بیل شورتن می گوید، هزاران درخواست تجدیدنظر حقوقی برجسته NDIS توسط کارگروه جدید بررسی می شود | طرح ملی بیمه از کار افتادگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بیل شورتن، وزیر NDIS، گفت که یک نهاد مستقل جدید هزاران درخواست تجدیدنظر قانونی طرح ملی بیمه از کارافتادگی برجسته را در تلاش برای “کاهش مزخرفات” برای شرکت کنندگان و متقاضیان بررسی خواهد کرد.

در حال صحبت با سمینار گروه حمایت از معلولیت در روز سه شنبه، Shorten گفت که این وضعیت برای افراد دارای معلولیت که مجبور به یک فرآیند تجدیدنظر غیرشفاف شده بودند “دفع کننده و نفرت انگیز” است.

او گفت که کمیسر سابق تبعیض معلولیت، گریم اینس، کمیته نظارتی را برای فرآیند حل اختلاف جایگزین جدید، که حزب کارگر در طول مبارزات انتخاباتی پیشنهاد کرده بود، رهبری خواهد کرد.

اینس کارشناسانی را منصوب خواهد کرد که پرونده های باقی مانده را بررسی خواهند کرد تا مردم ماه ها منتظر حل و فصل برنامه های خود نباشند.

شورتن گفت که این روند نسبت به دادگاه تجدیدنظر اداری (AAT) آشتی‌جویانه‌تر خواهد بود، اگرچه این روند داوطلبانه بود و مردم حق خود را حفظ کردند تا AAT در مورد پرونده آنها تصمیم بگیرد.

امید می رفت که بیش از 2000 پرونده تا کریسمس پس از محاکمه اولیه 15 تا 20 مورد بررسی شود.

آخرین آمار نشان می‌دهد که هفته گذشته 3991 پرونده تجدیدنظر اداری NDIS وجود داشته است که نسبت به اوج 4501 پرونده در 27 مه 2022 کاهش 11 درصدی را نشان می‌دهد.

این در مقایسه با افزایش 400 درصدی در سال گذشته، با شکایات حکایتی گسترده در مورد کاهش های بزرگ در برخی از بسته های مالی NDIS و ده ها میلیون دلار پرداخت شده به شرکت های حقوقی خارجی.

عقب ماندگی بزرگ در AAT به این معنی است که برخی از افراد دارای معلولیت ماه ها یا حتی سال ها بدون حمایت رها شده اند، در حالی که برخی معتقدند وکلای آژانس به دنبال طولانی کردن این روند بوده اند تا تجدیدنظرخواهان به سادگی تسلیم شوند.

گروه های مدافع این وضعیت را به عنوان وضعیت داوود و جالوت توصیف کرده اند که در آن مردم عادی در برابر وکلای شرکت های حقوقی خارجی قرار می گیرند.

مت سواینسون، مشاور ارشد جدید NDIA، گفت که اذعان گسترده ای وجود دارد که آژانس باید “به آنچه که ما انجام می دهیم و چگونه کارها را اداره می کنیم” نگاه کند.

او گفت که بسیاری از افراد حاضر در سمینار «تجربه بسیار وحشتناکی» داشتند.

شورتن گفت که «حل اختلاف جایگزین» برای اطلاع‌رسانی به فرآیند برنامه‌ریزی و تجدیدنظر جدید که به گفته او برای اصلاح سیستم کلی حیاتی است، استفاده خواهد شد.

او گفت که درک کرده است که “تروما و درد” زیادی وجود دارد، اما نمی تواند همه چیز را یک شبه تغییر دهد.

“این حمله برق آسا برای مقابله با میراث [appeals] موارد فقط با یک بخش از سیستم سروکار دارند، اما با برخورد با این موضوع است که می‌خواهم به ایجاد اعتماد در هر چیز دیگری کمک کنم.»

ژان کاچین از Every Australian Counts که میزبان سمینار بود، گفت افرادی که در سمینار شرکت کردند نسبت به روند جدید امیدوار بودند اما “واقعا محتاط” بودند، زیرا “همه ما سوخته ایم”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با کنترل سنا در بازی، اینها مسابقاتی هستند که باید تماشا کنید

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، با 50-50 رای سنا برای هر حزب، …