ولز ممکن است برای مهمانان شبانه “مالیات بازدیدکننده” وضع کند | ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هرکسی که در ولز یک شب اقامت می کند، خواه در یک هتل مجلل، یک کلبه دنج برای تعطیلات باشد یا در ابتدایی ترین مکان کمپینگ، ممکن است تحت یک طرح بسیار بحث برانگیز دولت ولز با «هزینه بازدیدکنندگان» مواجه شود.

دولت تحت رهبری حزب کارگر مشورتی را در مورد این پیشنهاد آغاز کرده است که می تواند منجر به این شود که تقریباً همه بازدیدکنندگان – از جمله ساکنان ولز که از خانه دور می مانند – برای اقامت خود مالیات دریافت کنند.

این استدلال می کند که ایده جمع آوری پول است که مقامات محلی بتوانند برای بهبود نقاط توریستی و ایجاد احساس “مسئولیت مشترک” بین ساکنان و بازدیدکنندگان سرمایه گذاری مجدد کنند.

این پیشنهادها به شدت توسط بسیاری از مشاغل گردشگری مورد انتقاد قرار گرفته است که نگران هستند مالیات مالیاتی باعث شود که ولز کمتر استقبال کند، به خصوص که این مشاوره در زمان بحران هزینه زندگی انجام می شود.

سوزی دیویس، رئیس اتحادیه گردشگری ولز، آن را “مالیات تخت نادرست و مضر” نامید. وی افزود: «تعداد بازدیدکنندگان از زمان همه‌گیری بهبود نیافته است. دولت ولز هزینه های بیشتری برای پارکینگ برای بازدیدکنندگان روزانه یا هزینه ورودی به مناظر آسیب پذیر در نظر نگرفته است: برای میهمانان باقی مانده است.

دولت می‌گوید ده‌ها مکان در سراسر جهان مالیات می‌گیرند، اما دیویس گفت: «ولز مانند مقاصدی نیست که قبلاً مالیات گردشگری دریافت می‌کنند. آنها از کاهش مالیات های هدفمند دیگر برای گردشگری و مهمان نوازی لذت می برند که تأثیر آن را بر تجارت آنها کاهش می دهد. همچنین، بر خلاف بسیاری از کشورها، در برنامه‌های فعلی هرگونه مالیاتی که بدون هیچ تضمینی برای هزینه‌های محلی اضافی در خزانه مقامات محلی حذف می‌شود، محو می‌شود.»

رولند ریس ایوانز، مدیر یک پارک تعطیلات در نزدیکی Aberystwyth، گفت که می تواند بفهمد چرا مکان هایی مانند ونیز ممکن است مالیات را به عنوان راهی برای محدود کردن تعداد بازدیدکنندگان معرفی کند. اما ما می خواهیم گسترش و رشد کنیم. صنعت بسیار محتاط و نگران است.»

محافظه کاران در ولز آن را “مالیات گردشگری” نامیدند و تخمین زدند که می تواند برای خانواده ها 75 پوند اضافی برای اقامت 6 شب هزینه داشته باشد و مشاغل را در معرض خطر قرار دهد.

معرفی مالیات بازدیدکننده یک برنامه برای تعهد دولت است، کار با Plaid Cymru به عنوان بخشی از توافقنامه همکاری بین دو طرف انجام می شود.

هر مقام محلی در ولز می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد این مالیات را وضع کند یا خیر، و دولت گفت که پول جمع‌آوری‌شده برای حمایت از گردشگری محلی – به عنوان مثال، تمیز نگه داشتن سواحل یا بهبود مسیرهای پیاده‌روی – مجدداً سرمایه‌گذاری خواهد شد.

ربکا ایوانز، وزیر دارایی و دولت محلی ولز، گفت: «قصد ما ایجاد احساس مسئولیت مشترک بین ساکنان و بازدیدکنندگان است. با درخواست از بازدیدکنندگان – چه از داخل ولز یا از مناطق دورتر سفر کرده باشند – برای کمک کوچک به حفظ و ارتقای مکانی که بازدید می کنند، رویکرد پایدارتری را برای گردشگری تشویق خواهیم کرد.

وزیر گفت که ولز قصد ندارد مانند ونیز، هزینه ای را به عنوان راهی برای محدود کردن تعداد بازدیدکنندگان وارد کند، بلکه قصد دارد افراد بیشتری را با جذاب تر کردن مکان ها تشویق کند – مدلی که او گفت مایورکا از آن پیروی می کند.

تصمیم‌گیری نشده است که آیا هزینه‌ای برای هر بازدیدکننده، اتاق یا درصدی از هزینه کلی اقامت در نظر گرفته می‌شود – و آیا از جوانان هزینه دریافت می‌شود. اندازه مالیات یکی از موضوعاتی است که در مورد آن مشورت خواهد شد، اما تصور می شود که ممکن است چند پوند تعیین شود.

استثنائاتی وجود دارد – برای مثال، خوابگاه برای افراد بی خانمان، قربانیان خشونت خانگی، اسکان پناهندگان و افرادی که در سایت های کولی و مسافرتی زندگی می کنند.

دولت گفت ممکن است سال ها طول بکشد تا مالیات وضع شود، اما ایوانز گفت ولز می تواند اولین کشور بریتانیا باشد که چنین طرحی را معرفی می کند. او افزود: “من فکر نمی کنم ما آخرین نفر باشیم.”

سفین کمپبل، یکی از اعضای Plaid Cymru Senedd، گفت: «در حال حاضر بار ارائه خدمات زیرساخت عمدتاً بر دوش مالیات دهندگان محلی است. ما به عنوان یک اصل فکر می کنیم که این بار باید بیشتر شود تا کسانی که به عنوان بازدیدکننده می آیند را شامل شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مسابقه ورزشی هفته: لیگ قهرمانان، تقلب و گوشه فرهنگ لغت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، چه کسی هت تریک کرد؟ چه …