زن کالیفرنیایی که به جعل آدم ربایی خود اعتراف کرد به 18 ماه زندان محکوم شد | کالیفرنیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شری پاپینی، زن کالیفرنیایی که در سال 2016 به جعل آدم ربایی خود اعتراف کرد، به 18 ماه زندان محکوم شد.

پرونده پاپینی زمانی که برای چند هفته ناپدید شد توجه ملی را به خود جلب کرد و باعث جست و جوی دیوانه وار و پوشش رسانه ای گسترده شد. او در نهایت با داستان مفصلی از ربوده شدن توسط دو “زن اسپانیایی تبار” که به مدت سه هفته به تیری زنجیر شده بود، قبل از رها شدن در کنار بزرگراه مورد ضرب و شتم قرار گرفت و علامت گذاری شد، دوباره ظاهر شد.

اما پس از جستجوی جامع برای دستگیرشدگان او، مقامات به این نتیجه رسیدند که پاپینی کل داستان را ساخته است. دادستان های فدرال مدعی شده اند که او در واقع با دوست پسر سابقش در نزدیکی 600 مایل دورتر در جنوب کالیفرنیا اقامت داشته و برای اثبات اظهارات نادرست خود را مجروح کرده است.

پاپینی، اهل شهر ردینگ در شمال کالیفرنیا، اوایل سال جاری دستگیر شد و با دادستانی موافقت کرد که شامل اعتراف به ساختن این حادثه توسط او بود.

افسران مشروط و وکیل پاپینی یک ماه بازداشت و هفت ماه بازداشت خانگی تحت نظارت را توصیه کرده بودند. اما ویلیام شوب، قاضی ارشد منطقه ای ایالات متحده، گفت که او برای جلوگیری از دیگران حکم 18 ماهه را انتخاب کرده است.

قاضی گفت که او جدی بودن جرم و “تعداد زیادی از افرادی که تحت تاثیر قرار گرفته اند” را در نظر گرفته است. آنها شامل افسران مجری قانون بودند که او را جستجو کردند، جامعه ای که به مدت چهار سال او را باور داشت، کسانی که به دلیل داستان جعلی او در ترس زندگی کردند و جامعه لاتین تبار که به اشتباه با سوء ظن به او نگاه می شد.

شوب با تشریح استدلال دادستان در پرونده قضایی گفت: «ملت نظاره گر است. “آنها باید پیام درستی برای آنها ارسال شود… ما باید مطمئن شویم که جنایت جواب نمی دهد.”

پاپینی که در تمام طول دادگاه احساساتی بود، وقتی قاضی پرسید که آیا این جمله را می‌فهمد، به آرامی پاسخ داد: «بله قربان». او در اظهاراتی که پیش از صدور حکم به قاضی داد، با گریه مسئولیت را پذیرفت و به گناه خود اعتراف کرد.

او گفت: “من برای بسیاری از افرادی که به خاطر من رنج کشیده اند بسیار متاسفم.” “من مقصرم، افتخار شما. من مقصر دروغگویی هستم. من مقصر بی شرمی هستم کاری که انجام می شود قابل بازگرداندن نیست. نمی توان آن را پاک کرد.»

ورونیکا آلگریا، دستیار دادستان ایالات متحده، اظهارات پاپینی را صرفاً دستکاری بیشتر خواند. آلگریا به شوب گفت: «در این مرحله او هر کاری برای کاهش مجازاتش می‌گفت و انجام می‌داد. این پرونده جدی است و آسیب های بسیار واقعی به جامعه وارد شده است.

آلگریا گفت: «جامعه ای بود که در ترس زندگی می کرد… خانم پاپینی از قربانیان واقعی پول گرفت. قربانیان جنایات ممکن است باور نکنند که مجریان قانون به دلیل این حقه، آنها را باور خواهند کرد.

پاپینی در خارج از دادگاه از خبرنگاران سوال نمی‌پرسید و بیش از ده‌ها حامی او را احاطه کرده بودند که برخی از آنها او را محکم در آغوش گرفتند. آنها شامل خواهر شوهرش می‌شدند، که او از زمان جدایی از شوهرش با او زندگی می‌کرد، که پس از اعتراف به گناه، درخواست طلاق داد و به دنبال حضانت فرزندانشان بود.

ویلیام پورتانوا، وکیل مدافع که پس از جلسه در خارج از دادگاه صحبت می کرد، آن را “حکم منصفانه ای، حتی اگر طولانی تر از آنچه ما می خواستیم” خواند.

شری پاپینی با وکیل، ویلیام پورتانوا، در ساکرامنتو.
شری پاپینی با وکیل، ویلیام پورتانوا، در ساکرامنتو. عکس: پل کیتاگاکی جونیور/زوما پرس وایر/رکس/شاتراستاک

پورتانووا قبلاً گفته بود که پاپینی که اکنون 40 سال دارد، مضطرب و رسوا شده است و باید بیشتر دوران محکومیت خود را در خانه سپری کند. با این حال، دادستان ها گفتند که گذراندن دوره کامل او در زندان ضروری است. قاضی به او دستور داد تا در 8 نوامبر به زندان معرفی شود.

اینکه دقیقاً چه چیزی پاپینی را وادار به انجام این حقه مفصل کرد، همچنان یک راز باقی مانده است. در یک شکایت جنایی از FBI، بازرسان گفتند که چندین نفر از نزدیکان پاپینی، از جمله شوهر سابق او، به آنها گفتند که او سابقه دروغ گفتن برای جلب توجه به خودش داشته است.

ساکنان کالیفرنیای شمالی هنگامی که پاپینی ناپدید شد برای یافتن او بسیج شده بودند و یک GoFundMe بیش از 49000 دلار برای خانواده او جمع آوری کرد. Redding Record-Searchlight گزارش داد که به دلیل ادعای پاپینی مبنی بر ربوده شدن او توسط زنان اسپانیایی تبار در یک SUV، این فریب «عواقب دردناکی» برای لاتین‌های اهل منطقه داشت، که برخی از آن‌ها در گروه‌های دو نفره از راه رفتن و رانندگی SUV دست کشیدند.

دادستان ها موافقت کردند که در ازای اعتراف پاپینی به گناهکاری، مجازاتی در محدوده پایین مجازات صادر کنند. پیش‌بینی می‌شود که این مدت بین ۸ تا ۱۴ ماه حبس باشد که کمتر از حداکثر ۲۵ سال برای این دو اتهام است.

پاپینی هیچ دلیل منطقی برای اقدامات خود ارائه نکرده است، که حتی کارشناسان مستقل بهداشت روانی را که گفتند رفتار او با هیچ تشخیص معمولی مطابقت ندارد، متعجب کرد.

پورتانووا در بحث برای حبس خانگی گفت: «سال‌های اولیه دردناک پاپینی او را به روش‌های بی‌شماری منجمد و منجمد کرد. در حالی که فریب او در نهایت آشکار شد، او گفت: «تصور یک افشای عمومی وحشیانه تر از درون شکسته یک فرد دشوار است. در این مرحله، مجازات از قبل شدید است و مانند یک حبس ابد به نظر می رسد.

اما دادستان ها گفتند که “تروما و مشکلات روانی گذشته او به تنهایی نمی تواند همه اقدامات او را توجیه کند”.

به عنوان بخشی از توافق نامه، پاپینی موافقت کرده است که بیش از 150,000 دلار برای هزینه های جستجوی او و آدم ربایان موجودش به سازمان های اجرای قانون بازپرداخت کند و 128,000 دلار را که از زمان بازگشتش به عنوان پرداخت های ناتوانی دریافت کرده است، بازپرداخت کند. اما شوب گفت که بعید است هرگز بتواند پول را بازپرداخت کند «مگر اینکه در لاتاری برنده شود».

آسوشیتدپرس در گزارشی مشارکت داشت

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تد باد و چری بیزلی در مناظره سنای کارولینای شمالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، رقابت به قدری فشرده شده است که …