تحقیقات جنایی در مورد پروازهای پناهجویان DeSantis آغاز شد | مهاجرت به آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات جنایی در تگزاس در مورد اینکه آیا ده ها پناهجو به طور غیرقانونی از ایالت به مارتا وینارد منتقل شده اند یا خیر، آغاز شده است، زیرا شواهد جدید همچنان نشان می دهد که آنها گمراه شده اند.

کلانتر شهرستان بکسار، خاویر سالازار، دوشنبه گفت که دفتر او در حال بررسی پروازهایی است که به نمایندگی از فرماندار فلوریدا، ران دیسانتیس، که ده‌ها مهاجر را به جزیره در ماساچوست چارتر کرده بودند.

به گزارش ان بی سی نیوز، در حالی که سالازار از افراد احتمالی در این تحقیق نامی نبرد، گفت: “همه افراد حاضر در این تماس می دانند که این نام ها قبلا چه کسانی هستند”.

سالازار در مورد اینکه چه قوانین خاصی ممکن است نقض شده باشد صحبت نکرد، اما گفت که به نظر بدیهی به نظر می رسد که پناهجویان “به بهانه های واهی” اغوا شده اند، با یک استخدام کننده “هزینه سگ پرنده” برای جمع آوری ده ها نفر که در خارج از سن آنتونیو بودند. مرکز منابع مهاجران

سالازار گفت: «به آنها قول کار داده شد. به آنها قول حل چند مشکل داده شد.»

به بسیاری از پناهجویان در صورت آمدن به ماساچوست، جزوات تبلیغاتی برای کمک نقدی، کمک در زمینه مسکن، آموزش شغلی و سایر منابع داده شد.

اما مزایای وعده داده شده فقط برای پناهندگان در دسترس است، طبقه بندی خاصی بر اساس قانون مهاجرت ایالات متحده که پناهجویان در حال حاضر تحت آن قرار نمی گیرند.

وکلای حقوق مدنی، یک گروه مستقر در بوستون که نماینده 30 نفر از تازه واردان است، پیوندها و تصاویر بروشورها را در توییتر به اشتراک گذاشت.

اورن سلستروم، مدیر دادخواهی گروه، به NBC News گفت: «این شواهد دیگری است که به صورت مکتوب نشان می‌دهد که آن اظهارات نادرست به منظور ترغیب مشتریان ما به سفر انجام شده است.

این گروه همچنین خواستار تحقیقات جنایی فدرال و ایالتی در مورد پروازهای چارتر شده است.

سخنگوی دفتر DeSantis از پروازها و بروشورها دفاع کرد و گفت که مهاجران به “مراتع سبزتر” و به مکان هایی فرستاده می شوند که منابع بیشتری نسبت به شهرستان بکسار دارند.

این پروازها نمونه‌ای از الگوی گسترده‌تر مقامات جمهوری‌خواه است که هزاران پناهجو را به مناطقی که عمدتاً دموکرات‌ها رای می‌دهند، می‌فرستند، شیرین کاری که دموکرات‌ها آن را غیرقانونی و اشتباه خوانده‌اند.

«فرآیندی وجود دارد که در حال انجام است. کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت و کاری که آنها انجام می دهند یک شیرین کاری غیرقانونی و یک شیرین کاری سیاسی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رایان گرنتهام بازیگر Riverdale به دلیل قتل مادرش به حبس ابد محکوم شد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، رایان گرنتهام بازیگر که در …