احزاب دست راستی سوئد مجوز رسمی برای آغاز مذاکرات ائتلاف دریافت کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

از رهبر سومین حزب بزرگ سوئد – میانه روها – به طور رسمی از رئیس پارلمان خواسته شد تا روز دوشنبه برای تشکیل دولت جدید تلاش کند.

این دولت جدید احتمالاً شامل راست افراطی دموکرات‌های سوئد ضدمهاجر یا به عنوان یک شریک رسمی ائتلافی خواهد شد، یا از دولت در قراردادی به اصطلاح «اطمینان و تأمین» حمایت می‌کند.

در انتخابات 11 سپتامبر سوئد، احزاب راست این کشور 176 کرسی در Riksdag را به دست آوردند. در حالی که احزاب چپ در مجموع تنها 173 کرسی در یک انتخابات نزدیک به دست آوردند.

اکنون، رئیس پارلمان، اولف کریسترسون، رهبر میانه روها را به تلاش برای تشکیل یک دولت ائتلافی، بدون تعیین ضرب الاجل برای انجام آن، متهم کرده است.

کریسترسون پس از دیدار با رئیس پارلمان به خبرنگاران گفت: «پیام من به رئیس مجلس این بود که همه چیز خوب پیش می‌رود. من می‌خواهم دولتی تشکیل دهم که متحد شود، نه تفرقه».

رهبر دموکرات‌های سوئد، جیمی آکسون، نیز با سخنران دیدار کرد و پس از آن گفت که “برای سوئد مناسب است که دولت اکثریت داشته باشد. این برداشت من است.”

اکنون سؤال این است که چه ائتلافی می تواند به اکثریت برسد. یکی از احزاب راست میانه گفته است که نمی‌خواهد با حزب راست‌گرای دموکرات سوئد، حزبی که در دهه 1980 توسط افراطی‌های راست افراطی تأسیس شد و اکنون دومین حزب بزرگ کشور در پارلمان است، در ائتلاف قرار گیرد.

ترکیب های مختلف راست میانه ممکن است، اما به نظر واضح است که دموکرات های سوئد اهرم قابل توجهی در هر دولت راست میانه خواهند داشت.

حزب پوپولیست در سال‌های اخیر تلاش کرده است تا به سمت جریان اصلی حرکت کند و امسال روی سکوی سرکوب جرم و جنایت و محدود کردن شدید مهاجرت ایستاده است.

سوئد در سال‌های اخیر شاهد افزایش خشونت‌های گروهی بوده است و طبق آمار پلیس، امسال تا کنون 273 تیراندازی رخ داده است که 47 مورد آن مرگبار بوده است. این تیراندازی همچنین 74 نفر از جمله افراد بی گناه را زخمی کرد.

هفته گذشته، ماگدالنا اندرسون، نخست وزیر سوسیال دموکرات سوئد به شکست خود در انتخابات اذعان کرد. او تا تشکیل دولت جدید به عنوان سرپرست ادامه خواهد داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …