اعتصابات جدید راه آهن در کنفرانس حزب محافظه کار | صنعت ریلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارگران در سراسر صنعت ریلی به رانندگان قطار در اعتصابات در تاریخ 1 اکتبر، با هدف شروع کنفرانس حزب محافظه کار خواهند پیوست.

اتحادیه RMT پس از توقف اعتصابات برنامه ریزی شده در طول 10 روز عزای ملکه، اقدامات جدیدی را اعلام کرده است.

ده ها هزار عضو RMT در Network Rail و 14 شرکت فعال قطار در یک مناقشه طولانی مدت بر سر حقوق، شغل و شرایط کار اعتصاب خواهند کرد.

اعتصاب ترکیبی به این معنی است که عملاً هیچ قطاری در روز افتتاحیه کنفرانس حزب محافظه کار در بیرمنگام حرکت نمی کند، با هزاران نفر از کارگران علامت دهنده در Network Rail در همان روزی که رانندگان قطار در اسلف دست به اقدام صنعتی می زنند.

هر دو اتحادیه اخطار اجباری 14 روزه اعتصاب را به این صنعت دادند اما تا پس از تشییع جنازه ملکه به طور رسمی اقدامی را اعلام نکردند.

قابل درک است که اتحادیه سوم، TSSA، نیز اخطار داده است، اما هنوز رسما اعتصاب را اعلام نکرده است. TSSA از اظهار نظر خودداری کرد.

RMT گفت که هیچ پیشنهاد دیگری از صنعت ریلی برای کمک به حل و فصل مذاکره دریافت نکرده است.

دبیر کل اتحادیه، میک لینچ، گفت: «کارگران حمل‌ونقل در روز اول اکتبر به موج اعتصابات می‌پیوندند و پیام روشنی را به دولت و کارفرمایان می‌فرستند که کارگران تداوم حملات به حقوق و شرایط کار را در زمانی که سود کسب و کار بزرگ به بالاترین حد خود رسیده است.

«تابستان همبستگی که ما شاهد آن بودیم، اگر کارفرمایان و دولت به رد مطالبات معقول کارگران ادامه دهند، در پاییز و زمستان نیز ادامه خواهد داشت.

ما خواهان حل و فصل این اختلافات هستیم که در آن اعضای ما و خانواده‌هایشان بتوانند به یک توافق کامل دست یابند. و تا زمانی که به نتیجه رضایت بخشی نرسیدیم آرام نخواهیم گرفت.»

در همین حال، اسلف تأیید کرد که اعضای خود در 12 شرکت در 1 اکتبر و 5 اکتبر، آخرین روز کنفرانس محافظه‌کاران، اعتصاب خواهند کرد. شرکت هایی که رانندگان آن ها را ترک خواهند کرد عبارتند از آوانتی وست کست، چیلترن، کراس کانتری و قطارهای وست میدلندز که همگی مستقیماً به بیرمنگام خدمات رسانی می کنند.

میک ویلان، دبیر کل آسلف، گفت که این آخرین راه حل است: «شرکت‌هایی که با آنها اختلاف داریم یک پنی به ما پیشنهاد نداده‌اند. این که آنها از ما انتظار دارند برای سومین سال متوالی کاهش حقوق واقعی را تحمل کنیم، افتضاح است. و به همین دلیل دست به اعتصاب می زنیم.»

سخنگوی گروه تحویل ریلی به نمایندگی از اپراتورهای قطار گفت: «این اعتصاب‌ها بار دیگر باعث ناراحتی شدید مسافرانی خواهد شد که صنعت برای حمایت از بهبود خود از تأثیر مداوم این همه‌گیری به آن نیاز دارد.

اعتصابات به نفع بلندمدت کارگران راه آهن یا ایجاد یک صنعت ریلی پایدار نیست. ما می‌خواهیم به مردم خود افزایش حقوق بدهیم، اما بدون اصلاحاتی که پیشنهاد می‌کنیم، نمی‌توانیم افزایش حقوق را افزایش دهیم.»

اعتصاب RMT در شبکه راه آهن باعث اختلال یا توقف بسیاری از خدمات در سراسر انگلستان، اسکاتلند و ولز خواهد شد. اعضای آن که برای شرکت‌های قطار کار می‌کنند در راه‌آهن Chiltern نیز اعتصاب خواهند کرد. قطارهای Cross Country، Greater Anglia، LNER، East Midlands، c2c، Great Western، Northern، Southeastern، South Western، TransPennine Express، Avanti West Coast، West Midlands Trains و Govia Thameslink Railway.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …