نجات صدها مهاجر از قایق های قاچاقچیان در دریای مدیترانه

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

صدها مهاجر از آفریقا و سوریه در آخر هفته توسط یک موسسه خیریه اسپانیایی از قایق های قاچاقچیان در دریای مدیترانه نجات یافتند.

کشتی نجات Open Arms Uno اعلام کرد که 372 نفر را که در حال عبور از دریای مدیترانه مرکزی به سرزمین اصلی اروپا با قایق های غیرقابل تردد بودند، سوار کرد. مقامات گفتند که آنها همچنین جسد مردی را که توسط قاچاقچیان هدف گلوله قرار گرفته بود، نجات دادند.

به گفته لورا لانوزا، سخنگوی Open Arms که گفت، این کشتی در دریا باقی مانده است و اکنون به دنبال یک بندر امن برای فرود مهاجران نجات یافته است، از جمله برخی از آنها که به مراقبت های پزشکی نیاز دارند و بسیاری از آنها از کم آبی رنج می برند. درخواست برای پهلو گرفتن در مالت

در مجموع، کشتی در 24 ساعت سه نجات انجام داد. در بزرگترین امداد و نجات، Open Arms 294 نفر را که اکثراً مصری بودند از یک بارج پر ازدحام در آب های جنوب مالت در یک عملیات شبانه که تقریباً پنج ساعت قبل از طلوع صبح یکشنبه انجام شد، بیرون آورد. نجات یافتگان گفتند چهار روز در دریا بوده اند.

این قایق مملو از جمعیت توسط خلبانان داوطلب مشاهده شده بود که مدیترانه را برای افراد مضطرب شانه می زدند، و عکسی نشان می داد که عرشه آن مملو از افرادی بود که برای کمک دست تکان می دادند.

پیش از آن، Open Arms 59 مهاجر از سوریه، مصر، سودان و اریتره را از سکوی نفتی که در آب‌های بین‌المللی نزدیک تونس به آنها رسیده بود، از جمله 10 کودک خردسال نجات داد. لانوزا گفت که هنوز در قایق شلخته قاچاقچیان جسد پیچیده شده یک مهاجر بود که در ساحل توسط قاچاقچیان مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود.

«قاچاقچیان مردم را مجبور کردند جسد را با خود ببرند. لانوزا گفت، آنها یک روز یا بیشتر را در دریا گذراندند و جسد را نگه داشتند تا نجات پیدا کنند.

صبح روز شنبه، Open Arms 19 نفر را از یک قایق لاستیکی در سواحل لیبی در آب های بین المللی نجات داد. آنها شامل 16 نفر از سوریه بودند.

یک عکاس آسوشیتدپرس در کشتی Open Arms Uno گفت در طول هر نجات، افراد ناامید خود را به داخل آب پرتاب می کردند و این عملیات را پیچیده می کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“با لگد زدن به خودم تندتر حرکت نکردم”: ترس و وحشت بازار مسکن را فرا گرفته است | بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، زنگ تلفن در آژانس املاک و …