اخبار به روز رسانی زنده: آلبانی در راه خانه پس از تشییع جنازه ملکه. استرالیا سقف قیمتی G7 برای نفت روسیه را امضا کرد | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

پارلمان ویکتوریا برای آخرین روزهای قبل از انتخابات ایالتی تشکیل جلسه می دهد

پارلمان ویکتوریا این هفته قبل از انتخابات ایالتی برای آخرین بار تشکیل جلسه خواهد داد. AAP گزارش ها.

یک هفته نشست اضافی به تقویم بعدی اضافه شد ملکه الیزابتمرگ

تصویب ملکه به معنای به تعویق افتادن پارلمان در پی درخواست‌های تسلیت به افتخار او و همچنین دادن زمان به نمایندگان مجلس برای سوگند وفاداری به پادشاه جدید بود. شاه چارلز.

بر اساس یک ابهام در قانون اساسی ویکتوریا، اعضای پارلمان ایالتی باید پس از مرگ سلف، با پادشاه جدید وفاداری کنند.

امروز و چهارشنبه روزهای عادی نشستن با سخنرانی های تحسین آمیز اعضای بازنشسته خواهد بود.

روز پایانی نشست در 22 سپتامبر پس از اینکه نخست وزیر آن را به عنوان تعطیل رسمی ملی اعلام کرد، دیگر برگزار نخواهد شد. آنتونی آلبانیز.

گورمن: دولت “امیدوار است” قانون کمیسیون یکپارچگی فدرال را تا پایان سال تصویب کند

یکی از نگرانی‌های اصلی در مورد تعلیق پارلمان به دلیل مرگ ملکه، تاخیر در بحث درباره قانون کمیسیون فدرال ضد فساد بود.

رادیو ABC پرسید گورمن اگر دولت همچنان متعهد به تصویب این قانون قبل از پایان سال باشد. دستیار نخست وزیر در پاسخ به این سوال:

ما قصد داریم هفته آینده آن قانون را معرفی کنیم… امیدواریم تا پایان سال تصویب شود.

سنا فرآیندهای خاص خود را دارد و ممکن است تصمیم بگیرد که برای مدتی به این قانون نگاه کند… ما می‌خواهیم آن را به روش درست انجام دهیم و امیدواریم که مسیری را برای انجام آن قبل از پایان سال ببینیم.

پاتریک گورمن می‌گوید دیدگاه‌های «مهم» بومی‌ها پس از مرگ ملکه مشترک است

احساس بومیان استرالیا در مورد مرگ ملکه با قدرت بیان شد استن گرانت این آخر هفته: «بعد از مرگ ملکه الیزابت دوم، نمی توان انتظار داشت که بومیان استرالیا دهان خود را ببندند. کار متأسفانه ما بی پایان است.»

در مورد آن قطعه در رادیو ABC پرسیده شد، پاتریک گورمن، دستیار نخست وزیر در پاسخ به این سوال:

من فکر می کنم واقعا مهم است که این دیدگاه ها به اشتراک گذاشته شوند. من از استن گرانت و دیگرانی که دیدگاه های خود را مطرح کردند تشکر می کنم.

تاریخ استرالیا، همانطور که می دانیم، در سال 1788 شروع نشد و در واقع تمام تاریخ ما تاریخی نیست که امروز بتوانیم به آن افتخار کنیم.

ما می دانیم که به عنوان یک دولت باید در کار آشتی بسیار بیشتر پیش برویم.

استن گرانت: «نمی توان انتظار داشت که بومیان استرالیا دهان خود را ببندند».
استن گرانت: «نمی توان انتظار داشت که بومیان استرالیا دهان خود را ببندند». عکس: جیسون مک کاولی/ گتی ایماژ

پاتریک گورمن می‌گوید علیرغم حمایت دوگانه از سلطنت، «این وضعیتی است که ما در حال حاضر داریم».

دستیار نخست وزیر، پاتریک گورمن، با رادیو ABC صحبت می کند. مصاحبه با سوالاتی در مورد روابط استرالیا با سلطنت آغاز می شود آنتونی آلبانیز پس از شرکت در مراسم خاکسپاری ملکه به خانه بازمی گردد.

میزبان صبحانه RN پاتریشیا کارولاس از گورمن می پرسد که آیا به وقایع روزهای اخیر – مرگ ملکه و الحاق به ملکه – اعتقاد دارد؟ شاه چارلز – ارتباط استرالیا با بریتانیا و سلطنت را عمیق تر کرده اند.

گورمن:

من فکر می کنم که این ارتباطات همیشه بسیار عمیق بوده است… ما تعداد زیادی از مردم داریم که از بریتانیا مهاجرت کرده اند… و این البته یادآور این روابط بوده است.

کارولاس از گورمن در مورد نتایج نظرسنجی اساسی آبان نیوز می‌پرسد که نشان می‌دهد استرالیایی‌ها در مورد اینکه آیا می‌خواهند شاه چارلز به عنوان رئیس دولت باشد یا خیر، 50-50 تقسیم شده‌اند.

مردم می توانند نظرات خود را بیان کنند، این یک واقعیت است… این وضعیتی است که ما در حال حاضر داریم.

مردم در مورد جایی که ممکن است برای بیان نظرات خود انتخاب کنند یا تشخیص داده اند که برخی از این بحث ها به نحو مناسب تری برای یک روز دیگر برگزار می شود، بسیار محترمانه بوده اند.

استرالیا سقف قیمتی G7 برای نفت روسیه را امضا کرد

پل کارپ

پل کارپ

استرالیا از سقف قیمتی G7 برای نفت روسیه امضا خواهد کرد، اقدامی که با هدف کاهش درآمد برای تلاش های جنگ اوکراین و بهبود هزینه های زندگی انجام می شود.

خزانه دار، جیم چالمرزو وزیر امور خارجه پنی ونگ، اعلام کرد استرالیا از این سقف حمایت می کند تا در 5 دسامبر برای نفت خام روسیه و 5 فوریه برای محصولات پالایش شده مانند گازوئیل اعمال شود.

در اوایل سپتامبر، وزرای دارایی G7 با این اقدام موافقت کردند که شامل الزامی برای واردکنندگانی است که به دنبال خدمات حمل و نقل و پوشش بیمه از شرکت‌ها هستند تا به سقف قیمتی برای حمل و نقل نفت روسیه پایبند باشند.

ولادیمیر پوتین متعهد شده است که به کشورهایی که این سقف را اعمال می‌کنند، نفت نفروشد، اما فشار G7 و اتحادیه اروپا می‌تواند آنهایی را که همچنان نفت روسیه را خریداری می‌کنند، مانند چین و هند تشویق کند که به دنبال تخفیف‌های بیشتر باشند و روسیه را از درآمد محروم کند.

مشارکت استرالیا در سقف قیمت تا حد زیادی نمادین است، زیرا قبلاً ممنوعیت کامل واردات، خرید و حمل و نقل نفت، گاز، فرآورده های نفتی تصفیه شده و زغال سنگ روسیه را اعمال کرده است.

برخی از کشورهایی که این ممنوعیت را اعمال کرده‌اند ممکن است به جای آن به سمت سقف قیمتی حرکت کنند، اما استرالیا برنامه‌ای برای انجام این کار ندارد.

چالمرز گفت که «قیمت‌های بالاتر نفت احتمالاً تورم بالاتری را به همراه خواهد داشت و خطر کندی رشد اقتصاد جهانی را به همراه خواهد داشت».

ما به دنبال محدود کردن برخی از تأثیرات جنگ در اروپا بر هزینه های زندگی، با حمایت از این سقف قیمت هستیم.

وونگ گفت که حمایت از سقف قیمت “نشان دهنده عزم استرالیا برای محدود کردن تاثیر اقتصادی جهانی حمله روسیه به اوکراین و در عین حال حداکثر کردن فشار بر روسیه برای پایان دادن به درگیری است.”

استرالیا تجاوز یکجانبه، غیرقانونی و غیراخلاقی روسیه علیه مردم اوکراین را محکوم می کند.

استرالیا قویا از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین حمایت می کند و ما از روسیه می خواهیم فورا نیروهای خود را از خاک اوکراین خارج کند.

سناتور پنی وانگ: استرالیا تجاوز یکجانبه، غیرقانونی و غیراخلاقی روسیه علیه مردم اوکراین را محکوم می کند.
سناتور پنی ونگ: استرالیا تجاوز یکجانبه، غیرقانونی و غیراخلاقی روسیه علیه مردم اوکراین را محکوم می کند. عکس: Mick Tsikas/AAP

روز دوشنبه سفیر اوکراین در استرالیا، واسیل میروشنیچنکووی به اسکای نیوز گفت که اوکراین شواهدی مبنی بر «جنایت شنیع» پس از دستاوردهای اخیر پس گرفتن قلمرو خود از روسیه کشف کرده است.

میروشنیچنکو از استرالیا به خاطر حمایت از ارسال‌های این کشور به دادگاه کیفری بین‌المللی در مورد جنایات جنگی که روسیه آن را رد می‌کند، تشکر کرد.

این بخشی از استراتژی آنها است، این کار عمدا انجام شده است – برای ترساندن اوکراینی ها، برای ترساندن ما. شکنجه، تجاوز به غیرنظامیان بخشی از جنگ است.

میروشنیچنکو خاطرنشان کرد که از 60 خودروی بوش مستر که توسط استرالیا متعهد شده است، 40 دستگاه تحویل داده شده و 20 دستگاه دیگر “در راه” هستند. او از استرالیا خواست تا تعهدات خود را به 90 یا 120 افزایش دهد.

حمایت استرالیا از اوکراین یکی از بزرگترین حمایت ها در میان کشورهای غیر عضو ناتو است.

روز یکشنبه معاون نخست وزیر، ریچارد مارلز، تماس های میروشنیچنکو برای ممنوعیت ورود گردشگران روسی به استرالیا را رد کرد.

مارلز فاش کرد استرالیا در حال بررسی ارسال کمک های نظامی بیشتر به اوکراین برای تقویت تعهدات موجود است. او به اینسایدرز ABC گفت:

ما باید خود را برای درگیری های طولانی آماده کنیم و بر این اساس متوجه می شویم که باید در دراز مدت از اوکراین حمایت کنیم.

صبح بخیر!

نخست وزیر آنتونی آلبانیز در میان بیش از 2000 نفر شرکت کننده در مراسم تشییع جنازه ملکه در لندن بود الیزابت دوم، به عنوان بسیاری از استرالیایی ها به 4 میلیارد نفر در سراسر جهان پیوستند که پخش زنده این سرویس را در کلیسای وست مینستر تماشا کردند.

آلبانیز اکنون به استرالیا بازخواهد گشت و در مراسم یادبود روز پنجشنبه در کنار رهبر مخالفان به پادشاه فقید ادای احترام خواهد کرد. پیتر داتون.

از آنجایی که مرگ ملکه روابط آینده استرالیا با سلطنت را تسکین می دهد، آخرین نظرسنجی Guardian Essential از استرالیایی ها پرسید که آیا آنها معتقدند؟ شاه چارلز سوم باید رئیس کشور باشد. پاسخ‌ها نشان داد که بین آنهایی که از پادشاه جدید بریتانیا حمایت می‌کنند و آنهایی که حمایت نمی‌کنند، اختلاف نظر 50-50 وجود دارد.

به عنوان خبرنگار سیاسی ارشد آبان نیوز استرالیا سارا مارتین می نویسد:

نظرسنجی از 1075 نفر، که پس از مرگ ملکه الیزابت دوم انجام شد، امید چندانی به آرمان جمهوری خواهان نمی دهد، زیرا کمتر از نیمی از پاسخ دهندگان (43٪) از جمهوری شدن استرالیا حمایت می کنند – رقمی که طی پنج سال گذشته به سختی تغییر کرده است.

دان فارلوزیر تجارت و گردشگری، برای اولین بار از زمانی که دولت موریسون زیردریایی های فرانسوی را با قرارداد Aukus مبادله کرد، با همتای فرانسوی خود دیدار کرد. فارل به ABC گفت که امیدوار است دو کشور مشکلات ما را پشت سر بگذارند.

در اخبار AFL، بادی فرانکلین پس از تایید در بیانیه ای که شب گذشته در سال 2023 بازی خواهد کرد، قرار است دوران حرفه ای خود را با سیدنی سوانز به پایان برساند.

اعلامیه فرانکلین که با دو کلمه “یکی دیگر” منتشر شد، بازتاب هایی داشت مایکل جردناعلام مختصر او در مورد بازگشتش به NBA در سال 1995: من برگشتم.

بیا بریم!

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها متعلق به وارامونگو هستند”: موزه نیوزیلند با بازگرداندن اقلام به بومیان استرالیا موافقت کرد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، چهار شی از مردم وارومونگو …