زلنسکی می‌گوید نیروهای روسیه به‌طور محسوسی در منطقه خارکف وحشت زده شده‌اند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیروهای اوکراینی در یک پیروزی کوچک اما نمادین، روستایی در نزدیکی شهر لیسیچانسک در شرق این کشور را بازپس گرفتند که به این معنی است که روسیه دیگر کنترل کامل منطقه لوهانسک را در اختیار ندارد.

مسکو حملات جدید در شرق اوکراین را علیه مناطقی که قبلاً تحت کنترل آنها بود، مانند دونتسک که مقامات تحت حمایت روسیه ادعا کردند که در آن 13 نفر کشته شدند، محکوم کرده است.

“[In] منطقه خارکف – ما در حال تثبیت وضعیت هستیم و مواضع خود را حفظ می کنیم. محکم ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، در سخنرانی شبانه خود گفت: آنقدر شدید که اشغالگران به طرز محسوسی دچار وحشت شده اند.

زلنسکی از شتاب ضدحمله اوکراین ستایش کرد و هشدار داد که نیروهای روسی با اولتیماتوم مواجه شدند – تسلیم یا فرار.

فراخوان برای همه پرسی در دنباس

روز دوشنبه، اتاق‌های مدنی در جمهوری‌های خودخوانده لوهانسک و دونتسک از سران مناطق تحت حمایت روسیه خواستند همه‌پرسی برای پیوستن به روسیه برگزار کنند.

دنیس پوشیلین، رئیس منطقه دونتسک که در روسیه مستقر شده است نیز ویدئویی را در کانال تلگرامی خود منتشر کرد که نشان می دهد او در حال صحبت تلفنی با همتای خود در لوهانسک، لئونید پاسچنیک است.

پوشیلین پیشنهاد کرد که تلاش های دولت های خود را به منظور آغاز آماده سازی برای همه پرسی متحد کنند.

آندری تورچاک، رهبر روسیه متحد، حزب اصلی تحت رهبری کرملین، پیشنهاد کرد که همه پرسی در دونباس و سایر مناطق تحت کنترل روسیه در اوکراین می تواند در 4 نوامبر، زمانی که روسیه روز وحدت ملی را جشن می گیرد، برگزار شود.

نیروگاه هسته ای میکولایف

در همین حال، کیف مدعی است که نیروهای روسی یک حمله موشکی انجام داده‌اند که به سختی نیروگاه هسته‌ای Pivdennoukrainsk در منطقه میکولایف، در حدود 200 کیلومتری شمال خط مقدم درگیری‌ها را از دست داده است.

شرکت دولتی انرژی هسته‌ای اوکراین، Energoatom، گفت که سه راکتور در این نیروگاه به کار خود ادامه دادند و کسی آسیب ندید. وی افزود که حدود 100 شیشه در محل شکسته و قطعی برق رخ داده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 214 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 730 نفر در …