روز راگبی: در 30 سال آنقدر که ما فکر می کنیم تغییر نکرده است | اتحادیه راگبی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاو پیام های چاپ شده را به سختی می تواند واضح تر باشد. سرمقاله رونق می گیرد: “به هیجان انگیزتر شدن بازی برای بازیکنان و تماشاگران کمک کنید.” «ساده‌سازی قوانین برای کاهش تعداد توقف‌ها» و «بهبود سازگاری استانداردهای داوری» دو مورد از پیشنهادات خاص بازیکنان پیشرو هستند. شخص دیگری اصرار می‌کند: «خوراک‌های کج‌شده را به‌وسیله نیمه‌های اسکرام کم کنید».

به اتحادیه راگبی معادل روز Groundhog خوش آمدید. در آخر هفته، در حال گشت و گذار در یک کمد، به طور تصادفی با نسخه ای از راگبی چه کسی مربوط به 30 سال پیش برخوردم. با مدیریت درخشان دوست خوبم و همکار در جعبه مطبوعاتی الکس اسپینک، نظرات بازیکنان قدیمی که او گردآوری کرد باید به اندازه یونان باستان معاصر باشند. در عوض تکه های قابل توجهی از آن به گونه ای خوانده می شد که گویی دیروز دیکته شده اند.

تصور کنید که یک کپسول زمانی غبارآلود و طولانی مدفون را حفر کنید تا کشف کنید که تغییر کمی کرده است. به بازیکنان اجازه دهید تا به بازی ادامه دهند. توقف‌های بی‌ضروری بیش از حد،» از Pontypridd’s Dale «The Chief» McIntosh شکایت کرد. در اسکاتلند، گریگ الیور، نیمه اول هاویک نیز خشمگین به نظر می رسید. “اسکرام را وسیله ای برای شروع بازی قرار دهید نه وسیله ای برای خراب کردن آن.”

یا در مورد این از راب هاولی ولز. لگد زدن کمتر و دویدن بیشتر. یا این از مرکز انگلیس برایان بارلی. “مطمئن شوید که مهارت ها در تمرین به جای تمرکز بر تناسب اندام و برنامه های بازی.” یا شاید این از Donal Lenihan ایرلند. “تفسیر استاندارد داوری در نیمکره شمالی و جنوبی.” برای کسی زنگی بزنی؟

این فقط نشان می دهد که بازی اتحادیه راگبی آنقدر که مردم گاهی تصور می کنند پیشرفت نکرده است. بله، حرفه ای بودن به شدت تیرک دروازه ها را از نظر پاداش، فرم بدن و تناسب اندام جابه جا کرده است، اما از جنبه های دیگر بازیکنان امروزی و پیشینیان دور آنها بیش از آنچه فکر می کنند مشترک هستند.

که یک سوال ایجاد می کند: آیا تا 10، 20 یا 30 سال دیگر همه از همان چیزهای قدیمی شکایت خواهند کرد؟ به هر حال، این به هیچ وجه حکایتی از نسل داوران امروزی نیست، که همه این روزها بسیار مناسب‌تر و با زحمت بیشتری آموزش دیده‌اند. مطالب زیادی نوشته شده است، از جمله در این صفحات، در مورد مداخله دیرهنگام متیو راینال در آزمون استرالیا و نیوزلند در ملبورن، اما این بحث اکنون به تاریخ پیوسته است. آنچه واقعاً اهمیت دارد یک حادثه پرمخاطب – درست یا غلط – نیست، بلکه عدم انسجام آشکار در کل زمان‌بندی است.

به عنوان مثال، بازی آخر هفته گذشته آرژانتین مقابل آفریقای جنوبی را به عقب برگردانید و امیلیانو بوفلی ضربه زننده پوماس را به طور منظم بیش از 60 ثانیه مجاز برای ضربات اولیه خود به دروازه تماشا کنید. استادیوم Avellaneda در بوئنوس آیرس، خانه تیم فوتبال Independiente، عالی به نظر می رسید، اما چه چیزی می توانست آن را حتی بیشتر بهبود بخشد؟ درست است، یک «ساعت شات» برای نشان دادن دقیق محل ایستادن همه.

در ملبورن هم همینطور. دلیل اصلی اینکه برندن فولی توپ را کمی زودتر لمس نکرد این بود که مهاجمان والابی او هنوز پشت سر او جمع شده بودند. اگر او جلوتر رفته بود و لمسش را از دست می داد، استرالیا پر می شد. اما تصور کنید، در عوض، اگر هر دو طرف می توانستند به صفحه نمایش بزرگ نگاه کنند و ثانیه ها را به وضوح مشاهده کنند؟ به طور کامل روایت را دگرگون می کرد.

همانطور که اتفاق می افتد، بازی Pumas v Springboks همچنین یکی دیگر از زمینه های فعلی راگبی را برای بهبود به نمایش گذاشت: شکاف مکرر برای افراد بی طرف بین انتظارات بازی بزرگ و واقعیت. سرود قبل از بازی در بوئنوس آیرس کافی بود تا هر کسی را ناامید کند تا پیراهن آبی و سفید کم رنگ را بپوشد و نشان را محکم ببندد. پس از آن، متأسفانه، بیشتر بازی واقعی چک لیستی از ناامیدی بود: دفاع خفه کننده، تصمیمات پنالتی مویی، مداخلات بیش از حد TMO و توقف های بی شمار.

جو زمانی که آرژانتین در بوئنوس آیرس میزبان آفریقای جنوبی بود، فوق العاده بود، اما بسیاری از بازی پس از آن با توقف و تاخیر از دست رفت.
جو زمانی که آرژانتین در بوئنوس آیرس میزبان آفریقای جنوبی بود، فوق العاده بود، اما بسیاری از بازی پس از آن با توقف و تاخیر از دست رفت. عکس: گوستاوو گارلو / AP

به عبارت دیگر، یک میلیون مایل از اوایل دهه 1990 فاصله ندارد. شنیدن راه‌حل‌های دوراندیشانه‌ای که در آن زمان توسط بازیکنان ارائه می‌شد، در نگاهی به گذشته، جذاب است. دیوید سول از اسکاتلند پیشنهاد کرد: “برای تلاش برای حذف تاکید بر روی ضربات، امتیاز بیشتری اعطا کنید.” مطمئناً، سال بعد در سال 1992، یک تلاش به جای چهار امتیاز، پنج امتیاز شد. دادی ویر پیشنهاد کرد: «تبدیل‌ها را لغو کنید». این هنوز اتفاق نیفتاده است، اما در مورد شش امتیاز برای یک تلاش و یک تبدیل یک امتیازی، از طریق یک هدف حذفی، برای کاهش اتلاف وقت مدرن چه می شود.

سیمون هالیدی انگلیسی یک ایده خوب دیگر داشت. ضربات به دروازه محدود به بازی ناپاک و آفساید عمدی است. هم تیمی او جف پروبین نیز به آینده فکر می کرد. “قاضی های لمسی را بیشتر در اجرای بازی درگیر کنید.” که با توجه به جایی که اکنون هستیم، شاید بهتر باشد تحت عنوان “مراقب آنچه می خواهید” ثبت شود.

با این حال، جدا از شوخی، بازی به سادگی نمی تواند در مسیر خود گیر کند، با هر هفته شهادت های نگران کننده تری از تاریخچه ضربه مغزی از بازیکنان سابق که با شبح شروع زودهنگام زوال عقل روبرو هستند. روزهایی که مدیران این ورزش به سادگی به بازیکنان اعتماد می کردند تا آنها را نجات دهند، مدتی پیش به پایان رسید.

قطعاً باید وظیفه مراقبت بیشتری وجود داشته باشد که به طور بالقوه شامل تغییرات گسترده قانون می شود. اگر تحقیقات رفاهی بازیکنان که در حال حاضر انجام می شود، به ویژه در مورد قد تکل، شغال زدن و تماس با سر در هنگام شکست، در نهایت به تایید حکم سال 1991 کریگ چالمرز اسکاتلندی – «بازی بدون جناحین» – یا حتی هم تیمی او، فینلی کالدر – می رسد. خرخر کردن خوب، اگرچه وحشیانه به نظر می رسد، به همان اندازه ایمن است.» – پس همینطور باشد.

با این حال، یک چیز مسلم است: راگبی همیشه یک ورزش ذاتا ناقص خواهد بود. در اینجا امیدواریم آخر هفته مسابقات قهرمانی راگبی نشاط آور باشد و با شگفتی همه ما از درخشش راگبی به پایان برسد. اما اگر تاریخ چیزی به ما بگوید این است: توافق جهانی در مورد اینکه دقیقاً بازی چگونه باید باشد هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

این گزیده ای از ایمیل هفتگی اتحادیه راگبی ما، Breakdown است. برای عضویت کافیست از این صفحه دیدن کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نسل بعدی 2022: 20 نفر از بهترین استعدادهای باشگاه های لیگ برتر | انبار مهمات

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اعتبار عکس: آرسنال اف سی/گتی ایماژ; …