بریتانیا تحت فشار برای افزایش کمک به صندوق جهانی پس از تعهد ایالات متحده | صندوق جهانی برای مبارزه با ایدز، سل و مالاریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت جدید بریتانیا با اولین آزمون تعهد خود در قبال جنوب جهانی روبرو است زیرا تصمیم می گیرد از جو بایدن پیروی کند و 1.8 میلیارد پوند اضافی به صندوق جهانی اختصاص دهد، ابتکار بسیار موفق 20 ساله ای که با مالاریا، سل و مالاریا مبارزه می کند. ایدز.

یک رویداد تکمیلی برای پوشش بودجه برای سه سال آینده در نیویورک در حال برگزاری است، و دولت لیز تراس اعلامیه را به تاخیر انداخته است، تا حدی به دلیل مرگ ملکه.

بریتانیا در آخرین رویداد تکمیل در سال 2019، 1.4 میلیارد پوند به صندوق کمک کرد و آن را به دومین سرمایه گذار بزرگ پس از ایالات متحده تبدیل کرد. صندوق درخواست افزایش 30 درصدی کرده است، زیرا بودجه کمک های بهداشتی سنتی در دو سال گذشته به مبارزه با کووید اختصاص داده شده است و به مبارزه با سه بیماری کشنده طولانی مدت شایع در آفریقا آسیب می رساند.

افزایش 30 درصدی مستلزم کمک 1.8 میلیارد پوندی بریتانیا در طول سه سال است. صندوق جهانی به دنبال یک تعهد 18 میلیارد دلاری است.

سازمان های خیریه می ترسند که رویداد تعهد در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به طور بالقوه برای بریتانیا دشوار باشد زیرا این کشور نه تنها بودجه کمک های خود را از سال 2019 از 0.7 درصد هزینه های دولت انگلیس به 0.5 درصد کاهش داده است، بلکه همچنین گفته است که می خواهد کمک های خود را کاهش دهد. کمک مالی به برنامه های چندجانبه، که صندوق جهانی نمونه بارز آن است. در نشانه ای از فشارها، وزارت خارجه در ژوئیه 2022 “همه پرداخت های کمک های غیر ضروری” را به حالت تعلیق درآورد.

سامانتا پاول، رئیس کمک‌های ایالات متحده، از رهبری بریتانیا که اخیراً در زمینه کمک‌های خارجی ارائه می‌کند، انتقاد کرده است، در حالی که ناظر مخارج کمک‌های داخلی بریتانیا، ICAI، روز سه‌شنبه یادداشتی در ستایش اثربخشی صندوق جهانی منتشر کرد. این نشان می‌دهد که چهار توافق عملکردی که بریتانیا با صندوق جهانی به عنوان بخشی از کمک مالی 1.3 میلیارد پوندی آن در سال 2019 به دست آورد، همگی برآورده شده‌اند.

فشار بر بریتانیا برای ارائه خدمات در منطقه ای که به طور سنتی قوی بوده است توسط سایر کشورهای کمک کننده اصلی که با افزایش 30 درصدی تعهدات خود موافقت کرده اند – از جمله ژاپن، آلمان و ایالات متحده، تشدید می شود.

سازمان‌های غیردولتی مانند یک کمپین می‌گویند که مشارکت کامل بریتانیا به عنوان نمایش وحدت غرب تلقی می‌شود. فشار بر دولت بریتانیا از سوی سازمان های غیردولتی به دلیل مرگ ملکه متوقف شده است اما اکنون تشدید شده است.

گزارش 11 صفحه‌ای ICAI خاطرنشان می‌کند: «دولت بریتانیا هنوز برای تکمیل هفتمین تعهد تعهد نکرده است و نسبت به ششمین بار در حال انجام این کار دیرتر است. همچنین برخی از پرداخت‌های خود را در چارچوب تجدید ششم به تعویق انداخته است، اما این تعهد به مجلس داده شده است که دولت در مسیر اجرای تعهد خود در سال 2019 است.

کمیسر ارشد ICAI، دکتر تامسین بارتون، هشدار داد که بریتانیا با «انتخاب‌های دشوار» مواجه است، زیرا «دولت تعهد خود را برای هفتمین بار در پس‌زمینه کاهش منابع کمکی خواهد داد.» این کمبود با درخواست های غیرمنتظره برای بودجه بشردوستانه مربوط به بحران اوکراین تشدید شده است. همچنین در چارچوب هدف استراتژی توسعه بین‌المللی برای کاهش سهم هزینه‌های بریتانیا از طریق کانال‌های چندجانبه انجام خواهد شد.

مقامات بریتانیا می گویند که تا حدی به دلیل رویداد مالی که توسط خزانه داری برنامه ریزی شده است و کاهش سرعت عمومی در دولت به دلیل مرگ ملکه، نتوانسته اند به تصمیمی دست یابند. این احتمال وجود دارد که وزرا تصمیم گیری را تا پایان ماه به تعویق بیندازند.

کمپین ONE اشاره می کند که تصمیم بریتانیا اثر چند برابری خواهد داشت زیرا تعهد ایالات متحده به مبلغ 6 میلیارد دلار مشروط به مشارکت ایالات متحده است که حداکثر یک سوم از کل مجدد را تشکیل می دهد. در نتیجه، هر تعهد اهداکننده دیگر، 50 درصد از ارزش تعهد خود را از ایالات متحده باز می‌کند، اما اگر سایر اهداکنندگان به طور جمعی 12 میلیارد دلار تعهد نکنند، سهم ایالات متحده کاهش می‌یابد تا اطمینان حاصل شود که سهم کلی آن یک رقم باقی می‌ماند. -سوم.

این کمپین تخمین زد که کاهش تعهد بریتانیا به میزان تنها 1 میلیارد پوند به جای 1.8 میلیارد پوند، همچنین به این معنی است که 1.3 میلیارد دلار از کمک‌های احتمالی ایالات متحده صرف نظر می‌کند و منجر به به خطر افتادن جان 1.5 میلیون نفر و ابتلای 28 میلیون نفر به عفونت‌های جدید می‌شود.

کمپین ONE گفت: «در زمان نخست وزیری جدید و با طلوع دولت جدید، فرصتی برای بریتانیا وجود دارد که شهرت خود را در زمینه توسعه بازسازی کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …