نبرد سقوط در لیگ 1 این فصل سخت ترین نبرد سال های اخیر خواهد بود | لیگ 1

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیfa باشگاه‌ها از سال 1996 قهرمان لیگ 1 شده‌اند. هفت مورد از آنها نیز در همان دوره سقوط کرده‌اند. علیرغم تسلط لیون و پاری سن ژرمن، فوتبال فرانسه در مجموع به شدت رقابتی باقی مانده است و اغلب باشگاه‌های بزرگ‌تری را جذب می‌کند – قهرمان مشترک سن اتین و قهرمان سال 2009، بوردو، هر دو فصل گذشته سقوط کردند. با سقوط چهار باشگاه از یک بخش مساوی، نبرد این فصل می تواند سخت ترین در تاریخ لیگ باشد.

در این فصل 12 تیم برای بقا می جنگند. از دست دادن بوردو و سنت اتین – که هر دو در سه فصل اخیر فوتبال لیگ اروپا را بازی کرده اند – با خلاص شدن لیگ از دو باشگاهی که معمولاً می توانستند خود را از نیمه پایانی خارج کنند، کشمکش را تشدید کرد.

این نبرد با کاهش لیگ به 18 باشگاه تشدید می شود، به این معنی که 4 باشگاه به طور خودکار در این فصل سقوط می کنند – از وضعیت قبلی که دو باشگاه انتهایی سقوط کردند و یک سوم به پلی آف سقوط رفت. اگر چهار تیم در فصول اخیر سقوط کرده بودند، دو قهرمان در لیگ 2 به پایان می رسیدند. موناکو در سال 2019، تنها دو سال پس از قهرمانی در لیگ 1 در رده چهارم قرار گرفت. و لیل در سال 2018، تنها سه سال قبل از قهرمانی، در رده چهارم قرار گرفت. عنوان.

پس از صعود اوسر، آژاسیو و تولوز – سه باشگاه با سابقه قوی در لیگ برتر – نیمه انتهایی لیگ 1 مملو از تیم‌هایی است که به طور مساوی با هم برابری می‌کنند که همه به سادگی به بقا امیدوارند. این رقابت در آخر این هفته با پیروزی دو باشگاه انتهایی لیگ مورد تاکید قرار گرفت. هشت بازی بعد، فقط 4 امتیاز از 9 بازی آخر فاصله دارد.

تیم پایینی آژاکسیو اولین برد خود را در خارج از خانه در برست به دست آورد. تعقیب کنندگان صعود غافلگیر کننده فصل گذشته تحت مربیگری با سابقه اولیویه پانتالونی، باشگاه کورسی با حداقل بودجه نقل و انتقالات به لیگ 1 صعود کرد. یک تیم متوسط ​​لیگ 2 روی کاغذ تنها توسط تعداد انگشت شماری از کهنه سربازان لیگ 1 که به سرعت پیر شده بودند تقویت می شد. توماس منگانی، هافبک آنژرز و رومن هاموما، مهاجم سن اتین، هر دو 35 ساله، بازیکنانی بودند که به این تیم اضافه شدند.

با وجود افتخارات گذشته، حفظ آژاکسیو احتمالاً فراتر از آنها خواهد بود. آنها همچنین در حال پیوستن به گروهی هستند که در حال حاضر مسن هستند، که به زودی می تواند یک یازده نفر با میانگین سنی 33 سال تولید کند. دفاع رواقی آنها، که در فصل گذشته فقط 19 گل دریافت کرد، تنها راه برای بقا است. پانتالونی امیدوار است که پیروزی مقابل برست اولین پیروزی از بسیاری از پیروزی های 1-0 باشد.

در آخر هفته، آنجرز، همکار مبارز، یک پیروزی شوکه کننده مقابل نیس کسب کرد. انجر با دیدن جدایی مربی استفان مولن و گروهی از ستوان های مورد اعتماد در سال گذشته، با بازنگری کلی تیم خود با بودجه اندکی ریسک کرد. تنها سه بازیکن شروع کننده، از جمله وینگر سابق ساوتهمپتون، سوفیان بوفل، از فصل گذشته باقی مانده اند.

نبیل بنطالب هافبک الجزایری آنژرز مقابل نیس گلزنی کرد.
نبیل بنطالب هافبک الجزایری آنژرز مقابل نیس گلزنی کرد. عکس: کلمنت ماهودو/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

آن‌ها به بازیکنانی متکی هستند که تغییر کاربری داده‌اند و کارشان را انجام داده‌اند که از دوره‌های قرضی در جاهای دیگر بازگشته‌اند، جوانان و پرتاب‌های دارت در بازار نقل و انتقالات. اگرچه، پس از سه بار تغییر ترکیب خود در این فصل، به نظر می رسد که 4-4-2 جدید مربی جرالد باتیکل کارساز باشد، اما خیلی روی طلسم بوفل استوار است.

فراتر از این دو، یک غوغا گسترده رخ می دهد. استراسبورگ علیرغم اینکه فصل گذشته ششم شد، تنها باشگاهی است که در لیگ 1 هنوز موفق به پیروزی نشده است. تیم جولین استفان که قبلاً یک لباس بی‌رحمانه کارآمد، فیزیکی و هجومی بود، برای حفظ شدت خود تلاش کرده است. دومین فصل کامل استفان در رن نیز پس از قهرمانی در لیگ قهرمانان به سرعت از دست داد. تسلیم مشابهی می تواند برای باشگاه آلزاس فاجعه بار باشد.

برست و ریمز که فصل گذشته در میانه جدول قرار گرفتند، به استراسبورگ و آژاسیو در رده‌های آخر جدول پیوستند. دور شدن ریمز از حرفه ای های شناخته شده به سمت آکادمی خود یک ضربه بزرگ بود. با این حال، با از دست دادن گل های هوگو اکیتیکه به پاری سن ژرمن و مبارزه با نظم و انضباط – آنها تا به حال پنج کارت قرمز دریافت کرده اند – تکرار آن دشوار به نظر می رسد.

برست که پیش از این به سختی شکست می خورد، در هشت بازی 18 گل دریافت کرده است و با وجود حفظ ستاره مهاجم فرانک اونورات، تیم معمولاً قابل اعتماد میشل در زاکریان ممکن است قربانی افزایش کیفیت اطراف آنها شود.

تولوز، قهرمان لیگ 2، با وجود پیشرفت اندک، امیدوار است که از سقوط اجتناب کند. فیلیپ مونتانیه، مربی سابق ناتینگهام فارست، تیمی پویا و مثبت با انواع تهدیدات گل طراحی کرده است. با این حال، غلبه بر مصدومیت طولانی مدت ریس هیلی، بهترین گلزن، دشوار خواهد بود.

فیلیپ مونتانیه سرمربی فرانسوی تولوز.
فیلیپ مونتانیه سرمربی فرانسوی تولوز. عکس: تیری زوکولان/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

هم تیمی که در سال 1996 برنده عنوان قهرمانی اوسر شد، چند ستاره درجه دوم فرصت بازی در لیگ 1 را دارد. با این حال، ممکن است برای خالقان باهوش ماتیاس اوتر، یوسف ام چانگاما و گلزن پرکار لیگ 2، گئتان شاربونیه، خیلی سخت باشد. برای دفاع متخلخل تیم.

فقط یک ماه پیش، لوریان، کاندیدای سقوط قدرتمند، شاید تنها عضوی از این گروه باشد که می تواند به راحتی نفس بکشد، زیرا در حال حاضر با مربی تازه کار رجیس لو بریس به 19 امتیاز رسیده است. با این حال، آنها مانند کلرمون پس از شروع سریع فصل گذشته، نسبت به سقوط در لیگ محتاط خواهند بود. به نظر می رسد بخش پیشاهنگی کلرمون جواهراتی را کشف کرده است، با مهاجم همه کاره محمد چم، که از دسته دوم اتریش امضا شده است، که یکی از بسیاری از موفقیت های شگفت انگیز است. اگرچه حفظ فرم این بار پس از فروش محمد بایو گلزن به لیل سخت تر خواهد بود.

نیمه انتهایی لیگ 1 آنقدر وحشی است که نانت برنده جام نیز به جای بالا به پایین نگاه خواهد کرد. برنامه پرتنش لیگ اروپا – آفت بسیاری از تیم های بی تجربه – به علاوه از دست دادن مهاجم جدید فرانسه راندال کولو موانی می تواند آنها را مختل کند.

علیرغم برخی نقل و انتقالات امیدوارکننده، مونپلیه پس از تنها سه برد در 19 بازی خود پس از کریسمس در فصل گذشته، از سرنوشت مشابهی خواهد ترسید. صرف نظر از منابع گروه سیتی، هواداران تروا نیز عصبی خواهند بود.

با رقابتی شدن لیگ از همیشه، این ده باشگاه ممکن است سقوط موناکو در سال 2011 را به خاطر بیاورند. این باشگاه در روز پایانی یکی از 9 تیمی بود که در فاصله سه امتیازی از منطقه سقوط قرار داشتند. باخت 2-0 مقابل لیون باعث شد موناکو 44 امتیاز کسب کند. با توجه به تلاش بیشتر لیگ 1 برای جلوگیری از عریض‌ترین درهای تله، این فصل می‌تواند حتی در این تقلا نیز پیشی بگیرد.

راهنمای سریع

نتایج لیگ 1

نمایش دهید

ریمز 0-3 موناکو

برست 0-1 آژاسیو

کلرمون 1-3 تروا

مارسی 1-1 رن

خوب 0-1 عصبانیت

لنز نانت 0-0

لیون 0-1 پاری سن ژرمن

مون پلیه 2-1 استراسبورگ

لیل 2-1 تولوز

اکسر 1-3 لوریان

از بازخورد شما متشکرم.

نکات صحبت

علیرغم عقب افتادن از ماکابی هیفا در بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در هفته گذشته، پاری سن ژرمن تنها یکی از شش تیم فرانسوی بود که از آخرین مجموعه بازی های اروپایی سه امتیاز را به دست آورد. مارسی در 17 بازی لیگ قهرمانان 16 شکست را به ثبت رساند. و در لیگ اروپا، نانت با نتیجه 3-0 مغلوب قره باغ شد، موناکو متحمل شکست خانگی شوکه کننده مقابل فرنسواروس شد، رن نتوانست فنرباغچه را شکست دهد و نیس تنها توانست با پارتیزان به تساوی برسد. در فصلی حیاتی برای رتبه‌بندی ضریب لیگ 1، با کسب چهار جایگاه خودکار در لیگ قهرمانان اروپا، پنج لیگ برتر در رقابت‌های اصلاح‌شده، نتایج ضعیف‌تر می‌تواند منجر به برتری لیگ فرانسه توسط لیگ برتر پرتغال یا اردیویسه هلند در بدترین لحظه ممکن شود.

مارسی هفته ناامیدکننده دیگری را در اروپا پشت سر گذاشت.
مارسی هفته ناامیدکننده دیگری را در اروپا پشت سر گذاشت. عکس: Guillaume Horcajuelo/EPA

با توجه به اینکه آخرین فرصت دیدیه دشان برای آزمایش تیمش قبل از جام جهانی در تعطیلات بین‌المللی پیش رو است، فرانسه در خطر شروع مسابقات با آمادگی ناکافی خطرناک است. پل پوگبا، هوگو لوریس، کریم بنزما، پرسنل کیمپمبه، انگولو کانته و تئو هرناندز – همگی برای شروع در قطر – همگی غایب هستند. در نتیجه، راندال کولو موانی، یوسف فوفانا، بنویت بادیاشیله و آلبان لافونت بدون بازی به تیمی نسبتا بی تجربه دعوت شدند. پس از نتایج متفاوت در ژوئن، دشان در حال اطفای حریق است.

جدول لیگ 1

این مقاله ای از دریافت اخبار فوتبال فرانسه است
دنبال کردن آدام وایت و GFFN در توییتر

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رایان گرنتهام بازیگر Riverdale به دلیل قتل مادرش به حبس ابد محکوم شد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، رایان گرنتهام بازیگر که در …