برترین جراحان زیبایی جهان در مورد عوارض جانبی گزارش شده آنزیم مورد استفاده برای حل کردن فیلرهای صورت صحبت می کنند | سلامتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جراحان زیبایی برجسته جهان این هفته در مورد عوارض جانبی گزارش شده آنزیمی که برای حل کردن فیلرهای صورت استفاده می شود، پس از آن که ده ها بیمار عوارض آن را به آبان نیوز استرالیا فاش کردند، بحث خواهند کرد.

در اوایل این ماه، آبان نیوز با بیش از دوجین بیمار صحبت کرد که ادعا کردند پس از تزریق آنزیمی به نام هیالورونیداز برای رفع مشکلات پزشکی یا زیبایی ناشی از تزریق‌های آرایشی قبلی، دچار درد و عوارض جانبی جدی شده‌اند.

بیش از 25 خواننده دیگر به مقاله پاسخ دادند و گفتند که آنها نیز دچار عوارض شده اند.

یک زن گفت که او قبل از تزریق 40 ساله تناسب اندام و سالمی داشته است اما اکنون ادعا می کند “بقدری بیمار است که دیگر نمی توانم کار کنم”. او گفت که پوستش آویزان شده و از درد سوزشی رنج می برد.

دیگری گفت که در نهایت با یک واکنش آلرژیک در بیمارستان بستری شد و رضایت آگاهانه نداده بود. او گفت: “من همچنین انتظار یک روش معمولی ساده را داشتم و از خطرات آن بی اطلاع بودم.”

دکتر تیم پاپادوپولوس، جراح سیدنی گفت که این ادعاها را جدی می گیرد و این موضوع را در کنفرانس بین المللی جراحان پلاستیک زیبایی (Isaps) در ترکیه که این هفته برگزار می شود، مطرح خواهد کرد.

پاپادوپولوس گفت: «اگر چیزی است که وجود دارد، ما باید از آن آگاه باشیم.

او گفت که این یک موضوع چالش برانگیز است زیرا آنها “موارد بسیار بسیار نادری هستند که ما می بینیم”.

پاپادوپولوس گفت: “من بسیار آماده این پیشنهاد هستم که این عوارض جانبی نادر وجود دارد.”

ما فقط اطلاعات کافی نداریم و بنابراین هر کسی که مطالعاتی در این زمینه انجام می دهد تا این داده ها را پیدا کند و جمع آوری کند، به همه لطف می کند. خیلی خیلی مهم است.»

هیالورونیداز در جراحی ها برای تجزیه بافت همبند و نفوذپذیری بیشتر بافت بین سلول ها استفاده می شود و به مواد تزریق می شود. تا سریعتر پخش و جذب شود. با این حال، برخی از بیماران درد سوزش، افتادگی صورت و تغییرات پوستی را گزارش کرده اند.

جراح ترمیمی و پلاستیک مستقر در لندن، ویلیام تاونلی، معتقد است که یک پدیده “اصیل” حتی از آنجایی که او نمی تواند آن را توضیح دهد وجود دارد و می خواهد ببیند که محققان این ادعاها را بررسی کنند.

او گفت: «تاکنون این بیشتر یک مشکل حکایتی است و تعیین اینکه علم یا مکانیسمی که ممکن است پشت سر افرادی باشد که این پدیده را تجربه می کنند، چیست، دشوار است.

او گفت که در شرایط بسیار نادر “در نواحی دورتر یا نزدیک به محل تزریق هیالورونیداز” مشکلاتی وجود دارد.

او گفت: «این یک رویداد کاملاً منزوی نیست و بنابراین ارزش بررسی دارد.

اداره کالاهای درمانی قبلاً اعلام کرده بود که از درخواستی برای استفاده قانونی از این محصول در روش های زیبایی استقبال می کند، اما نمی تواند هیچ شرکتی را مجبور به انجام این کار کند.

این آنزیم که معمولاً در جراحی چشم استفاده می شود، در حال حاضر توسط انژکتورهای زیبایی “خارج از برچسب” استفاده می شود – به این معنی که برای اهدافی غیر از مواردی که در ابتدا برای آنها تایید شده بود استفاده می شود.

آژانس گزارش داد که در 10 سال گذشته 27 گزارش عوارض جانبی برای محصولات حاوی هیالورونیداز گزارش شده است که بیشتر آنها برای واکنش های آلرژیک از جمله آنافیلاکسی بوده است.

پروفسور گرگ گودمن، متخصص پوست ملبورن، گفت: «هیچ پولی» برای آوردن استفاده از آنزیم حل کننده بر روی برچسب وجود ندارد، که به آزمایشات گران قیمت نیاز دارد.

“این نماینده تنظیم نشده است، پدربزرگ است. این به نفع هیچ کس نیست، به خصوص شرکتی که باید برنامه را انجام دهد. [to] TGA، برای درخواست آن،” او گفت.

“این به نفع تجاری هیچ کس نیست که تمام مطالعات را انجام دهد، فاز یک، فاز دو، فاز سه، فاز چهار، احتمالاً 1.1 میلیارد دلار هزینه دارد تا در واقع نشانه جدیدی برای یک دارو به دست آید. این واقعیت نیست، فقط قرار نیست اتفاق بیفتد.»

او گفت که باور ندارد این آنزیم “بافت های خود افراد را از بین می برد” و این ادعاها را “باور نکردنی” می دانست.

من نگران این نیستم که مردم مناطق پر شده مردم را اصلاح کنند یا تغییر دهند. من نگران این هستم که مردم بیش از حد پر شوند.»

“ما به اندازه کافی خوش شانس هستیم که چیزی داریم که می تواند آن را حذف کند.”

گودمن در بحبوحه درخواست‌ها برای مقررات بیشتر صنعت که در سال‌های اخیر رونق گرفته است، گفت که فایده‌ای ندارد زیرا نمی‌تواند ببیند چگونه این صنعت اجرا می‌شود.

او گفت: «من ایده محروم کردن مردم را دوست ندارم و ایده نه گفتن را دوست ندارم، این شخص می تواند به آن تزریق کند یا آن شخص می تواند این را تزریق کند زیرا شما معیشت مردم را می گیرید.

“شما می توانید تنظیم کنید، اما چگونه آن را کنترل می کنید؟ هیچ کس تسلیحاتی ندارد که حدود 4000 انژکتور را راه اندازی کند و بگوید: “کار درست را انجام می دهی، کار درست را انجام نمی دهی”. به نظر خوب می رسد، اما فکر نمی کنم این وضعیت قابل اجرا باشد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اخبار تیم لیگ برتر: ترکیب پیش بینی شده برای اقدام آخر هفته | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، بورنموث – لستر شنبه ساعت 3 …