هوافضا، آخرین مرز: احیای صنعت رو به زوال ایتالیا

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

صنعت تولید در ایتالیا نزدیک به سه دهه است که رو به افول بوده است و این روند در شمال غربی این کشور مشهودتر است: بخش خودروسازی نیروی کار خود را 50 درصد به حدود 1 درصد از نیروی کار ملی کاهش داده است.

در حال حاضر هر چند منطقه با گسترش در بخش های مختلف با مجموعه گسترده ای از مهارت های تخصصی با کیفیت بالا پاسخ داده است. برجسته ترین در میان این بخش ها بخش هوافضا است که امید و امکانات باورنکردنی را برای توسعه در منطقه تورین ارائه می دهد.

در اینجا پنج بازیکن اصلی وجود دارد، از لئوناردو گرفته تا Thales Alenia Space. اکوسیستمی متشکل از 350 شرکت و حدود 22000 کارگر در برنامه های اصلی آژانس های فضایی بین المللی وجود دارد.

جوزپه روسو، مدیر مرکز تحقیقاتی لوئیجی آینائودی.

“این یک انتقال نیروی کار یک به یک نخواهد بود. با این حال، ساخت خودرو برای مدت طولانی به شهر و موسسات آموزشی آن دی‌ان‌ای مناسب برای مدیریت فرآیندهای پیچیده تکنولوژیکی داد. اینها در حال حاضر حتی در مناطقی که زمانی هرگز هرگز نمی‌توانستند، مورد نیاز باشد. فکر شده است.”

تحرک در حال تکامل است و دستور کار اروپایی و همچنین دولت ایتالیا به سمت یک صنعت سبزتر تغییر می کند. نوآوری های هوافضا می توانند با موفقیت زنجیره تامین خودرو را تکمیل کنند.

در Pinerolo، یکی از استان های تورین، شرکتی وجود دارد که سیستم های سیال پویا را برای ایستگاه فضایی بین المللی و ایستگاه آینده سیسلونار تولید می کند. آندریا رومیتی، مدیر عامل شرکت APR توضیح می دهد که چگونه تحقیقات هوافضا می تواند در صنایع مختلف کمک کند.

ما در حال کار بر روی کابین‌های به اصطلاح «بدون سرنشین» آینده، بدون هدایت انسانی، برای عملیات لجستیکی برای استفاده در کشاورزی دقیق هستیم.»

الساندرو بالوسینو، رئیس واحد تحقیق و توسعه در آرگوتک است.

ما یک سنت طولانی در فضا داریم. ایتالیا سومین کشور در جهان بود که ماهواره را به فضا فرستاد و کمتر کسی این را می‌داند. همچنین کشوری است که می‌تواند به تنهایی کل زنجیره تامین را پوشش دهد.

این شرکت فضایی مستقر در تورین با یک دستگاه قهوه ساز برای فضانوردان شروع به کار کرد، پانزده سال بعد، تنها ماهواره اروپایی را در مأموریت آرتمیس ساخت که انسان ها را به ماه بازگرداند. اما هدف این صنعت فراتر از آن است. Fulvio Boscolo مدیر کل LMA است

ما باید تخصص‌هایی را که هر تأسیسات می‌تواند ارائه دهد جمع کنیم تا محصولی عالی مانند آنچه بازار امروز ما به آن نیاز دارد را تضمین کند.»

هوافضا فرصتی برای کل صنعت ایتالیا است و نهادهای محلی و ملی با اتحادیه اروپا برای استفاده از آن همکاری می کنند. یک میلیارد و نیم از طرح ملی بازیابی و تاب آوری ایتالیا برای شهر آینده فضایی تورین در نظر گرفته شده است.

همچنین پروژه ای برای ادغام صنایع بزرگ، شرکت های کوچک و متوسط، تحقیقات و آموزش با پلی تکنیک ها و دانشگاه ها وجود دارد که انتظار می رود 20 هزار شغل اضافی از آن ایجاد شود. این یکی از جاه طلبانه ترین پروژه های صنعتی در ایتالیا است و از پاییز امسال شروع به زندگی خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …