فیونا پتن، نماینده مجلس عالی ویکتوریا، تشخیص سرطان کلیه را فاش کرد | سیاست ویکتوریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فیونا پتن، نماینده مجلس ویکتوریا، فاش کرد که پس از کشف تومور در کلیه‌اش، به سرطان مبتلا شده است.

رهبر حزب Reason در اوایل اکتبر تحت عمل جراحی نفرکتومی – برداشتن کلیه آسیب دیده – قرار خواهد گرفت و همچنان قصد دارد در انتخابات ایالتی در 26 نوامبر شرکت کند.

او می گوید با توجه به اینکه تومور در مراحل نسبتاً اولیه تشخیص داده شده است، پیش آگهی “خوب” است.

پتن به آبان نیوز استرالیا گفت: «این یک شوک بود، اما خوشبختانه من دو کلیه دارم.

«در پایان روز، من یکی از ده ها هزار نفری هستم که امسال تشخیص سرطان دریافت کردند. تقریباً نیمی از ما چنین تشخیصی را در زندگی خود دریافت خواهیم کرد. هیچ شرمی در آن نیست.

من در مورد تشخیص خود صریح صحبت می‌کنم، به این امید که دیگران را تشویق به انجام این کار کند، و البته، از هر کسی که علائم نگران‌کننده‌ای را تجربه می‌کند بخواهم با پزشک خود تماس بگیرد.»

پتن گفت که علائمی از جمله خون در ادرار خود را «به‌طور پراکنده برای چند ماه» تجربه می‌کند و یکی از اعضای تیمش تشویق می‌شود تا برای ملاقات با پزشک وقت بگذارد.

پتن گفت: “مانند بسیاری از مردم، من فکر کردم، “بعداً به آن می رسم”، اما او بلافاصله برای من قرار ملاقات با پزشکش رزرو کرد.

“من خیلی از او سپاسگزارم که این فشار را به من داد.”

پتن از سال 2014 نماینده منطقه متروپولیتن شمالی در مجلس علیای ویکتوریا بوده است، ابتدا به عنوان عضوی از حزب سکس، قبل از اینکه قبل از نظرسنجی سال 2018 به حزب دلیل تغییر نام داد.

او در پیشبرد چندین سیاست مترقی مانند معرفی اولین طرح مرگ داوطلبانه کمک‌شده در کشور، مناطق دسترسی امن در اطراف کلینیک‌های سقط جنین، اتاق تزریق امن در ریچموند شمالی، طرح محکومیت‌های صرف شده و جرم‌زدایی از کار جنسی نقش مهمی داشته است.

پتن گفت که تشخیص سرطان او «غیرقابل انکار» بر توانایی او در مبارزات انتخاباتی پیش از انتخابات تأثیر می گذارد. او در سال 2018 مجدداً انتخاب شد و یک مبارزه سخت دیگر برای حفظ کرسی خود در سال جاری خواهد داشت، تا حدی به دلیل هجوم احزاب خرد دست راستی، که انتظار می‌رود اولویت‌ها را به سمت یکدیگر هدایت کنند.

پتن گفت: “من همچنان در کمپین تبلیغاتی خواهم بود، اما ممکن است مجبور باشم مقداری از آن را از روی تخت انجام دهم – باید یک جفت پیژامه کار خوب تهیه کنم.”

اما می‌دانم که از اینکه می‌توانم کارم را انجام دهم و مراقبت‌های لازم را دریافت کنم، ممتاز هستم.»

هنوز مشخص نیست که آیا پتن پس از نفرکتومی به درمان های بیشتری مانند شیمی درمانی یا رادیوتراپی نیاز خواهد داشت یا خیر.

بر اساس گزارش شورای سرطان، سالانه بیش از 4300 استرالیایی مبتلا به سرطان کلیه تشخیص داده می‌شوند که نرخ بقای پنج ساله در حال حاضر 79 درصد است.

سرطان کلیه در مردان شایع تر است، اگرچه پتن دومین سیاستمدار زن در ماه های اخیر است که تشخیص داده شده است. پرو کار، معاون رهبر حزب کارگر نیو ساوت ولز، در ماه جولای اعلام کرد که پس از تشخیص سرطان، مرخصی خواهد گرفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کاخ سفید قوانین حملات پهپادی ضد تروریسم را تشدید کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک سیاست جدید محرمانه مستلزم تأیید رئیس …