نیروگاه زغال‌سنگ Vales Point در نیوساوت ولز ممکن است با نقض قوانین هوای پاک آلوده کننده باشد | نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گروه‌های محیط‌زیست می‌گویند که یک نیروگاه قدیمی زغال‌سنگ در نیو ساوت ولز که به قیمت صدها میلیون دلار فروخته می‌شود، ممکن است قوانین هوای پاک این ایالت را نقض کند.

این هفته Delta Electricity اعلام کرد که نیروگاه 1320 مگاواتی Vales Point واقع در منطقه Hunter ایالت را به Sev.en Global Investments متعلق به میلیاردر چک پاول تیکاچ فروخته است.

بر اساس گزارش ها، این فروش به دلتا 200 میلیون دلار درآمد، علیرغم اینکه این شرکت تنها یک میلیون دلار برای خرید آن از دولت نیو ساوت ولز در سال 2015 پرداخت کرد، که باعث شد مخالفان ایالتی ائتلاف را متهم کنند که مالیات دهندگان را به خاطر این فروش “سرزنش” کرده است.

روز سه‌شنبه، مت کین، وزیر انرژی نیوساوت ولز، از بررسی مناسب بودن این فروش خودداری کرد، اما گفت که دولت در مورد عملیات نیروگاه “هوشیار خواهد ماند”.

او گفت: «هرکسی که این دارایی ها را در اختیار دارد، می خواهم مطمئن شوم که آنها در راستای منافع شهروندان این ایالت عمل می کنند، نه برای منافع شخصی.

کین تأیید کرد معافیت‌های اعطا شده به دلتا در حین خرید – از جمله سقف 10 میلیون دلاری برای توانبخشی که احتمالاً صدها میلیون دلار هزینه خواهد داشت – علی‌رغم فروش همچنان پابرجا خواهند ماند.

در نظرات عمومی این هفته، مالک فعلی Vales Point، Trevor St Baker، اشاره کرد که Sev.en ممکن است به دنبال باز نگه داشتن ایستگاه پس از تاریخ تعطیلی فعلی آن در سال 2029 باشد، و گفت که این شرکت “تعهد خود را به بخش و یک تعهد نشان داده است. جاه طلبی برای گسترش، هم در استرالیا و هم در سطح جهانی».

گروه‌های محیط‌زیست می‌گویند که این موضوع فوریت جدیدی را برای سازمان حفاظت از محیط زیست NSW ایجاد کرده است تا قانونی بودن معافیت آلودگی ارائه شده به این نیروگاه را در اواخر سال گذشته روشن کند.

دادگستری محیط زیست استرالیا و شورای حفاظت از طبیعت این سوال را مطرح کرده اند که آیا تمدید مجوزی که به اپراتورهای کارخانه معافیت از برخی استانداردهای آلودگی برای اکسید نیتروژن را می دهد معتبر است زیرا به گفته آنها، دلتا پس از مهلت مقرر برای تمدید درخواست کرده است.

این معافیت که در دسامبر سال گذشته اعطا شد، به اپراتورها اجازه می‌دهد تا سطح بالاتری از اکسید نیتروژن از آنچه که طبق مقررات هوای پاک مجاز است، منتشر کنند.

قبلاً گزارش شده بود که EPA به وزیر محیط زیست ایالت، جیمز گریفین، در مورد نگرانی ها در مورد معافیت و همچنین درخواست مجوز برای پرداخت یک وکیل ارشد برای مشاوره در مورد قانونی بودن این معافیت، اطلاع داده است.

در جلسه استماع برآورد بودجه در ماه گذشته، استفان بیمن، یک تنظیم کننده ارشد در EPA، گفت که آژانس “به زودی موضع خود را در مورد قانونی بودن معافیت نهایی خواهد کرد.”

ما می دانیم که انتشارات با اقدامات ملی حفاظت از محیط زیست برای NOx مطابقت دارد، اما ما موقعیت گروه محیط زیست را داریم. ما به دقت در حال بررسی آن هستیم و این تصمیم مهمی است که باید گرفته شود و به زودی آن را به اطلاع عموم خواهیم رساند.»

در حالی که استیو گارنی، وزیر دلتا گفت فروش ولس پوینت «یک موضوع تجاری کاملاً بی‌ربط» با موضوع انتشار گازهای گلخانه‌ای است، مدیر اجرایی شورای حفاظت از طبیعت، ژاکی مامفورد، گفت که مالکان جدید «باید ملزم شوند که آلودگی ایستگاه را کاهش دهند تا مردم در سراسر این منطقه قرار گیرند. NSW می تواند هوای سالم تری تنفس کند.

نیروگاه برق در حال حاضر دارای مجوز معتبر آلودگی هوا نیست. مثل فروش یک ماشین بدون ثبت نام است. EPA این شانس را دارد که قبل از صدور مجوز آلایندگی برای مالکان جدید، به خوبی به این موضوع نگاه کند.

جوسلین مک گاریتی، وکیل دادگستری محیط زیست استرالیا، گفت که “نگرانی های جدی” وجود دارد که شرایط مجوز “غیرقانونی” است و این کارخانه نباید اجازه داشته باشد بیش از سال 2029 فعالیت کند.

اگر به نیروگاه Vales Point اجازه داده شود تا پس از سال 2029 فعالیت کند، می‌دانیم که پیامدهای جدی برای سلامت جامعه خواهد داشت. همچنین مشخص نیست که فروش چگونه بر مسئولیت‌های بازسازی زباله‌های خاکستر نیروگاه‌ها تأثیر می‌گذارد.» او گفت.

روز سه‌شنبه کین گفت که همچنان انتظار دارد کارخانه تا سال 2029 تعطیل شود و گفت که ایالت برنامه‌هایی برای اطمینان از جایگزینی ظرفیت Vales Point در آن زمان در دست اجرا دارد.

برای اظهار نظر با EPA تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اگر در بریتانیای کبیر اجرا شود، قطع برق سه ساعته چگونه کار می کند؟ | خدمات رفاهی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، مردم انگلستان، اسکاتلند و ولز پس …