نیجریه در حال نبرد با بدترین سیل در یک دهه با بیش از 300 کشته در سال 2022 | نیجریه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیجریه با بدترین سیل خود در یک دهه گذشته دست و پنجه نرم می کند و بیش از 300 نفر در سال 2022 جان خود را از دست دادند که حداقل 20 نفر در این هفته جان خود را از دست دادند، زیرا مقامات گفتند که وضعیت “خارج از کنترل ما” است.

آژانس مدیریت اضطراری ملی نیجریه اعلام کرد سیل در 27 ایالت از 36 ایالت و پایتخت نیجریه نیم میلیون نفر از جمله 100000 آواره و بیش از 500 زخمی را تحت تاثیر قرار داده است.

این فاجعه همچنین هزاران هکتار از زمین های کشاورزی را ویران کرده است و نگرانی ها از اختلال در عرضه مواد غذایی در پرجمعیت ترین کشور آفریقا را تشدید کرده است.

مانزو ازکیل، سخنگوی آژانس مدیریت بلایای طبیعی، گفت: از سال 2012، این (مرگ‌های ناشی از سیل) بالاترین میزانی است که تا به حال داشته‌ایم.

نیجریه هر ساله سیل را به دلیل عدم اجرای دستورالعمل های زیست محیطی و زیرساخت های ناکافی ثبت می کند. مقامات سیل امسال را به دلیل سرریز آب از برخی رودخانه های محلی، بارندگی های غیرعادی و خروج آب اضافی از سد لاگدو در منطقه شمالی کامرون می دانند.

آژانس خدمات هیدرولوژیکی نیجریه، یا NEMA، سیل های بیشتری را در سال 2022 نسبت به سال گذشته پیش بینی کرد که به دلیل “بارندگی های بیش از حد و کمک های جریان های خارجی” مانند سد در کامرون است.

روز دوشنبه، آژانس مدیریت بلایای نیجریه به بیش از ده ایالت در مورد “عواقب جدی” در هفته های آینده هشدار داد زیرا دو سد این کشور شروع به سرریز شدن کرده اند.

مصطفی حبیب احمد، رئیس NEMA، گفت: “من می خواهم به همه دولت های ایالت های خط مقدم توصیه کنم که جوامعی را که در معرض خطر آبگرفتگی قرار دارند، دور کنند، مکان های بالاتر امن برای تخلیه افراد را شناسایی کنند و انبارهای کافی از مواد غذایی و غیر خوراکی را آماده کنند.”

یوسف سانی بابورا، رئیس آژانس مدیریت اضطراری ایالت جیگاوا، به AP گفت که سیل در ایالت جیگاوا در شمال غربی، بیش از 20 نفر را در هفته گذشته کشته است. این ایالت امسال 91 مورد مرگ و میر ناشی از سیل را ثبت کرده است – بیش از هر ایالت در این کشور.

بابرا گفت: «ما با سیل های ویرانگر خارج از کنترل ما مواجه هستیم. ما تمام تلاش خود را کرده ایم و نتوانستیم جلوی آن را بگیریم.»

سیل همچنین باعث از بین رفتن محصولات کشاورزی در بسیاری از زمین‌های کشاورزی، عمدتاً در منطقه شمالی نیجریه شده است که بخش عمده‌ای از آنچه این کشور می‌خورد را تولید می‌کند، و این نگرانی‌ها را برانگیخته است که می‌تواند بر عرضه مواد غذایی که قبلاً به دلیل درگیری‌های مسلحانه در مناطق شمال غربی و مرکزی این کشور مختل شده است، تأثیر بگذارد.

Aondongu Kwagh-Bee در ایالت بنوئه در شمال مرکزی گفت که اخیراً از مزرعه برنج خود بازدید کرده و متوجه شده است که بارش شدید باران “همه چیز را از بین برده است”.

“در حال حاضر، هیچ چیزی وجود ندارد. فقط ماسه پر شد و برنج شسته شد.» این مرد 30 ساله گفت.

Akintunde Babatunde، یک تحلیلگر آب و هوایی مستقر در ابوجا، گفت که علت اصلی مشکل سیل سالانه نیجریه، طراحی های ضعیف زیرساختی در مناطق جاده ها، زهکشی ها و دفع زباله است.

او گفت: «بارش‌های غیرمعمول شاهد تغییر اقلیم است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …