مادلین مک کان: دادگاه ادعای والدین را در مورد اظهارات پلیس سابق رد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

والدین مادلین مک کان، که در سه سالگی در سال 2007 ناپدید شد، در یک پرونده در دادگاه اروپایی حقوق بشر (ECHR) شکست خورده اند.

جرالد مک کان و کیت هیلی به دلیل اظهارات یک پلیس سابق پرتغالی در مصاحبه ای با کتاب، مستند و روزنامه درخواست تجدید نظر دادند.

گونکالو آمارال، که بر روی تحقیق در مورد ناپدید شدن مادلین کار می کرد، در کتابی که خود تألیف کرده بود، اظهار داشت که والدین این نوجوان درگیر بوده اند.

مک کان و هیلی استدلال کردند که ادعاهای او درباره دخالت ادعایی آنها در ناپدید شدن مادلین به اعتبار و فرض بی گناهی آنها لطمه زد.

اما دادگاه حقوق بشر روز سه شنبه این پرونده را رد کرد.

دادگاه در نظر گرفت که – حتی با فرض اینکه اعتبار متقاضیان خدشه دار شده باشد – این به دلیل استدلال ارائه شده توسط نویسنده کتاب نیست، بلکه در نتیجه سوء ظن بیان شده علیه آنها است که منجر به آنها شده است. دادگاه حقوق بشر در بیانیه ای مطبوعاتی گفت که در جریان تحقیقات جنایی تحت بازجویی قرار گرفت و به توجه رسانه ها و جنجال های زیادی منجر شد.

“بنابراین این اطلاعات حتی قبل از اینکه پرونده تحقیقات در اختیار رسانه ها قرار گیرد و کتاب مورد نظر منتشر شود، با جزئیات در اختیار افکار عمومی قرار گرفته بود. نتیجه این شد که مقامات ملی در تعهد مثبت خود برای حمایت از متقاضیان کوتاهی نکرده اند. حق احترام به زندگی خصوصی آنها.

مادلین مک کان سه ساله بود که در 3 می 2007 از اتاق خواب آپارتمان آلگاروه که خانواده اش در آن اقامت داشتند ناپدید شد. تحقیقات اولیه توسط پلیس پرتغال هیچ سرنخ مهمی به دست نیاورد و برای مدتی کارآگاهان توجه والدین را معطوف کردند.

والدین در پاییز آن سال به عنوان مظنونین رسمی توسط پلیس بازجویی شدند. ژوئیه سال بعد، پلیس پرتغال تحقیقات خود را به دلیل کمبود شواهد متوقف کرد و آنها را از هرگونه دخالت پاک کرد.

آنها مبارزات خستگی ناپذیری را برای جلب توجه به ناپدید شدن دخترشان انجام داده‌اند و چهره‌های عمومی بریتانیا از سرمایه‌داران بزرگ تجاری گرفته تا نویسندگان و ستاره‌های فوتبال درخواست‌هایی برای کسب اطلاعات کرده‌اند.

یک متهم کودک آزار و تاجر مواد مخدر به عنوان مظنون اصلی ظاهر شد. در ماه مه، دادستان آلمانی که از سال 2020 به این پرونده رسیدگی می‌کند، گفت که شواهد جدیدی که احتمالاً مظنون را متهم می‌کند، که به خاطر تجاوز به زن در همان منطقه در زمان ناپدید شدن مادلین زندانی است، پیدا شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مسافران هوایی استرالیا که بیش از سه ماه منتظر گذرنامه هستند، به دلیل تداوم تاخیرهای کووید | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، هزاران استرالیایی در حال رفتن …