مطالعه نشان می دهد اقدامات صرفه جویی در انرژی می تواند اقتصاد بریتانیا را 7 میلیارد پوند در سال تقویت کند | انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات نشان می دهد عایق کاری خانه ها در بریتانیا و نصب پمپ های حرارتی می تواند سالانه 7 میلیارد پوند به اقتصاد این کشور کمک کند و تا سال 2030 140000 شغل جدید ایجاد کند.

اما بر اساس تجزیه و تحلیل کمبریج اکونومتریکس، به سفارش صلح سبز، استفاده از این اقدامات صرفه جویی در انرژی به شدت به سیاست دولت بستگی دارد.

در حال حاضر، وزرا برنامه ریزی چندانی برای تشویق خانوارها به عایق کاری خانه ندارند، هرچند انتظار می رود کواسی کوارتنگ، صدراعظم، روز جمعه در مورد بحران اقتصادی و انرژی اعلامیه بزرگی ارائه دهد.

از طریق طرح ارتقای دیگ بخار، دولت تا سقف 5000 پوند برای پمپ حرارتی به خانوارها پیشنهاد می دهد که تقریباً نیمی از هزینه است. اما جذب تا کنون کند بوده است. برای به دست آوردن انگیزه های دولتی، خانوارها باید استاندارد بالایی از عایق کاری خانه را داشته باشند که می تواند از 7000 پوند تا 15000 پوند هزینه داشته باشد و در حال حاضر هیچ حمایتی از سوی دولت برای صاحب خانه های معمولی وجود ندارد.

داگ پار، دانشمند ارشد Greenpeace UK، گفت: “بریتانیا در یک بحران اقتصادی، انرژی و آب و هوا قرار دارد. با این حال، دولت همچنان از ارتقای خانه های سبز که راه مناسبی برای خروج از این آشفتگی ارائه می دهد دوری می کند. واقعاً گیج کننده است.»

پیش‌بینی افزایش اقتصادی در تحلیل اقتصاد سنجی کمبریج، با عنوان اثرات اقتصادی کربن‌زدایی گرمایش در ساختمان‌های مسکونی، که توسط Greenpeace در روز سه‌شنبه منتشر شد، عمدتاً از صرفه‌جویی در هزینه‌های فزاینده انرژی و ایجاد مشاغل سبز و تأثیر مثبت بر سایر بخش‌ها ناشی می‌شود. اقتصاد از آزاد کردن مخارج مردم

مزایای بهداشتی و اجتماعی نیز وجود دارد، زیرا افرادی که در خانه‌هایی با گرمای کمتر زندگی می‌کنند بیشتر مستعد ابتلا به بیماری هستند، در حالی که رهایی از فقر سوخت باعث بهبود رفاه آنها و چشم‌انداز تحصیلی کودکان می‌شود.

پار گفت: سبز کردن خانه‌های بریتانیا با سرعت و مقیاس، مصرف انرژی، صورت‌حساب‌ها و انتشار کربن را کاهش می‌دهد. ده‌ها میلیون خانوار را با خانه‌های گرم‌تری که برای اداره آن ارزان‌تر هستند فراهم می‌کند و به محدود کردن اثرات فاجعه‌بار بحران آب‌وهوایی کمک می‌کند. از آنجایی که بریتانیا به سمت رکود پیش می رود، می تواند تا پایان دهه تقریباً 7 میلیارد پوند به اقتصاد کمک کند.

بر اساس مدل‌سازی مورد استفاده در این گزارش، در سال 2030، دولت باید 4.2 میلیارد پوند برای پشتیبانی از پمپ‌های حرارتی و عایق‌بندی هزینه کند و خانوارها 9.3 میلیارد پوند هزینه می‌کنند. در آن سال، خانوارها همچنین 11 میلیارد پوند از طریق کاهش هزینه های گرمایش پس انداز خواهند کرد.

بر اساس این مطالعه، سرمایه گذاری مورد نیاز دولت برای طرحی برای یارانه عایق کاری و نصب پمپ های حرارتی در مجموع از سال 2022 تا 2030 حدود 27.7 میلیارد پوند خواهد بود.

صلح سبز از کوارتنگ خواست تا 7 میلیارد پوند را در دو سال آینده به عایق کاری و نصب پمپ حرارتی اختصاص دهد و از طریق مالیات بادآورده 70 درصد از سود شرکت های نفت و گاز، از کسانی که در فقر سوخت هستند، حمایت بیشتری کند.

لیز تراس، نخست وزیر، سقفی را برای قبض انرژی سالانه 2500 پوند برای یک خانوار متوسط ​​تعیین کرده است که بسیار کمتر از 3500 پوندی است که در سیستم قبلی محاسبه سقف قیمت انرژی انتظار می رفت.

با این حال، انجماد به این معنی است که دولت حدود 150 میلیارد پوند به شرکت‌های انرژی واگذار می‌کند، که منتقدان گفته‌اند که برای حل علل اصلی بحران، از جمله اتکای بریتانیا به سوخت‌های فسیلی، خانه‌های نشتی و موانع انرژی‌های تجدیدپذیر، کار چندانی انجام نمی‌دهد.

کارشناسان بارها گفته‌اند که از زمان حمله روسیه به اوکراین که بهای گاز در فوریه امسال افزایش یافت، عایق‌سازی ارزان‌ترین راه برای کاهش قبوض انرژی است. اما دولت از آن زمان تاکنون هیچ اقدامی برای بهبود نرخ عایق کاری منازل انجام نداده است که باعث شگفتی کارشناسان و فعالان سبز شده است.

نرخ عایق بندی در سال گذشته 50 درصد کاهش یافت و از زمان لغو کمک هزینه خانه های سبز در مارس 2021، پس از مدیریت “نادرست” آن، هیچ حمایت دولتی از خانواده های متوسط ​​در انگلیس برای نصب عایق وجود نداشت. نرخ عایق کاری در دهه گذشته پایین بوده است و بریتانیا همچنان به ساخت خانه‌های جدید که از دیگ‌های گاز استفاده می‌کنند، فاقد پنل‌های خورشیدی هستند و با استانداردهای کم کربن ساخته نشده‌اند، ادامه داده است، بنابراین برای دستیابی به هدف گلخانه‌ای صفر خالص، به بازسازی‌های گران‌قیمت نیاز دارد. انتشار گاز تا سال 2050

بازارهای مالی انتظار دارند قیمت گاز حداقل برای دو سال بالا باقی بماند و برخی پیش‌بینی می‌کنند که این مدت بسیار طولانی‌تر باشد.

جان استنینگ، رئیس محیط زیست در کمبریج اکونومتریکس، گفت: «بهبود کیفیت موجودی مسکن در بریتانیا و روی آوردن به فناوری‌های گرمایش کم کربن می‌تواند بلافاصله قبض‌های خانوار را پایین بیاورد و خانواده‌های درگیر را از انتخاب بین گرم کردن و خوردن این غذا دور کند. زمستان، در حالی که رشد اقتصادی بیشتر و صرفه جویی قابل توجهی در انتشار کربن در دراز مدت ایجاد می کند.

مایکل لوئیس، مدیر اجرایی شرکت انرژی E.ON بریتانیا، می‌گوید: «ما تأثیرات شخصی افرادی را که در خانه‌های گرم‌تر و راحت‌تر زندگی می‌کنند، دیده‌ایم – نه فقط صورت‌حساب‌های کمتر، بلکه خانواده‌هایی که زندگی سالم‌تری در خیابان‌ها و املاک دارند. به سادگی مکان های زیباتری برای زندگی هستند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پلی آف MLB 2022: رتبه بندی مدعیان عنوان از اول تا بدترین | MLB

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیفصل بعد MLB از روز جمعه …