“فکر کردن ایمن سخت است”: بازیکنان WNBA پس از مصیبت گرینر از روسیه اجتناب کردند | بریتنی گرینر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مشکلات قانونی بسیار تبلیغاتی بریتنی گرینر در روسیه و تهاجم این کشور به اوکراین، WNBA را بر آن داشت تا استعدادهای خود را در این فصل به جای دیگری ببرد.

در چند دهه گذشته، روسیه به دلیل دستمزدهای بیش از 1 میلیون دلار و منابع و امکانات موجود، مقصد ترجیحی خارج از فصل برای بازیکنان WNBA بوده است. آن زمان به یکباره پایان یافته است.

بریانا استوارت، که در روسیه در کنار گرینر برای UMMC Ekaterinburg بازی می کرد، گفت: «راستش زمان من در روسیه فوق العاده بوده است، اما به خصوص با توجه به اینکه BG هنوز به ناحق در آنجا بازداشت شده است، هیچ کس تا زمانی که او به خانه نرود، به آنجا نخواهد رفت. “من فکر می کنم که، می دانید، اکنون، مردم می خواهند به خارج از کشور بروند و اگر پول تفاوت زیادی نداشته باشد، می خواهند در مکان بهتری باشند.”

گرینر در ماه فوریه دستگیر شد، سپس در بحبوحه تهاجم روسیه به اوکراین، بازداشت و بعداً به اتهام نگهداری مواد مخدر محکوم شد. گرینر ماه گذشته به 9 سال زندان محکوم شد.

اکنون، استوارت و سایر ستاره‌های WNBA، از جمله جونکل جونز و کورتنی وندرسلوت – که میلیون‌ها دلار نیز با بازی در روسیه درآمد داشته‌اند – در زمستان امسال به جاهای دیگری می‌روند. هر سه برای اکاترینبورگ بازی کردند. نزدیک به دوازده بازیکن WNBA زمستان گذشته در روسیه مسابقه دادند و هیچ یک از آنها امسال به عقب برنمی گردند.

استوارت پس از جام جهانی برای بازی در فنرباغچه راهی ترکیه می شود. بازیکنان برتر می توانند با بازی در ترکیه چند صد هزار دلار درآمد داشته باشند، بسیار کمتر از حقوق روسیه. بازی در ترکیه همچنین به استوارت اجازه می دهد تا به خانواده همسرش در اسپانیا نزدیک تر باشد.

استوارت گفت: “شما می خواهید سبک زندگی بهتری داشته باشید، تجربه بهتری در خارج از دادگاه داشته باشید و فقط به قدردانی از کشورهای دیگر ادامه دهید.”

مانند استوارت، وندرسلوت نیز به روسیه بازنگشته است و بازی در مجارستان را انتخاب کرده است، جایی که در سال 2016 تابعیت خود را دریافت کرد.

من مجارستانی هستم. وندرسلوت گفت: از زمانی که شهروندی گرفتم دیگر در آنجا بازی نکردم، فکر می‌کردم که این بازی خاص باشد.

این گارد 33 ساله گفت قبل از اینکه به روسیه بازگردد و بازی کند، چیزهای زیادی باید تغییر کند، حتی اگر خاطرات خوبی از مردم روسیه دارد.

او گفت: «نکته این است که باشگاه ما با ما خیلی خوب رفتار کرد و روابط قوی با آن افراد برقرار کردیم، من هرگز در را بر روی آن نمی بستم. “کل وضعیت با BG باعث می‌شود فکر کنیم که اکنون بازگشت به آنجا برای کسی امن است.”

جونز با بازی برای مرسین به استوارت در ترکیه خواهد پیوست. جونز گفت که اگر اوضاع از نظر سیاسی تغییر کند و گرینر به ایالات متحده بازگردد، او بازگشت به روسیه را در نظر خواهد گرفت.

وضعیت گرینر نیز بر ذهن بازیکنان جوان WNBA سنگینی می کند. راین هاوارد، تازه‌کار سال 2022 WNBA، زمستان امسال در ایتالیا بازی می‌کند – اولین تجربه او در خارج از کشور. او گفت که هنگام تصمیم گیری در مورد جایی که می خواهد بازی کند مراقب بود.

او گفت: «همه کمی محتاط خواهند بود که این وضعیت در حال وقوع است.

فقط بازیکنان آمریکایی نیستند که دیگر به روسیه نمی روند. اما میسمن، مهاجم شیکاگو اسکای، ستاره تیم ملی بلژیک، با استوارت، جونز و واندرسلوت در روسیه بازی کرده بود. او همچنین در این فصل به ترکیه می رود.

WNBA همچنین در تلاش است تا خانه نشینی در خارج از فصل را به گزینه بهتری برای بازیکنان تبدیل کند. کمیسر کتی انگلبرت در فینال WNBA گفت که بازیکنان برتر امسال می توانند تا 700000 دلار بین حقوق پایه، قراردادهای بازاریابی و جوایز جایزه کسب کنند. در حالی که فقط تعداد کمی از بازیکنان می توانند به این میزان دست یابند، تقریباً ده ها نفر تصمیم گرفته اند در این فصل قراردادهای بازاریابی لیگ را انجام دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کت و شلوار: ساکن خانه مراقبت با کاغذ گیر کرده در نای جان باخت

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، Cheryl Yewdall بیشتر عمر خود را …