برنامه چهار منطقه اشغال شده اوکراین برای پیوستن به روسیه قریب الوقوع | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چهار منطقه تحت اشغال روسیه در اوکراین گفته اند که در حال برنامه ریزی برای برگزاری “رفراندم” برای پیوستن به فدراسیون روسیه در مجموعه ای از اطلاعیه های هماهنگ هستند که می تواند نشان دهنده تصمیم کرملین برای الحاق رسمی سرزمین ها باشد.

مسکو ممکن است شرط بندی کند که الحاق رسمی به توقف تلفات ارضی روسیه، پس از یک ضد حمله موفق اوکراین که بخش بزرگی از قلمرو در منطقه خارکف را پس گرفته است، کمک کند.

مناطق اشغالی دونتسک و لوهانسک اعلام کرده اند که آماده برگزاری «نظرسنجی» هستند که به زودی در این هفته به عنوان تقلب در نظر گرفته می شود و همچنین در خرسون و زاپوریژژیا نیز اعلامیه هایی منتشر خواهد شد. برخی رسانه های روسی گزارش داده اند که ولادیمیر پوتین ممکن است عصر سه شنبه در مورد الحاق احتمالی سخنرانی کند.

با شروع پیشروی نیروهای اوکراینی در منطقه لوهانسک، روسیه ممکن است نگران باشد که نتواند در میدان نبرد پیروز شود و با ادعای دفاع از خاک خود، تشدید بالقوه، از جمله اعلام رسمی جنگ یا حتی حمله هسته ای را تهدید کند.

تاتیانا استانووایا، کارشناس سیاست کرملین و بنیانگذار R.Politik می نویسد: «هر چیزی که امروز اتفاق می افتد یک اولتیماتوم کاملاً صریح به اوکراین و غرب است. یا اوکراین عقب نشینی می کند یا جنگ هسته ای رخ خواهد داد.

پوتین برای تضمین “پیروزی” آماده برگزاری رفراندوم فوری است تا (در درک خود) حق استفاده از سلاح های هسته ای برای دفاع از خاک روسیه را به دست آورد.

همچنین روز سه‌شنبه، دومای دولتی روسیه اصلاحیه‌های جدیدی را در قانون حقوقی تصویب کرد که مستقیماً به «بسیج» و «حکومت نظامی» اشاره می‌کند و مسئولیت کیفری را برای فرار از خدمت یا تسلیم عمدی در آن دوره معرفی می‌کند.

کرملین تاکنون در برابر بسیج کامل مقاومت کرده است، احتمالاً به دلیل ترس از واکنش سیاسی. با این حال، اکنون به نظر می رسد که کرملین ممکن است مایل باشد فراتر از گذشته، از جمله استفاده از باج خواهی هسته ای به منظور توقف جنگ و تحکیم دستاوردهای ارضی خود در اوکراین، پیش رود.

این تصمیم به طور علنی توسط کرملین یا ولادیمیر پوتین اتخاذ نشده است. با این حال، مقامات ارشد روسیه، از جمله رئیس جمهور پیشین دیمیتری مدودف، از درخواست ها برای همه پرسی حمایت کرده اند.

مدودف، معاون شورای امنیت روسیه در پستی در صفحه تلگرام خود گفت که همه پرسی “بردار توسعه روسیه را برای چندین دهه به طور کامل تغییر خواهد داد”. او نوشت، آنها همچنین مانع از تغییر حمایت روسیه از مناطق اوکراین توسط رهبر آینده روسیه خواهند شد.

او نوشت: «به همین دلیل است که این همه پرسی در کیف و غرب بسیار ترسناک است. “به همین دلیل است که آنها باید اجرا شوند.”

دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در پاسخی نوشت که همه پرسی مانع ادامه «آزادسازی سرزمین های» اوکراین نخواهد شد.

کوله با نوشت: «رفراندم های ساختگی چیزی را تغییر نخواهد داد». هیچ “بسیج” ترکیبی نیز نخواهد بود. روسیه یک متجاوز بوده و هست و به طور غیرقانونی بخش هایی از سرزمین اوکراین را اشغال کرده است. اوکراین حق دارد سرزمین های خود را آزاد کند و بدون توجه به آنچه روسیه می گوید به آزادسازی آنها ادامه خواهد داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خبر خوب: تا سال 2040 ممکن است 90 درصد پلاستیک در اقیانوس ها از بین برود و پیشرفتی برای آلزایمر باشد.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، این خبر خوب برای امروز است: …