متخصص می گوید: دهه ها برنامه ریزی به تضمین امنیت در مراسم خاکسپاری ملکه کمک کرد اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کارشناس مبارزه با تروریسم گفته است که موفقیت عملیات امنیتی عظیم پیرامون تشییع جنازه ملکه به دنبال چندین دهه برنامه ریزی پیچیده و افزایش هوشیاری عمومی بود.

خانواده سلطنتی، رهبران جهان و صدها هزار نفر از مردم روز دوشنبه در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد حملات احتمالی در امان ماندند.

این مقیاس از عملیات تعطیلات آخر هفته پلاتینیوم و المپیک 2012 لندن که روزانه 10000 افسر پلیس در حال انجام وظیفه بودند، پیشی گرفت.

نیک آلدوورث، هماهنگ کننده ملی سابق پلیس مبارزه با تروریسم، گفت که برنامه های مراسم خاکسپاری ملکه برای دهه ها با جزئیات مورد بحث قرار گرفته است.

او به آبان نیوز گفت: «موفقیت پشت مقیاس این شرکت از سال‌ها برنامه‌ریزی است.

او گفت که آگاهی بیشتر مردم بریتانیا از اقدامات تروریستی احتمالی و تمایل آنها برای گزارش سوء ظن ها، مرکز لندن را به مکانی ایده آل برای یک رویداد بزرگ تبدیل کرده است.

او گفت: «لندن به دلیل تجربه‌هایش و سال‌ها هوشیاری، از بسیاری جهات مکان ایده‌آلی است زیرا مردم از خطرات احتمالی آگاه هستند.

استوارت کندی، معاون دستیار کمیسر پلیس متروپولیتن روز یکشنبه گفت که “هیچ چیز را نمی توان” با این کار “بسیار پیچیده” مقایسه کرد. او گفت که مراسم تشییع «آخرین و پیچیده ترین مرحله» عملیات پلیسی بود که پس از مرگ پادشاه انجام شد.

این در حالی است که سطح تهدید تروریسم کشور در “قابل توجه” قرار دارد، به این معنی که یک حمله “محتمل” است.

پلیس و سرویس های امنیتی نسبت به احتمال حملات با چاقو، انفجار بمب و سایر تهدیدها یا حوادث احتمالی تروریستی ابراز نگرانی کرده بودند.

سرویس‌های امنیتی نیز در برنامه‌ریزی مراسم تشییع جنازه مشارکت داشتند و هرگونه تهدید احتمالی را شناسایی کردند، در حالی که مرکز حفاظت از زیرساخت‌های ملی مسئول ارائه مشاوره‌های تخصصی به مدیر MI5 و در سراسر دولت بود.

بیش از 3000 افسر دیگر از تقریباً هر نیرویی در کشور برای کمک به پلیس لندن فراخوانده شدند.

پلیس مسلح، موتور سواران اسکورت، ماموران گشت زنی سواره، تیم سگ و یگان دریایی از جمله تیم های تخصصی درگیر بودند.

تک تیراندازهای پشت بام در حین حرکت هیئت همراه با اسکورت هلیکوپتر در هر نقطه خارج از پایتخت در محل بودند.

به اصطلاح تروریسم بازیگر تنها، به ویژه حملات با چاقو، اکنون تهدید اصلی محسوب می شود. با این حال، پلیس نگهبان پادشاه جدید و اعضای ارشد سلطنتی نیز باید خطرات ناشی از افرادی را که در معرض دید عموم قرار دارند، در نظر بگیرند.

از مردم خواسته شد تا هرگونه رفتار مشکوکی را گزارش کنند، کارشناسان امنیتی تروریست‌های بالقوه را در میان جمعیت به عنوان افرادی توصیف می‌کنند که به نظر می‌رسند «بی‌جا» و بی‌علاقه به رویدادهای تشریفاتی هستند.

کندی گفت که تا صبح روز جمعه، بیش از 30 نفر به دلیل طیفی از جرایم در بخشی از این عملیات دستگیر شدند.

از آن زمان، مردی به دلیل نقض نظم عمومی متهم شده است و پس از اغتشاش ادعایی توسط تابوت ملکه در تالار وست مینستر، باید در دادگاه محاکمه شود. مرد دیگری در دادگاه حاضر شد و با ادعای تجاوز جنسی به دو زن که در صف حضور ملکه در حالت خوابیده بودند، روبرو شد.

بیش از 22 مایل (35 کیلومتر) از موانع تنها در مرکز لندن برای کنترل جمعیت و حفظ امنیت مناطق کلیدی ایجاد شده است.

حدود 2300 افسر پلیس بر سفر نهایی ملکه از کلیسای وست مینستر تا قلعه ویندزور نظارت داشتند. تقریباً 1000 نفر در کنار پرسنل نظامی از صومعه تا طاق ولینگتون در مسیر بودند، زیرا تابوت ملکه از سرویس با کالسکه اسلحه حمل می شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رایان گرنتهام بازیگر Riverdale به دلیل قتل مادرش به حبس ابد محکوم شد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، رایان گرنتهام بازیگر که در …