“همه گذشته او را می دانستند”: چگونه یک مربی با وجود اتهامات نگران کننده در فوتبال ماند | ورزش

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته افراد آگاه، عدم شفافیت و شکست دانشگاه تولدو و مرکز ایالات متحده برای ورزش ایمن در تکمیل تحقیقات در مورد ادعای تجاوز جنسی علیه مربی فوتبال زنان، برد ایوانز، دری را برای ادامه مربیگری دختران و زنان جوان باز کرد. چگونه ایوانز برای مشاغل بعدی استخدام شد.

همانطور که پیش از این توسط آبان نیوز فاش شده بود، ایوانز مجاز به استعفا از نقش خود در رهبری یک برنامه موفق فوتبال زنان در دانشگاه تولدو در سال 2015 بود. در آن زمان استعفا به یک “رابطه نامناسب” با یک همکار اشاره کرد، حتی اگر دانشگاه از نگرانی های مطرح شده توسط بازیکنان و خانواده ها، از جمله ادعای تجاوز جنسی آگاه بود.

دانشگاه با استعفای او به تحقیقات خود در مورد این شکایات پایان داد – به این معنی که اتهامات کارکنان سابق عملاً ناپدید شد. ایوانز هرگز به خاطر این اتهامات با اتهامات جنایی روبرو نشده است.

پس از خروج او از تولدو، ایوانز متعاقباً برای نقش‌های ارشد در انجمن فوتبال جوانان اوهایو و باشگاه فوتبال بین‌المللی، یک نیروگاه فوتبال جوانان منطقه‌ای مستقر در نزدیکی کلیولند، اوهایو استخدام شد.

کری سارور، مدیر مربیگری باشگاه فوتبال بین المللی، ایوانز را برای نقش مربیگری در این تیم در سال 2020 استخدام کرد. او به آبان نیوز گفت که از اتهامات علیه او در تولدو اطلاعی ندارد. او گفت: “من می دانستم که او از دانشگاه تولدو به دلیل رابطه نامناسب با یکی از همکارانش استعفا داده است و این تنها چیزی است که می دانم.”

به من گفته شد که این رابطه با یک همکار بزرگسال است و از این منظر این یک موضوع شخصی بین او و همسرش و خانواده و کارفرمایش است. در آن نقطه، این تنها چیزی بود که من می دانستم و در آن نقطه همان جایی بود که شروع و پایان یافت.»

سارور در حال حاضر به عنوان دستیار مربی تیم ملی زنان نیوزلند که برای جام جهانی زنان 2023 آماده می شود، خدمت می کند. او دارای یک رزومه طولانی است که شامل کار به عنوان پیشاهنگ برای تیم های ملی جوانان فدراسیون فوتبال ایالات متحده و به عنوان دستیار مربی برای تیم جوانان زیر 18 سال USWNT است.

سارور گفت: «ما فقط می‌توانیم به آنچه در آن زمان می‌دانستیم ادامه دهیم. ما تمام فرآیندها را دنبال کردیم – بررسی سوابق جنایی – و هیچ پرچم قرمزی وجود نداشت. همه مربیانی که ما استخدام می‌کنیم یا با تیم‌هایمان کار می‌کنند، هر سال SafeSport آموزش دیده‌اند، بنابراین او تمام این کادرها را مشخص کرد. من طبق آنچه در آن زمان می دانستم درست است عمل کردم.»

با این حال، دیدگاه عملگرایانه سارور توسط برخی والدین در جامعه فوتبال مشترک نیست. پس از اینکه آبان نیوز در ماه ژوئیه اتهامات علیه ایوانز را فاش کرد، یک پست در فیس بوک در دسترس عموم نشان داد که چگونه عدم شفافیت در مورد خروج ایوانز از دانشگاه تولدو بر جامعه فوتبال جوانان تأثیر گذاشته است. برد چند سال مربی باشگاه دخترم بود. او را خیلی ناراحت کرد. او تقریباً به خاطر او فوتبال را کنار گذاشت. بسیاری از هم تیمی های او این کار را کردند. ما می‌دانستیم چرا او UT را ترک کرد و نمی‌توانستیم بفهمیم که چرا او به عنوان مربی باشگاه استخدام شد.»

پس از خروج از دانشگاه تولدو در سال 2015، ایوانز توسط انجمن فوتبال جوانان اوهایو نورث در نقش هایی که شامل رهبری برنامه توسعه المپیک آن بود، استخدام شد. یکی از افراد آشنا به روند استخدام به آبان نیوز گفت: “تا امروز شوکه هستم که آن مرد حتی به فوتبال بازگردانده شد.”

این فرد که خواست نامش فاش نشود از ترس عواقب حرفه ای و شخصی در جامعه فوتبال ایالات متحده گفت: “کارهایی بود که در اوهایو نورث به درستی انجام نشد و منجر به استخدام او شد.”

“جهنم، آره، [his behavior] در آن زمان به خوبی شناخته شده بود. آنها می دانستند. همه اعضای آن هیئت از گذشته او خبر داشتند. اساساً، بله، ما او را می شناسیم، دوستش داریم، داستان ها درست نیستند، این فقط بچه های دانشگاهی است که داستان می سازند. شرم بر آنها.”

این فرد اضافه کرد: «هیئت مدیره برای استخدام او اجماع نداشت. چند نفر در هیئت مدیره اوهایو نورث بودند که کاملاً مخالف بودند، اما صدای آنها اهمیتی نداشت.»

تام ترنر در زمان استخدام ایوانز مدیر مربیگری انجمن فوتبال جوانان اوهایو بود و طبق منابع متعدد، گفته می شود که نیروی محرکه این استخدام بوده است. ترنر در حال حاضر به عنوان مدیر رشد و توسعه اعضای انجمن فوتبال اوهایو فهرست شده است. ترنر به چندین درخواست آبان نیوز برای اظهار نظر از طریق ایمیل و تلفن پاسخ نداد.

انجمن فوتبال جوانان اوهایو نورث در سال 2021 به انجمن فوتبال اوهایو (OSA) تبدیل شد. ایوانز به رهبری برنامه توسعه المپیک ایالت و برنامه های آموزش مربیگری فوتبال ایالات متحده ادامه داد تا زمانی که آبان نیوز اتهامات آزار و اذیت شش زن را فاش کرد.

گوردون هندرسون، مدیر اجرایی OSA در ایمیلی به آبان نیوز گفت: «ما از این ادعاها آگاه نبودیم و هیچ بینشی در مورد شیوه های استخدام شرکت ها یا سازمان های دیگر نداریم.

OSA از آن زمان هر گونه اشاره ای به ایوانز را از وب سایت خود حذف کرده است و ادعا می کند که این اتهامات اکنون تحت صلاحیت مرکز ایالات متحده برای ورزش ایمن است. هندرسون گفت که استخدام ایوانز با این سازمان در 29 ژوئیه 2022، چند هفته پس از انتشار گزارش آبان نیوز به پایان رسید.

دانشگاه تولدو می دانست [about his behavior] میشل سندور که از سال 1996 تا 2000 در دانشگاه اشفیلد در اوهایو زیر نظر ایوانز بازی می کرد، می گوید.

امروز، سندور مربی فوتبال دبیرستانی است و می‌گوید که از شرکت در هر رویداد مربیگری که قرار بود ایوانز در آن شرکت کند، اجتناب کرده است.

“[Toledo] ساندور گفت که همه این زنان دیگر را در معرض خطر قرار می دادند. سپس، اتحادیه فوتبال اوهایو او را استخدام کرد که می دانست به دلیل رفتارش باید استعفا دهد. او آنقدرها مربی شگفت انگیزی نیست که نتوانید شخص دیگری را پیدا کنید. اینکه قرار است فردی را استخدام کنید که [allegedly] به جای یافتن بهترین مربی بعدی، زنان مورد آزار قرار گرفته اند؟ افتضاح است.”

مرکز ایالات متحده برای ورزش ایمن – سازمانی که در سال 2017 برای بررسی و برجسته کردن مسائل مربوط به سوء استفاده جنسی و سایر رفتارهای نادرست در ورزش های المپیک و پارالمپیک ایجاد شد – همچنین گزارشی در مورد رفتار ایوانز در سال 2019 دریافت کرد اما تحقیقات را دنبال نکرد.

در آن گزارش، از Candice Fabry، دستیار مربی سابق دانشگاه تولدو، ادعای تجاوز جنسی توسط ایوانز وجود داشت که قبلاً به دانشگاه گزارش شده بود. گزارش Fabry منجر به تبادل ایمیل های متعدد و دو مکالمه با بازرسان شد و از Fabry خواسته شد تا اطلاعاتی در مورد سایر قربانیان احتمالی از طرف SafeSport جمع آوری کند و جزئیات را به سازمان ارسال کند. حتی با وجود اینکه SafeSport از اتهامی علیه ایوانز اطلاع داشت، آژانس در آن زمان درباره او تحقیق نکرد.

SafeSport می دانست [in 2019] فابری گفت که من چه چیزی را به تولدو گزارش دادم و چگونه تولدو در هنگام استعفا حقیقت را بیان نکرد. این ناامیدکننده‌ترین چیز است – داستان من کافی نبود، همیشه از من خواسته می‌شود که بروم ببینم آیا می‌توانم دیگران را متقاعد کنم که برای تحقیقات واقعاً انجام شود یا خیر، و سپس، دو بدن قادر به بررسی و ارائه پیامدها – تولدو و SafeSport – هیچ کاری نکرد آن‌ها می‌دانستند که او دارد راه می‌رود و این وظیفه من است که به اندازه کافی افراد برای انجام کاری جلو بیایند.»

آبان نیوز درخواست های متعددی برای اظهار نظر به مرکز ایالات متحده برای ورزش ایمن و از طریق یک شرکت روابط عمومی مستقر در واشنگتن دی سی ارائه کرد. پس از مبادلات متنی و ایمیلی متعدد، مرکز ایالات متحده برای ورزش ایمن هیچ اطلاعات یا سخنگویی در اختیار آبان نیوز قرار نداد.

طبق وب‌سایت آن، «قانون مجوز محافظت از قربانیان جوان در برابر سوء استفاده جنسی و ورزش ایمن در سال 2017، مرکز ایالات متحده برای ورزش ایمن، یک سازمان غیرانتفاعی 501(c)(3) را به عنوان سازمان ورزش ایمن کشور تدوین کرد. قانون 2017 SafeSport را به صلاحیت رسیدگی به گزارش‌های سوءاستفاده و سوء رفتار در سراسر جنبش المپیک و پارالمپیک ایالات متحده – که شامل فوتبال می‌شود- مجهز می‌کند. بودجه این مرکز با کمک سالانه 20 میلیون دلاری کمیته المپیک و پارالمپیک ایالات متحده تامین می شود که بخشی از این بودجه از سوی نهادهای حاکم بر ورزش تامین می شود که بر اساس تعداد اتهامات گزارش شده به این مرکز، هزینه ها – عملاً نوعی جریمه – را پرداخت می کنند.

تحقیقات ABC News در سال 2022 در مرکز ایالات متحده برای ورزش ایمن نشان داد که «سیستم به سوء استفاده‌کنندگان سریالی اجازه داده است که بدون هشدار عمومی به ورزش خود بازگردند، و ایمان برخی از ورزشکاران و حامیان آنها را به کار این مرکز تضعیف می‌کند. توانایی مرکز را برای عملکرد مؤثر تهدید می کند.»

مرکز ایالات متحده برای ورزش ایمن می تواند افراد را از شرکت در یک ورزش زیر چتر USOPC منع و تعلیق کند. این افراد در پایگاه داده متمرکز انضباطی آن فهرست شده اند. اگرچه ایوانز در زمانی که مرکز ایالات متحده برای ورزش ایمن برای اولین بار گزارشی از رفتار ادعایی او در سال 2019 دریافت کرد، با تحریم مواجه نشد، اما متعاقباً در 11 ژوئیه 2022، پس از تحقیقات آبان نیوز، با “تعلیق موقت” در فهرست قرار گرفت.

آیا می‌توان در حوادثی مانند این حمایت و ابزارهای بیشتری وجود داشت و به آن نوری داد؟» سرور گفت. “من فکر می کنم که پاسخ مثبت است.”

فردی که با نحوه استخدام ایوانز توسط انجمن فوتبال جوانان اوهایو نورث در سال 2017 آشنا بود، اضافه کرد: “من برای آن دختران ناراحت هستم. [at Toledo]. من ناراحتم که دانشگاهی اجازه داد که این اتفاق بیفتد، همچنان اجازه داد که اتفاق بیفتد، او را خاتمه داد، اما فوتبال اوهایو نورث گفت: “اشکال ندارد.” به اوهایو برگرد.»

  • برد ایوانز به درخواست‌های متعدد برای مصاحبه پاسخ نداد یا سؤالات ایمیلی در مورد اتهامات خاص در مورد زمان خود با تولدو ارسال نکرد. او در مورد خروج خود از دانشگاه بیانیه ای را به آبان نیوز ارائه کرد:

    در سال 2015 از من خواسته شد که به سوالاتی در مورد روابطم با برخی از همکاران قبلی پاسخ دهم. واضح بود که تعامل من با آن همکاران نشان دهنده قضاوت ضعیف من بود و خلاف سیاست دانشگاه بود و استعفا برای همه درگیرها بهترین بود.»

    «با کمک مشاوره، در مورد علل رفتارم چیزهای زیادی یاد گرفتم. من بسیار خوش شانس هستم که از حمایت همسرم در این روند برخوردار هستم. من با هم به یادگیری ادامه می‌دهم تا انسان بهتری شوم. من عمیقا متاسفم که بسیاری از افراد را ناامید کردم، اما به کار برای ساختن آینده ای مثبت ادامه می دهم. از فرصتی که برای ارائه دیدگاه من به دست دادید متشکرم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …