“چه کسی پول می پردازد؟”: کارگران به طرح های انرژی تروس حمله می کنند | مالیات و هزینه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حزب کارگر این سوال را مطرح کرده است که چه کسی هزینه برنامه های اقتصادی لیز تراس را پیش از بسته انرژی و بودجه کوچک این هفته پرداخت می کند، در حالی که از رکورد توری ها در رشد انتقاد می کند تا نشان دهد چگونه آنها قصد دارند به دولت بر سر وضعیت اقتصاد حمله کنند.

در حالی که تراس و صدراعظم او، کواسی کوارتنگ، برای ارائه برنامه های خود آماده می شوند، پت مک فادن، وزیر سایه خزانه داری، تفاوت بین پیشنهادات حزب کارگر برای تأمین مالی توقف قیمت انرژی با مالیات بادآورده بر شرکت های نفت و گاز و محافظه کاران را برجسته کرد. برنامه های بدون بودجه

او گفت بر اساس پیشنهادات محافظه‌کاران، که احتمالاً هزینه آن با وام‌گیری پرداخت می‌شود، «افراد شاغل سال‌های آینده در پرداخت صورت‌حساب باقی می‌مانند» و «سوال اساسی که در این مورد بی‌پاسخ باقی می‌ماند این است که چه کسی پرداخت می‌کند، و شما برای چه چیزی دریافت می‌کنید. آی تی؟”

انتقاد حزب کارگر از برنامه‌های بی‌هزینه دولت، نشان‌دهنده بازگشت به بحث‌های سیاسی پس از 10 روز عزای ملی برای ملکه است. سیاست تا حد زیادی در این هفته با برنامه ای فشرده برای نخست وزیر به حالت عادی بازخواهد گشت. او قبل از اینکه جزئیات بیشتری از بسته انرژی او در روز چهارشنبه مشخص شود و مینی بودجه در روز جمعه برگزار شود که انتظار می رود لغو افزایش بیمه ملی باشد، او جلسات دیپلماتیک در نیویورک دارد.

تراس و کوارتنگ مایلند برنامه های خود را به عنوان حرکتی در جهت ارتقاء رشد به هر قیمتی تنظیم کنند. اما مک فادن سابقه رشد محافظه کاران را زیر سوال برد و مدعی شد که حزب پس از 12 سال قدرت، بی فکر است.

او گفت: “این فقط یک زیگزاگ دیگر در رکورد رشد پایین است که آنها بر آن نظارت داشته اند” و افزود که “کارنامه دولت در رشد اقتصادی شکست خورده است”.

کارگر برای اولین بار پیشنهاد توقف قیمت انرژی در تابستان را با پرداخت مالیات بادآورده برای آن ارائه کرد. تراس با حمایت از توقف قیمت انرژی از این روش پیروی کرد، اما ایده مالیات بادآورده را رد کرد و جزئیاتی از نحوه پرداخت آن را منتشر نکرد.

مک فادن گفت: «حتی خود شرکت‌های انرژی نیز نیاز به مالیات بادآورده را می‌پذیرند. «اما در عوض، دولت اصرار دارد که هزینه‌ها همگی باید بر روی استقراض باشد. این یک تفاوت اساسی در این است که چه کسی باید برای این سیاست پرداخت کند و این هزینه‌ها تا چه زمانی باید در آینده پرداخت شوند.»

در بودجه کوچک، کوارتنگ همچنین انتظار می‌رود افزایش بیمه ملی را که حزب کارگر در سال گذشته توسط بوریس جانسون و ریشی سوناک ارائه شد، معکوس کند. کوارتنگ همچنین قصد دارد مالیات شرکت ها را که به گفته حزب کارگر “بازگشت به سیاست شکست خورده جورج آزبورن در چند سال پیش دنبال شد” متوقف کند، و “مناطق شرکتی” با مالیات کم را معرفی کند که مخالفان معتقدند “ایده ای حتی قدیمی تر است، امتحان شده است. تا دهه 1980».

در همین حال، تحلیل جدید مؤسسه مطالعات مالی (IFS) در روز دوشنبه نشان داد که کارگران با کمترین دستمزد فقط 63 درصد در ماه سود خواهند داشت در حالی که ثروتمندترین ها می توانند ماهانه 150 پوند پس از معکوس شدن افزایش بیمه ملی دریافت کنند.

IFS داده هایی را ارائه کرده است که نشان می دهد معکوس شدن کامل این افزایش احتمالاً به نفع بیشتر کسانی است که بیش از 100000 پوند حقوق دریافت می کنند و به سختی به 3 میلیون خانوار فقیر کمک می کند.

طبق تجزیه و تحلیل IFS، آنهایی که در خانواده هایی با میانگین درآمد خانوار بریتانیایی 31400 پوند هستند، حدود 20 پوند در ماه پس انداز خواهند کرد، در حالی که خانواده هایی با درآمد 55،000 پوند، حدود 58 پوند در ماه پس انداز خواهند کرد.

کوارتنگ همچنین می‌تواند کاهش مالیات بیشتری مانند کاهش مالیات بر درآمد را در آینده به میزان 1 یا حتی 2 درصد اعلام کند.

انتظار می رود که او برنامه های خود را بدون هیچ گونه تحلیل مستقلی در مورد تأثیر این امر بر امور مالی ملی یا نحوه پرداخت آن ارائه دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارفرمایان ایالات متحده در ماه سپتامبر 263000 شغل جدید اضافه کردند زیرا “ترک” در بازار کار ظاهر شد | داده های بیکاری و اشتغال در ایالات متحده

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، اداره آمار کار روز جمعه اعلام …