نماینده مجلس مدعی است که لیز تراس کمیته حقوق بشر خلیج فارس را گمراه کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کریس برایانت، نماینده حزب کارگر، لیز تراس را متهم کرده است که ظاهراً کمیته روابط خارجی عوام را گمراه کرده و گفته است که او شخصاً مسائل حقوق بشر را با رهبران خلیج فارس مطرح کرده است، اما پس از آن که از آنها خواسته شد مدرکی در این مورد ارائه نکرد.

به چالش کشیدن تراس درباره حضور در کمیته در ژوئن، زمانی که او هنوز وزیر امور خارجه بود، برایانت در نامه ای گفت که “سخت بود به این نتیجه نرسید که شما عمداً کمیته را گمراه کرده اید” به جای قبول اشتباه.

در عوض، او استدلال کرد که نخست‌وزیر با نوشتن به کمیته فقط اطلاعاتی درباره بحث‌های کلی که شامل مسائل حقوقی می‌شد، اما نگفت که چه کسی آن‌ها را مطرح کرده بود، «تلاش کرده بود تا بیش‌تر از چشم‌های ما غافل شود».

برایانت در 28 ژوئن در حالی که از تراس در برابر کمیته سوال می کند، از تراس پرسید که آیا او شخصاً مسائل مربوط به حقوق بشر را با رهبران خلیج فارس در نقش خود مطرح کرده است. او پاسخ داد: “من شخصا دارم، بله.”

تراس که برای ارائه جزئیات تحت فشار قرار گرفت، ادامه داد: «من مسائل خاصی را زمانی که در خلیج فارس در مورد مسائل حقوق بشری بوده ام مطرح کرده ام… قصد ندارم وارد تمام جزئیات گفتگوهای خصوصی شوم، که در ادامه با شما باز خواهم گشت. به موقع.»

برایانت در نامه خود گفت که تراس به صراحت اعلام کرده است که این موضوع را خودش مطرح کرده و در بازدید از خلیج فارس این کار را انجام داده است.

اما او در ادامه نامه خود گفت که تراس فقط به ملاقات با رهبران خلیج فارس در Chevening، عقب نشینی کشور دولتی در کنت، از جمله جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه جوان وقت، اشاره کرد که گفت: «تعداد وسیعی از مسائل مورد بحث قرار گرفت، از جمله حقوق بشر».

برایانت در نامه روز سه شنبه خود نوشت: «شما به یک موضوع اشاره نمی کنید که «شخصا» حقوق بشر را با عربستان سعودی یا هر کشور دیگری از همکاری خلیج فارس مطرح کرده باشید. شما می گویید حقوق بشر “مورد بحث قرار گرفت” اما نه توسط چه کسی. بنابراین من فقط می توانم حدس بزنم که ادعای شما مبنی بر اینکه شما «شخصا» این موضوعات را مطرح کرده اید، کمیته و در نتیجه مجلس را گمراه کرده است.»

برایانت افزود: تراس همچنین به یک مورد از مطرح کردن مسائل حقوقی در خلیج فارس اشاره نکرد و گفت: “فقط می توانم فرض کنم که این نیز نادرست است.”

برایانت با اشاره به اینکه اظهارات به ظاهر اشتباه تروس ممکن است سهوی باشد، خاطرنشان کرد که در چنین مواردی قانون وزارتخانه حکم می‌کند که وزرا باید در اسرع وقت وضعیت را درست کنند و عذرخواهی کنند. اما، او نوشت، او در نامه ژوئیه خود به کمیته هیچ کدام را انجام نداده بود و در عوض ظاهراً به دنبال پنهان کردن مسائل بود.

“در صورت عدم توضیح یا عذرخواهی برای اظهارات نادرست شما در کمیته، دشوار است به این نتیجه نرسید که کمیته را گمراه کرده اید، زیرا نمی خواستید به این واقعیت بپردازید که می دانستید هرگز این موارد را مطرح نکرده اید. مشکلات با کشورهای حوزه خلیج فارس، چه در خلیج و چه در داخل.»

برای اظهار نظر با داونینگ استریت تماس گرفته شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …