آیا منابع عظیم اتحادیه اروپا برای پر کردن شکاف شمال جنوب ایتالیا کافی است؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

طرح ملی بهبودی و تاب‌آوری ایتالیا (NRRP)، موضوعی داغ در مبارزات انتخاباتی اخیر بود، اما چالش‌های اقتصادی بزرگی که جنوب این کشور با آن مواجه است به این دلیل است که قرار است بیشترین سهم از منابع اتحادیه اروپا پس از همه‌گیری را دریافت کند.

اما آیا این بودجه برای پر کردن شکاف بین شمال و جنوب در حال مبارزه کافی است؟ جورجیا اورلاندی، خبرنگار یورونیوز، برای کسب اطلاعات بیشتر به سیسیل رفت.

سرمایه گذاری در زیرساخت ها برای تشویق رشد اقتصادی در منطقه بسیار مهم است. اما در اینجا پول NRRP بیشتر برای تکمیل پروژه هایی که از قبل شروع شده بودند استفاده شد. این مورد راه آهن مسینا – کاتانیا – پالرمو است. اما برای پاسخگویی به تمام خواسته های مستمر منطقه به بودجه بیشتری نیاز است.

مارکو فالکون وزیر زیرساخت در سیسیل است.

از یک طرف متخصصان کافی برای رسیدگی به بودجه اداری وجود ندارد و شهرداری‌های محلی باید به نحوی سازماندهی شوند. از سوی دیگر، بودجه اولیه طرح ملی بازیابی و تاب‌آوری برای پوشش همه نیازها کافی نیست. بخش زیرساخت اگر جاده‌ها و بزرگراه‌ها کنار گذاشته شوند و مداخلات فقط به بخشی از شبکه راه‌آهن مربوط شود، خطر این است که به هدف نرسد.»

بیش از 230 میلیون یورو عمدتاً برای بازسازی واحدهای مسکن اجتماعی در کل منطقه سرمایه گذاری شده است. پروژه هایی که با استفاده از بودجه پس از همه گیری تامین می شوند شامل املاک مصادره شده مافیایی مانند سوپرمارکت است که متعلق به یکی از قدرتمندترین روسای مافیا در دهه 1980 بود. اکنون به تسهیلاتی برای کمک به خانواده های کم درآمد تبدیل می شود.

این ساختمان بیش از 600 متر مربع مساحت دارد و استفاده مجدد از آن تأثیر بسیار مهمی بر منطقه محلی دارد. میشل کریستالدی معاون شهردار کاتانیا است.

“این نمادی از مبارزه با جنایت مافیا است که برای حمایت از بسیاری از ساکنان نیازمند که در این منطقه زندگی می کنند استفاده می شود. در اینجا سازمان‌های جنایتکار همچنان قوی هستند و تمایل دارند جوانانی را جذب کنند که بعداً جنایتکار نیز می‌شوند.»

Maurizio Caserta، پروفسور اقتصاد سیاسی در دانشگاه کاتانیا توضیح می دهد که مسئله فقط مقدار منابع مورد استفاده نیست.

«مشکل این است که چگونه این بودجه را به نتایج مشخص تبدیل کنیم. این نیاز به مهارت های برنامه ریزی، قوانین روشن و شفافیت در رویه های مدیریت دولتی دارد…همه این جنبه ها در اینجا وجود ندارد. انجام حواله بانکی کافی نیست… این فقط نقطه شروع است و ما باید به اتحادیه اروپا نشان دهیم که به وظیفه خود عمل می کنیم.

به نظر می رسد که وظیفه رفع بحران اقتصادی جنوب ایتالیا احتمالاً در آینده ادامه خواهد داشت و نیازهای آن فراتر از برنامه بهبود ملی این کشور خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …