آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 209 تهاجم می دانیم | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

 • کارشناسان پزشکی قانونی اوکراین تاکنون 146 جسد را که اکثراً غیرنظامی بودند در محل دفن دسته جمعی نزدیک ایزیوم در شرق اوکراین نبش قبر کرده اند.فرماندار منطقه روز دوشنبه گفت. اوله سینهوبوف، فرماندار منطقه خارکف، گفت که اجساد نبش قبر شده شامل دو کودک است. کرملین ادعاهایی مبنی بر ارتکاب جنایات جنگی توسط نیروهای روسیه در استان خارکف اوکراین را رد کرد.

 • اوکراین روستایی در نزدیکی شهر لیسیچانسک در شرق این کشور را در یک پیروزی کوچک اما نمادین بازپس گرفت که به این معنی است که روسیه دیگر کنترل کامل منطقه لوهانسک را ندارد.یکی از اهداف اصلی جنگ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است. سرهی هایدای، فرماندار لوهانسک، گفت که نیروهای مسلح اوکراین “کنترل کامل” بیلوهوریوکا را در دست دارند. «این یک حومه لیسیچانسک است. به زودی ما این آشغال ها را با جارو از آنجا بیرون خواهیم کرد.» گام به گام، سانتی متر به سانتی متر، تمام سرزمین خود را از دست مهاجمان آزاد خواهیم کرد.

 • رهبران جمهوری خودخوانده خلق لوهانسک شروع به وحشت کردند. حیدایی مدعی شد. او ادعا کرد که گزارش‌های متعددی از جوخه‌های قاپ مردانی را در خیابان بازداشت کرده و آنها را به ارتش می‌فرستند، در حالی که ارتباطات تلفن همراه و اینترنت برای جلوگیری از اطلاع مردم از شکست‌های نظامی مسکو مسدود شده است.

 • رهبر دولت تحت حمایت مسکو در دونباس خواستار برگزاری همه پرسی فوری در مورد تبدیل شدن این منطقه به روسیه شده است. دنیس پوشیلین، رئیس اداره جدایی طلب مستقر در مسکو در دونتسک، از رهبر جدایی طلب خود در لوهانسک خواست تا تلاش ها را برای آماده سازی همه پرسی برای پیوستن به روسیه ترکیب کند. پوشیلین در ویدئویی که روز دوشنبه در رسانه های اجتماعی منتشر شد، گفت: «اقدامات ما باید هماهنگ باشد.

 • سرعت پیشروی نیروهای اوکراینی در شمال شرق، نیروهای روسی را به وحشت انداخته بود.رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، در سخنرانی شبانه خود گفت. زلنسکی گفت که او اکنون روی “سرعت” در مناطق آزاد شده متمرکز شده است. «سرعتی که نیروهای ما در حال حرکت هستند. سرعت در بازگرداندن زندگی عادی.»

 • نیروهای روسی بامداد روز دوشنبه به نیروگاه هسته ای پیودنوکراینسک در منطقه میکولایف جنوبی اوکراین حمله کردند. شرکت دولتی انرژی هسته ای اوکراین گفت، اما رآکتورهای آن آسیب ندیده اند و به طور عادی کار می کنند. انرژی اتم در بیانیه ای اعلام کرد که انفجاری در فاصله 300 متری راکتورها روی داد و اندکی بعد از نیمه شب به ساختمان های نیروگاه آسیب رساند. این حمله همچنین به یک نیروگاه برق آبی و خطوط انتقال آسیب رساند.

 • مقامات اوکراینی می گویند 200 سرباز روس در حمله روز یکشنبه کشته شدند هنگامی که یک موشک به یک پناهگاه اتوبوس سابق که در آن مستقر بودند، در شهر خط مقدم سواتو اصابت کرد. به گفته موسسه مطالعات جنگ، روسیه در ارسال نیروهای کمکی شکست خورده است. اندیشکده گفت که اکنون تحت فشار است و در برابر یک ضد حمله بیشتر آسیب پذیر است.

 • نیروهای مسلح اوکراین اعلام کردند که سربازان در آخر هفته از رودخانه اوسکیل عبور کرده اند. نقطه عطف مهم دیگری برای ضد حمله در شمال شرقی منطقه خارکف است. این رودخانه از جنوب به سیورسکی دونتس می ریزد، که از طریق دونباس، مرکز اصلی تهاجم روسیه، مار می گذرد.

 • حمله روسیه به اوکراین ممکن است باعث شود قیمت غلات در درازمدت 7 درصد افزایش یابد. و انتشار گازهای گلخانه ای را افزایش دهد مطالعه منتشر شده در Nature Food نشان می دهد که اگر تولید در سایر نقاط جهان برای رفع کمبودها گسترش یابد. روسیه و اوکراین روی هم حدود 28 درصد از عرضه گندم جهان را صادر می کنند.

 • دادگاهی در لوهانسک تحت کنترل شورشیان دو کارمند سازمان امنیت و همکاری اروپا را به اتهام خیانت به 13 سال زندان محکوم کرد.. زبیگنیو رائو، رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا، بازداشت «غیرقابل توجیه» اعضای این مأموریت از زمان آغاز جنگ را محکوم کرد و آن را «چیزی جز تئاتر سیاسی ناب… غیرانسانی و نفرت انگیز» خواند.

 • این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

  منبع

  درباره ی aban_admin

  مطلب پیشنهادی

  آیا اتهامات هرشل واکر واقعاً مهم است؟

  به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، این رسوایی می تواند تعیین کننده باشد …