ایتالیا پیش از انتخابات بر سر جورجیا ملونی، نامزد نخست وزیری، اختلاف نظر داشت

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در خارج از یک تظاهرات در آنکونا برای حزب راست افراطی برادران ایتالیا، تعداد انگشت شماری از معترضان تابلوهایی را علیه بنیانگذار آن جورجیا ملونی در دست داشتند.

یکی از تظاهرکنندگان تابلویی را در دست داشت که روی آن نوشته شده بود: “شما نفرت دارید و نماینده من نیستید”.

روی تابلوی دیگری نوشته شده بود: “ملونی؟ فقط با ژامبون” که به خربزه هایی اشاره دارد که مردم معمولا در غذاهای ایتالیایی آن را با ژامبون جفت می کنند.

حزب ملونی بخشی از یک بلوک دست راستی است که پیشتاز نظرسنجی ها پیش از انتخابات زودهنگام ایتالیا در روز یکشنبه 25 سپتامبر است.

همچنین گفته می شود که او اولین نخست وزیر زن ایتالیا خواهد بود.

اما دیدگاه ملونی در مورد مهاجرت، حقوق تولید مثل و مسائل دگرباشان جنسی به این معنی است که او شخصیتی تفرقه انگیز است.

او حامی سرسخت آنچه او به عنوان “ارزش های سنتی خانواده” توصیف می کند، ایده سیال بودن جنسیت را مورد تمسخر قرار می دهد و آنچه را “لابی های دگرباشان جنسی” می نامد محکوم می کند. او همچنین مخالف تغییر ممنوعیت فرزندخواندگی در ایتالیا توسط افراد مجرد است.

ملونی همچنین در مورد نیاز به افزایش زاد و ولد در کشورش صحبت کرده است. در حالی که او در طول مبارزات انتخاباتی خود گفته است که از قانونی حمایت می کند که اجازه سقط جنین تا هفته 12 بارداری را می دهد، او همچنین این روش را “شکست” نامیده است.

لوکرزیا ماکیا، یک مدل از رم، می گوید: «از زمانی که به سیاست علاقه مند شدم، همیشه جورجیا ملونی را دوست داشتم.

“من آنچه را که او بیان می کند، دوست دارم که همیشه در کنار زنان است.

او همیشه به زنان فکر می‌کرده است. و او تنها زنی است که علیرغم این که کار آسانی نبود، در سیاست ایتالیا به طور واقعی خود را نشان داد.»

اوریا گارگانو، رئیس سازمانی که به قربانیان خشونت خانگی کمک می کند، از احتمال پیروزی حزب ملونی در انتخابات بعدی ابراز نگرانی کرد.

«این یک حزب سیاسی است [Brothers of Italy ] که همیشه حقوق زنان را انکار کرده است. «این علیه سقط جنین بوده است. این علیه تمام جامعه LGBTQ+ است. سقط جنین را یک فاجعه می داند. و می خواهد یک قبرستان برای جنین های سقط شده با نام مادر در همه جای ایتالیا ایجاد کند.”

در آخرین انتخابات سراسری کشور در سال 2018، حزب ملونی تنها حدود 4 درصد از آرا را به دست آورد. این بار می تواند تا 25 درصد برنده شود.

گزارش یورونیوز را در پخش کننده ویدیوی بالا مشاهده کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …