با معترض صلح آمیز ضد بولسونارو با دستبند ملاقات کرد تا جناح راست افراطی برزیل را خوشحال کند | پلیس کلانشهر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس متروپولیتن متهم به استفاده از زور غیرضروری و انتقال یک کودتای تبلیغاتی به راست افراطی برزیل است. یک تظاهرکننده مسالمت آمیز در جریان تظاهراتی در مقابل اقامتگاه سفیر برزیل در لندن بازداشت و دستبند زده شد.

علی روشا، یک شهروند برزیلی و بریتانیایی 50 ساله، و همشهری اش روز یکشنبه هنگام ناهار هنگام پیوستن به تظاهرات علیه رئیس جمهور راستگرای تندرو برزیل، ژایر بولسونارو، که برای تشییع جنازه ملکه در بریتانیا بود، توسط ماموران رهگیری شدند.

روچا که سه پلاکارد در محکومیت حمله بولسونارو به آمازون و یک کوله پشتی حاوی بلندگو حمل می کرد، دستگیر یا به هیچ جرمی متهم نشد.

اما او گفت که قبل از آزادی حدود 20 دقیقه دستبند زده شد و از کنار گروهی از هواداران بولسونارو که همچنین در بیرون خانه سفیر مایفر تجمع کرده بودند، اسکورت کردند.

روچا، تهیه کننده و روزنامه نگار متولد برزیل که شهروند بریتانیا است، گفت: “من بسیار شوکه و متزلزل شدم و اکنون فقط عصبانی و منزجر هستم.”

اعضای راست افراطی برزیل از فیلم این حادثه تحریف شده و برای لکه دار کردن چپ در رسانه های اجتماعی استفاده شده است.

ادواردو بولسونارو، پسر سیاستمدار بولسونارو، تصاویری از بازداشت روچا را با بیش از 6.5 میلیون دنبال کننده خود در توییتر و اینستاگرام به اشتراک گذاشت و به دروغ ادعا کرد که او توسط پلیس دستگیر شده است. «زن در [leftwing] او در زیر این کلیپ یک دقیقه‌ای نوشت که تی شرت هنگام تلاش برای برهم زدن اعتراضات طرفدار بولسونارو دستگیر شد.

در حالی که روشا دستبند بسته است، یک راوی در فیلم از اقدام پلیس تجلیل می کند و می گوید: «آنها اینجا کمونیست ها را دوست ندارند. [in the UK] یا ببین دستبندش میزنن او را دستبند زده اند و به زندان می رود.»

سخنگوی پلیس متروپولیتن تایید کرد که اندکی بعد از ساعت 13:10 روز یکشنبه پلیس دو زن را “که دلایلی داشتند مشکوک به داشتن اقلامی برای ارتکاب آسیب جنایی بوده اند” متوقف کرد.

«هر دو زن مورد بازرسی قرار گرفتند. یکی از زنان پس از اینکه مکرراً دستورات مبنی بر عدم قرار دادن دست‌هایش را در جیب‌هایش نادیده می‌گرفت، ابتدا در دستبند قرار گرفت تا با خیال راحت بازرسی را تسهیل کند. این سخنگو افزود: دستبندها متعاقبا برداشته شد.

هیچ مورد نگران کننده ای در مورد دو زن که متوقف شده بودند یافت نشد و به آنها اجازه داده شد بدون هیچ اقدام دیگری به راه خود ادامه دهند.

این سخنگو به دلیل ماهیت سیاسی موضوع از اظهار نظر در مورد چگونگی استفاده از فیلم های این حادثه به عنوان تبلیغات راست افراطی خودداری کرد.

این حادثه پس از آن رخ می دهد که فعالان آزادی مدنی نسبت به واکنش پلیس به معترضان ضد سلطنتی در آستانه تشییع جنازه ملکه هشدار دادند.

روچا، یکی از بنیانگذاران یک گروه مبارزاتی به نام برزیل مهم است، گفت که می‌خواسته به تلاش “پوچ و بی‌احترامی” بولسونارو برای سوء استفاده از مراسم تشییع جنازه ملکه برای اهداف سیاسی اعتراض کند.

برزیل دو هفته تا انتخابات ریاست جمهوری که در آن بولسونارو احتمالا قدرت را از دست می دهد فاصله دارد. گزارش‌ها در رسانه‌های برزیلی حاکی از آن است که او فکر می‌کند که دست زدن به رهبران جهان در لندن ممکن است کمپین پرچم‌گذاری او را تقویت کند.

روشا گفت: “ما نمی خواستیم او بدون چالش به لندن بیاید.”

ما می‌خواستیم به سیاست‌های مرگ او، تخریب آمازون، نسل‌کشی سیاه‌پوستان و مردم بومی و بی‌احترامی عمومی به حقوق بشر اعتراض کنیم.»

روچا، که دوست دام فیلیپس، روزنامه‌نگار بریتانیایی که در ماه ژوئن در آمازون به همراه برونو پریرا، کارشناس بومی به قتل رسید، بود، گفت که پلیس بلافاصله پس از رسیدن به خیابانی که بولسونارو در آن اقامت داشت، به او نزدیک شد.

آنها مستقیماً به سمت من آمدند… [One male officer] بازویم را گرفت و تازه شروع کرد به بردنم به این گوشه و در حالی که با من صحبت می کرد هر دو مچ دستم را واقعا محکم گرفته بود. داشت به مچ دستم صدمه می زد. داشتم از او می‌پرسیدم: چرا مرا نگه می‌داری؟ بذار برم.'”

روشا که تی شرت قرمز پوشیده بود، افزود: “او مدام می گفت: “ما اطلاعاتی دریافت کرده ایم که فردی با تی شرت قرمز قصد دارد صدمه جنایتکارانه انجام دهد … بنابراین من شما را بازرسی می کنم و شما بازداشت می شوید.” -پیراهن در آن زمان

بلافاصله پس از آن افسر “دستبندها را بیرون آورد و مرا چرخاند و با دستانم پشت سرم به من دستبند زد”.

من در حالت شوک بودم… می دانستیم که پلیس به خاطر مراسم تشییع جنازه و همه رهبران ایالتی که اینجا بودند در حالت آماده باش هستند، اما هرگز انتظار چنین چیزی را نداشتیم.»

فیلمی از این حادثه دیده شده توسط آبان نیوز نشان می دهد که یک افسر مرد قبل از اینکه روشا را دستبند بزند، جیب های روچا را جست و جو می کند و می گوید: “به شما گفتم، “دیگر به سمت جیب های خود نروید – و رسیدید” … این تقصیر من نیست که شما انتخاب نکردید. گوش کنید.”

“احساس بی احترامی زیادی کردم. من تا حالا دستبند نبسته بودم من قبلاً هرگز بازداشت نشده بودم. «چرا با من این گونه رفتار شد؟ خیلی خشن، خیلی تهاجمی.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سازمان‌های خیریه سبز میلیون‌ها عضو را تشویق می‌کنند تا با «حمله محافظه‌کاران به طبیعت» مخالفت کنند | فعالیت های زیست محیطی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسات خیریه زیست محیطی میلیون …