دادگاه قتل می شنود پیشنهاد مرد کوئینزلند به طور تصادفی به درون چوب شکن افتاد «معنی نداشت» | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شارون بیتون در ابتدا وقتی به بروس ساندرز گفت که در سال 2017 در طی یک “تصادف وحشتناک” در ملکش به داخل یک چوب شکن سقوط کرده بود.

اما بیتون بعداً فکر کرد که پس از پرسیدن سوالاتی از گرگوری لی روزر در مورد این حادثه، دادگاه عالی بریزبن در روز سه‌شنبه این موضوع را شنید.

روزر 63 ساله و شارون گراهام 61 ساله پس از مرگ ساندرز 54 ساله حین کار در ملک بیتون در شمال بریزبن در نوامبر 2017 به قتل متهم شدند.

بیتون در حالی که ساندرز، روزر و مرد دیگری به نام پیتر کونیگ، قبل از اینکه ناگهان از خواب بیدار شود، مشغول پاکسازی ملک او در نزدیکی گیمپی بودند، در خانه اش به خواب رفته بود.

او گفت که وقتی بیرون رفت، کونیگ در شوک ظاهر شد و روزر به نظر می رسید که دارد استفراغ می کند.

“یادمه… فکر کردم بروس کجاست؟” بیتون روز سه شنبه به دادگاه گفت.

پیتر گفت: “یک تصادف وحشتناک رخ داده است”. گرگ به من گفت: “من سعی کردم او را نجات دهم، سعی کردم او را بیرون بکشم”. گفتم منظورت چیه؟ و او گفت: “او از طریق تراشه گذر کرد.”

بیتون گفت از اینکه هیچکدام از مردها با پلیس تماس نگرفته بودند تعجب کرد اما به او گفتند که تلفن روزر گیرنده ندارد و دستگاه کونیگ مرده است.

او روز سه‌شنبه به هیئت منصفه گفت که دارایی‌اش معمولاً دریافت تلفنی «بسیار عالی» دارد.

با این حال، بیتون گفت که روزر بعداً به او گفت که گراهام را “پایین در چیپر” صدا کرده بود تا به او بگوید چه اتفاقی افتاده و مجبور شد برای او آمبولانس زنگ بزند زیرا “فشار خون او از سقف عبور کرده است”.

زمانی که روزر و کونیگ بعداً از ایستگاه پلیس بازگشتند، بیتون گفت که شروع به پرسیدن سؤالات بیشتر از این زوج در مورد آنچه اتفاق افتاده است، کرد.

او گفت که روزر به او گفته بود ساندرز “آن روز یک احمق مطلق” بود و “روی تراشه ایستاده بود و به آن تکیه داده بود”.

روزر به او گفت که ساندرز در آن روز پس از اصابت شاخه‌ای به سرش «همیشه پژمرده» بوده و خونریزی کرده است – اما او از درمان پزشکی خودداری کرد.

با این حال، بیتون به هیئت منصفه گفت که ساندرز را ساعاتی قبل دیده بود و او در سلامت کامل ظاهر شد.

من هیچ خونی روی بروس ندیدم، بنابراین برای من منطقی نبود. فکر کنم در شوک بودم [so] من فکر نمی کردم تا بعداً خیلی چیزها را زیر سوال ببرم.» او روز سه شنبه گفت.

به گفته دادگاه، گراهام با روزر، کونیگ و ساندرز در یک “چهارضل عشقی” بود و ماه ها نقشه قتل او را می کشید.

نوه بیتون به هیئت منصفه گفت که گراهام در مورد میزان پول ساندرز “معامله بزرگ” خواهد کرد و “او اول می میرد و او همه چیز را به دست می آورد”.

کایرا لی بیتون گفت که گراهام همچنین مدعی شد که “تقصیر من نیست که او مرا دوست دارد و می خواهد همه چیز را به من بدهد”.

با این حال، همکاران سابق کار می‌گفتند ساندرز بدهکار بود و مجبور بود برای حفظ سبک زندگی گراهام پول قرض کند، اما از ترس از دست دادن او هرگز به شریک زندگی‌اش اشاره نکرد.

کرن آرمسترانگ به دادگاه گفت ساندرز با گریه به او گفت که گراهام او را زده است.

یکی دیگر از همکارانش، کریستینا گریلز، گفت که یک ماه قبل از مرگش، ساندرز «پریشان» زنگ زد و گفت که گراهام توهین لفظی کرده است.

ساندرز همچنین به او گفته بود که گراهام «سلطه‌گر و کنترل‌کننده» است و او «کاملاً از او می‌ترسد».

گریلز گفت که گراهام به ساندرز گفته بود که یکی از شرکای سابقش «افرادی را می‌شناخت که می‌دانستند چگونه یک نفر را ناپدید کنند».

به گفته دادگاه، گراهام همچنین تقاضای پول می‌کرد، و ساندرز در یک مرحله «غار» شد و ۱۱۰۰۰ دلار به او پرداخت کرد.

زمانی که گریلز به او پیشنهاد کرد گراهام را ترک کند، ساندرز به او گفت: «می‌دانم باید این کار را انجام دهم» اما او نمی‌دانست چگونه این کار را انجام دهد.

گویا گراهام از روزر و کونیگ خواسته که ساندرز را بکشند و آن را مانند یک تصادف جلوه دهند تا بتواند بیمه نامه عمر ۷۵۰ هزار دلاری خود را مطالبه کند.

روزر متهم است که ساندرز را با ضربه زدن به سرش با میله آهنی قبل از اینکه کونیگ به او کمک کند جسد را به داخل هیزم شکن بدهد، او را کشت. روزر و گراهام در قتل بی گناه هستند.

هیئت منصفه روز دوشنبه اعلام شد که کونیگ پس از قتل در ژوئن 2022 به عنوان یکی از افراد کمکی اعتراف کرد.

انتظار می رود که او در طول محاکمه چهار هفته ای که در مقابل قاضی مارتین برنز ادامه دارد، شهادت دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با کنترل سنا در بازی، اینها مسابقاتی هستند که باید تماشا کنید

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، با 50-50 رای سنا برای هر حزب، …