کناره گیری مایک اشلی از هیئت مدیره گروه فریزر | گروه فریزر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مایک اشلی قرار است 40 سال پس از افتتاح اولین فروشگاه خود در Maidenhead، از هیئت مدیره گروه Frasers که صاحب برندهای خیابانی از جمله Sports Direct و House of Fraser است، کناره گیری کند.

این شرکت اعلام کرد که سرمایه‌دار میلیاردر خرده‌فروشی، بنیان‌گذار بزرگ‌ترین زنجیره کالاهای ورزشی در بریتانیا، Sports Direct، برای انتخاب مجدد به عنوان مدیر در نشست سالانه امسال در 19 اکتبر شرکت نخواهد کرد.

او به عنوان سهامدار کنترل کننده شرکت با تقریباً 70 درصد سهام باقی خواهد ماند و به عنوان مشاور هیئت مدیره و مدیریت ارشد به فعالیت خود ادامه می دهد.

اشلی در ماه می، زمانی که داماد خود، مایکل موری را به عنوان مدیر اجرایی منصوب کرد، از مدیریت فریزر کناره‌گیری کرد. یکی از کارگران سابق موری را «نسخه قابل قبول‌تری از مایک اشلی» توصیف کرد.

اشلی گفت: «از زمانی که مایکل موری رهبری گروه فریزر را در اوایل سال جاری بر عهده گرفت، این تجارت از قدرتی به قوت خود ادامه داد. واضح است که گروه رهبری و استراتژی درستی دارد و من احساس می کنم بسیار مطمئن هستم که باتوم را به مایکل و تیمش می دهم.

اگرچه من از هیئت مدیره کناره‌گیری می‌کنم، اما 100% به حمایت از برنامه‌ها و جاه‌طلبی‌های فریزر و مایکل متعهد می‌مانم و مشتاقانه منتظر کمک به تیم در مواقعی هستم که آنها به من نیاز داشته باشند. تعهد و حمایت من به عنوان یک سهامدار فریزر مثل همیشه قوی است.»

فریزر گفت که اشلی 100 میلیون پوند بودجه اضافی را به عنوان بخشی از حمایت مستمر خود از کسب و کار به گروه ارائه خواهد کرد.

موری گفت: مایک در 40 سال گذشته یک تجارت باورنکردنی ایجاد کرده است و از طرف هیئت مدیره و گروه، می‌خواهم از او برای تمام کارهایی که انجام داده تشکر کنم. با استراتژی جدید و تیم رهبری خود، ما این تجارت را با سرعت پیش می بریم و همه برای آینده هیجان زده هستیم.”

فریزر اخیراً پس از شش سال غیبت دوباره به شاخص FTSE 100 از سهام اصلی بریتانیا پیوست. این گروه که سپس با عنوان Sports Direct معامله می‌شد، در سال 2016 پس از افت قیمت سهامش به دلیل تحقیقات آبان نیوز که نشان داد حقوق و شرایط کاری ضعیف در شرکت و همچنین تجارت ضعیف در فروشگاه‌های آن را نشان می‌داد، از شاخص بلو چیپ خارج شد. .

اشلی فروشگاه های زنجیره ای House of Fraser را در سال 2018 خریداری کرده و سرمایه گذاری زیادی در زنجیره لوکس Flannels کرده است. قیمت سهام فریزر در سال گذشته 17 درصد افزایش یافته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چالش قراردادهای آزمایش جریان جانبی دولت توسط دادگاه عالی رد شد | ویروس کرونا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک چالش قانونی برای اعطای …