییز امسال، باز هم دو برابر سال گذشته خواهد بود.

زمستان سختی برای خانواده ها و مشاغل به طور یکسان خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بوستون چمن مصنوعی در پارک ها را به دلیل “مواد شیمیایی سمی برای همیشه” ممنوع کرد | PFAS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شهردار بوستون، میشل وو، دستور …