حسابرس سانجیو گوپتا به دلیل “کمبود اطلاعات” استعفا داد | صنعت فولاد

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت حسابرسی کوچکی که مسئول امضای حساب‌های چندین شرکت فلزی Sanjeev Gupta است، اعلام کرده است که به دلیل اینکه نتوانسته اطلاعات کافی در مورد تحقیقات تقلب به دست آورد یا اینکه آیا آنها پول نقد کافی برای زنده ماندن دارند، از این کار کناره گیری کرده است.

بر اساس نامه‌های تقریباً مشابهی که به ثبت شرکت‌های بریتانیا برای ثبت شرکت‌های بریتانیا برای پنج شرکت جداگانه تحت کنترل گوپتا ارسال شده است، کینگ اند کینگ گفت: «فقدان اطلاعات و شواهد کافی» در مورد چندین موضوع وجود دارد و نگرانی‌هایی در مورد اینکه آیا کسب‌وکارها می‌توانند حلال باقی بمانند، مطرح کرد.

شرکت‌های گوپتا که به‌طور غیررسمی از طریق اتحاد GFG او گرد هم می‌آیند و هزاران نفر را در بریتانیا استخدام می‌کنند، از زمان فروپاشی سال گذشته Greensill Capital، حامی مالی اصلی آن‌ها، تحت فشار بوده‌اند.

این سقوط باعث انجام یک سری تحقیقات در مورد امور مالی GFG و مسائل مربوط به آن شده است. اینها شامل تحقیقات جنایی توسط اداره تقلب جدی بریتانیا (SFO) در مورد “تقلب مشکوک، تجارت متقلبانه و پولشویی” است.

کینگ اند کینگ گفت که این شرکت اطلاعات کافی در رابطه با تحقیقات SFO، “توانایی خود برای تامین مالی عملیات آینده خود برای حداقل 12 ماه” و “قابلیت بازیابی موجودی اشخاص مرتبط” را ارائه نکرده است. استعفای این شرکت اولین بار در پرونده های هفته گذشته فاش شد.

این شرکت حسابداری به دلیل ممیزی هایش از چهار شرکت GFG، از جمله یکی که کینگ اند کینگ از آن استعفا داده است، توسط تنظیم کننده حسابداری، شورای گزارشگری مالی، تحت بازرسی است.

این پرونده‌ها احتمالاً سؤالات بیشتری را در مورد سلامت مالی شرکت‌های گوپتا، از جمله مشاغلی که کارخانه‌های فولاد را در روترهام و استوکزبریج در یورکشایر جنوبی اداره می‌کنند، که نزدیک به 2000 نفر را استخدام می‌کنند، و یک سایت جداگانه در نزدیکی Motherwell، در جنوب گلاسکو، ایجاد می‌کند.

کینگ اند کینگ، مستقر در یک دفتر کوچک در مرکز لندن، قبلاً با بررسی های جدی روبرو شده است. نمایندگان کمیته بازرگانی پارلمان در ماه نوامبر گفتند که «کاملاً متقاعدکننده» نیست که شرکتی به اندازه آن قادر به حسابرسی گروه های بزرگ و پیچیده شرکت ها باشد. کمیته شنید که شرکت تنها شش شریک و در مجموع حدود 40 کارمند دارد، در مقایسه با ده ها هزار نفری که در بریتانیا توسط بزرگترین حسابرسان استخدام شده اند. میلان پاتل، یکی از شرکای کینگ و کینگ که نامه های استعفای حسابرسی را امضا کرده بود، قبلا به نمایندگان مجلس گفته بود که این شرکت ظرفیت حسابرسی گروه هایی با آن اندازه را دارد.

GFG اصرار داشت که هیچ تأثیری بر عملیات هیچ یک از مشاغل آن نداشته است.

یک سخنگوی گفت: «با وجود شرایط عملیاتی بسیار چالش برانگیز برای تولیدکنندگان فولاد در بریتانیا، ما از زمان فروپاشی Greensill Capital، به تأمین مالی کسب و کار با بیش از 100 میلیون پوند حمایت ارائه شده توسط سهامدار به Liberty Steel UK ادامه دادیم. این حمایت تضمین می‌کند که مشاغل صنعتی در جوامع سراسر بریتانیا حفظ می‌شوند، در حالی که ما یک توافقنامه تجدید ساختار بدهی را نهایی می‌کنیم و حسابرس جدیدی را منصوب می‌کنیم.

King & King به یک درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دولت از رد خاموشی های زمستانی انرژی خودداری می کند – سیاست بریتانیا زنده | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فیلترها بتا اتفاقات …