تلویزیون دولتی گزارش داد که گینه استوایی مجازات اعدام را لغو می کند | گینه استوایی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس گزارش تلویزیون دولتی گینه استوایی که به قانون جدید امضا شده توسط رئیس جمهور تئودورو اوبیانگ نگئما امباسوگو استناد کرده است، مجازات اعدام را لغو کرده است.

معاون رئیس جمهور روز دوشنبه در توییتی نوشت: مجازات اعدام در این کشور نفت خیز آفریقای مرکزی پس از امضای قانون جزایی جدید توسط رئیس جمهور لغو شد.

به گفته عفو بین الملل، آخرین اعدام رسمی در این کشور کوچک در سال 2014 انجام شد، اما سازمان های غیر دولتی بین المللی و سازمان ملل مرتبا رژیم را به ناپدید شدن اجباری، بازداشت خودسرانه و شکنجه متهم می کنند.

تئودورو نگئما اوبیانگ مانگو، معاون رئیس جمهور، یکی از پسران رئیس دولت و به عنوان جانشین احتمالی وی در توئیتر نوشت: «من با حروف بزرگ می نویسم تا این لحظه منحصر به فرد را به پایان برسانم: «گینه استوایی مجازات اعدام را لغو کرده است».

یک خبرنگار تلویزیون دولتی در پایان یک برنامه خبری در اطلاعیه ای کوتاه این رویداد را “تاریخی برای کشور ما” خواند.

این اقدام ظرف 90 روز پس از انتشار در مجله رسمی دولتی و پیش از تصویب توسط مجلس به اجرا گذاشته می شود.

رئیس جمهور اوبیانگ، 80 ساله، بیش از 43 سال را در قدرت سپری کرده است که یک رکورد جهانی در کنار حذف پادشاهی ها است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آیا اتهامات هرشل واکر واقعاً مهم است؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، این رسوایی می تواند تعیین کننده باشد …