صندوق جهانی با هدف تامین مالی 18 میلیارد دلاری کمک قدرتمندی دریافت می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیویورک — صندوق جهانی برای مبارزه با ایدز، سل و مالاریا در این هفته برای رسیدن به هدف 18 میلیارد دلاری خود برای تأمین بودجه سه سال دیگر برای کاهش سرعت گسترش این بیماری ها، کمک های قدرتمندی دریافت خواهد کرد.

پرزیدنت جو بایدن میزبان هفتمین کنفرانس تامین مالی صندوق جهانی، کمپین جمع آوری کمک های مالی مشارکت سلامت عمومی، در روز چهارشنبه در نیویورک خواهد بود. شروع کار دو روز به تعویق افتاد تا بایدن که متعهد به حمایت 6 میلیارد دلاری دولت آمریکا از این صندوق شده است، بتواند در مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم شرکت کند.

صندوق جهانی و ابتکار جهانی کلینتون، که این هفته اولین گردهمایی رهبران سیاسی، تجاری و بشردوستانه خود را از سال 2016 در نیویورک برگزار می کند، همچنین از همکاری بلندمدت جدیدی برای سوق دادن همه نوع کمک کنندگان به سمت حمایت از صندوق جهانی خبر داده است. کار کردن

پیتر ساندز، مدیر اجرایی صندوق جهانی، به آسوشیتدپرس گفت که جمع‌آوری کمک مالی از طریق کنفرانس تکمیلی «همیشه کمی یک ترن هوایی است». با این حال، او امیدوار است که صندوق تا پایان کنفرانس به هدف خود برسد، حتی اگر می‌داند که کمک‌کنندگان، به‌ویژه دولت‌ها، با تصمیم‌های مالی پیچیده‌تر ناشی از همه‌گیری COVID-19 و جنگ در اوکراین مواجه هستند.

ساندز گفت: «بله، خواسته‌های زیادی وجود دارد و دولت‌ها با فشارهای سیاسی داخلی زیادی در مورد هزینه‌های زندگی، انرژی و همه این موارد مواجه هستند». اما من فکر می‌کنم این نکته نیز وجود دارد که هر چقدر هم که شرایط سخت در برخی از کشورهای ثروتمند جهان باشد، نحوه ترجمه این چیزها در جوامع فقیرتر و به حاشیه رانده شده، موضوع مرگ و زندگی است.

او توسط ژاپن و آلمان برای افزایش 30 درصدی کمک های مالی خود به صندوق جهانی و همچنین افزایش مشارکت ایالات متحده تشویق می شود.

اگر صندوق جهانی به هدف 18 میلیارد دلاری خود برسد، امیدوار است از کمک های مالی برای نجات جان 20 میلیون نفر و جلوگیری از بیش از 450 میلیون عفونت جدید ایدز، سل و مالاریا استفاده کند.

از زمان ایجاد صندوق جهانی در سال 2002، این صندوق جان 50 میلیون نفر را نجات داده و میزان مرگ و میر ناشی از اچ آی وی، سل و مالاریا را در کشورهایی که صندوق جهانی سرمایه گذاری می کند به بیش از نصف کاهش داده است. این سابقه به جذب سرمایه گذاری بیشتر کمک می کند.

ساندز گفت: «در دنیایی که خواسته‌های زیادی وجود دارد، چیزهای بالقوه زیادی وجود دارد که می‌توانید برای آن پول بگذارید، جذب پول در کارها به طور ناگهانی وجود دارد.

چلسی کلینتون، نایب رئیس بنیاد کلینتون، گفت که این بنیاد نزدیک به دو دهه با صندوق جهانی برای مبارزه با اچ آی وی، سل و مالاریا و همچنین ایجاد سیستم های بهداشتی پایدار در کشورهایی که صندوق به آنها خدمت می کند، همکاری کرده است.

کلینتون گفت: «CGI، طبق تعریف، همیشه در کار گرد هم آوردن شرکا بوده است تا نه تنها با مشکلات بزرگ مقابله کنند، بلکه آن چالش‌ها را تعریف کرده و آنچه را که در آن چالش‌ها مهم‌تر است، اولویت‌بندی کند تا ابتدا به درستی برسیم. “این اخلاق بسیار اساسی برای چیزی است که صندوق جهانی را قادر می سازد از آنچه حتی امیدها و اهداف بلند بنیانگذارانش برای آن بود پیشی بگیرد.”

علاوه بر تعهدات عمومی از سوی دولت ها، صندوق جهانی همچنین از حمایت های قابل توجهی از بخش خصوصی، از جمله امور بشردوستانه، برخوردار می شود. بنیاد بیل و ملیندا گیتس در حال حاضر 2.75 میلیارد دلار به این صندوق کمک کرده است و انتظار دارد که کمک مالی جدیدی را اواخر این هفته اعلام کند.

بیل گیتس در بیانیه ای گفت: “صندوق جهانی به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای بشریت در تاریخ ثبت خواهد شد. همچنین یکی از مهربان ترین کارهایی است که مردم تا به حال برای یکدیگر انجام داده اند. کارنامه صندوق جهانی ثابت می کند که این یک عالی است سرمایه گذاری برای دلارهای سلامت جهانی ما.»

ساندز گفت که صندوق جهانی رویه های مالی خود را تغییر داده است تا کمک های مالی بیشتری را از بشردوستانه دریافت کند. دولت ها اجازه ندارند کمک های مالی خود را به پروژه ها یا کشورهای خاصی هدف قرار دهند. با این حال، کمک های خیرخواهانه می تواند باشد.

ساندز گفت: “این به آنها اجازه می دهد تا به یک معنا روی چیزهای خاصی که برای آنها اولویت است، تمرکز کنند، چه جغرافیا یا مناطق خاصی از کار ما.”

با توجه به تمام چالش های بهداشتی که جهان در حال حاضر با آن مواجه است، صندوق جهانی به دنبال همه منابع است.

ساندز گفت: «ما به این همه انرژی نیاز داریم. «دنیا در حال حاضر دقیقاً در مکان عالی نیست. وقتی به بحران‌های مختلف همزمان نگاه می‌کنید، باید ایده‌ها، ابتکارات، اقدامات بیشتری را رها کنیم. و این اتفاق خواهد افتاد.»

————

پوشش آسوشیتدپرس از امور بشردوستانه و غیرانتفاعی از طریق همکاری AP با The Conversation US، با بودجه از Lilly Endowment Inc پشتیبانی می شود. AP تنها مسئول این محتوا است. برای همه پوشش های بشردوستانه AP، به https://apnews.com/hub/philanthropy مراجعه کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: روسیه با چه سرعتی توانست 15 درصد از کشور را پس از “رفراندم های ساختگی” ضمیمه کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته مقامات انگلیسی، روسیه می …