معین علی مفتخر به رهبری انگلیس در پاکستان با نزدیک شدن به جام جهانی T20 | پاکستان – انگلیس 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مoeen علی منتظر این تور بوده است. او از زمانی که احساس می کرد جایگاه خود را در تیم انگلیس به دست آورده است، رویاهایش را در سر می پروراند. اما او هرگز تصور نمی کرد که در نهایت کاپیتان شود. معین می‌گوید: «این افتخار بزرگی است صرف نظر از اینکه با چه کسی مخالف است، اما انجام این کار در پاکستان زمانی که تیم به اینجا بازمی‌گردد، برای من شخصاً شگفت‌انگیز است، به‌ویژه وقتی خانواده‌ای دارم که در گذشته از اینجا مهاجرت کرده‌اند. ”

پدربزرگش پس از جنگ جهانی دوم از کشمیر به انگلستان نقل مکان کرد و مادرش نیز در اینجا به دنیا آمد. او در کودکی در اینجا و اخیراً در سوپرلیگ پاکستان بازی می‌کرد.

معین می‌گوید: «من کسی هستم که می‌خواهم در هر کشوری کریکت بازی کنم، و به ویژه پاکستان، بعد از مدت‌ها.» 17 سال از آخرین حضور انگلیس در اینجا می گذرد. او می گوید که تصمیم او برای بازی در PSL در سال 2020 به این دلیل بود که او می خواست نقش خود را در “بازگرداندن کریکت پاکستان به نقشه” ایفا کند. او این تور را بسط آن می بیند. “من می خواستم بخشی از این باشم. وقتی انگلیس به پاکستان می‌آید، بیش از هر کشور دیگری، اتفاق بزرگی است، انگلستان همان کشوری است که طرفداران پاکستان واقعاً دوست دارند که به اینجا بیایند.”

از وقتی که اومده زنگ گوشیش قطع نمیشه. او یک عمو دارد که اینجا زندگی می کند و دوستان زیادی نیز دارد. «پیام‌های زیادی دریافت کرده‌ام» – اکثر آنها از او می‌پرسیدند که آیا او می‌تواند کمک کند تا بلیت‌ها را پیدا کند – «این برای من کمی قاتل است». اما از این که حواسش پرت می شود خوشحال است. او آشکارا از تدابیر شدید امنیتی برای تور و نحوه جدا شدن او و تیم از شهر در کراچی ناامید است. او همسر و فرزندانش را زمانی که در PSL بازی می کرد بیرون آورد و آنها وقت خود را صرف دیدار دوستان و رفتن به کافه ها کردند. در بین تمرینات این هفته او در اتاق تیم گیر کرده بود، می خواند، چت می کرد، ورق بازی می کرد.

او می‌گوید که محدودیت‌ها تصمیم او را در مورد اینکه آیا خود را برای مسابقات آزمایشی در ماه دسامبر در دسترس قرار دهد یا خیر، شکل می‌دهد. زمانی که برندون مک کالوم اوایل تابستان ایده انتخاب او را مطرح کرد، مشتاق به نظر می رسید، اما به نظر می رسد که از آن عقب نشینی کرده است. او می گوید: «من هنوز مطمئن نیستم. “من می خواهم ببینم این چگونه پیش می رود. من دوست ندارم برای مدت طولانی در هتل گیر کنم، بنابراین می خواهم ببینم چگونه با این موضوع کنار می آیم.»

بازیکنان معین و انگلیس از تمرین در ورزشگاه ملی کراچی یک نفس کشیدند.
بازیکنان معین و انگلیس از تمرین در ورزشگاه ملی کراچی یک نفس کشیدند. عکس: الکس دیویدسون/گتی ایماژ

برای او ناامید کننده بود که انگلیس از تور برنامه ریزی شده خود در اینجا در سال گذشته کنار رفت، اما او اکنون در مورد آن بدبین است. بدیهی است که در آن زمان هنوز کمی کووید وجود داشت، بنابراین شما نمی دانید محدودیت ها چه بوده است. حداقل الان همه می توانند بیایند. من اعتقاد زیادی دارم که وقتی کارها آسان نیست، اگر کمی صبر داشته باشید، آسان می شوند.» به نظر می رسد این ایده در ذهن اوست. وقتی او در مورد وضعیت تیم قبل از جام جهانی T20 ماه آینده صحبت می کند، دوباره مطرح می شود.

معین می گوید: «این سبک من نیست که برای چیزی ناامید باشم. مهم است که ما به خودمان فشار نیاوریم و بگوییم: ما یک جام جهانی را می بریم. ما در دو یا سه سال گذشته تیم خوبی بوده‌ایم، اما از دست داده‌ایم، که در حد انتظار است. فکر می کنم باید روی یک بازی تمرکز کنیم. بیایید بهترین کریکت خود را بازی کنیم و نگران نتیجه نهایی نباشیم. که از خودش مراقبت خواهد کرد. جام جهانی 2019 متفاوت بود. ما مورد علاقه بودیم، اما فکر نمی‌کنم الان محبوب باشیم. فکر می‌کنم ما یکی از تیم‌های برتر هستیم، نه طرف‌های مورد علاقه.»

راهنمای سریع

تیم های احتمالی برای T20 اول

نمایش دهید

انگلستان: الکس هیلز، ویل جکس، داوید مالان، هری بروک، فیل سالت (هفته هفته)، معین علی (کاپیتان)، سم کوران، دیوید ویلی، عادل رشید، ریچارد گلیسون، اولی استون
پاکستان: بابر اعظم (ناخدا)، شان مسعود، محمد حارث (هفته دوم)، افتخار احمد، محمد نواز، خوشدل شاه، آصف علی، شاداب خان، حارث رئوف، نسیم شاه، محمد حسنین

از بازخورد شما متشکرم.

انگلیس تیم عجیبی را به اینجا آورده است. این با یک چشم به جام جهانی و دیگری در آوردن بازیکنان جدید در سال های بعد انتخاب شده است. این شامل چهار بازیکن – جاس باتلر، کریس ووکس، مارک وود و ریس توپلی است – که بازی افتتاحیه روز سه‌شنبه را از دست خواهند داد زیرا در حال تلاش برای بازگشت به تناسب اندام در زمان جام جهانی هستند و شش بازیکن دیگر – ویل جکس، تام. هلم، جردن کاکس، لوک وود، بن داکت و اولی استون – که برای مسابقات انتخاب نشدند. تمام این عدم قطعیت به این معنی است که معین نقش متفاوتی را بر عهده گرفته است. این تیم باتلر است، اما با گوش دادن به Moeen در اینجا واضح است که او نیز رهبری می کند و نه فقط در پرتاب.

او ایده‌های قوی‌ای در مورد اشتباهاتی دارد که در تابستان امسال، زمانی که تیم مقابل آفریقای جنوبی و هند شکست خورد، اشتباه کرد. تابستان امسال برای ما بسیار ضعیف بود. ما اصلا خوب بازی نکردیم.» او می‌گوید که آنها زمان زیادی را صرف صحبت در مورد روشی که در زمانی که Eoin Morgan کاپیتان بود، انجام می‌دادند. «ما قبلاً این کار را انجام می‌دادیم، «آن کار را می‌کردیم» یا «دلیل اینکه ما خیلی خوب بودیم این بود». اکنون باید از آن پیش برویم. ورود جوس و گرفتن هدایت از Eoin آسان نیست، اما اکنون در کنار جوس است. من فکر می کنم این نقطه شروع خواهد بود. شما شاهد یک تغییر واقعی در نحوه رفتار طرفین در مورد مسائل خواهید بود.”

آنها همچنان می خواهند “شجاع و تهاجمی مانند ما همیشه” باشند، اما او می گوید: “همچنین باید روش بیشتری برای آن وجود داشته باشد.” “این تابستان ما بیرون می رفتیم و سعی می کردیم واقعاً تهاجمی باشیم و در حال بیرون آمدن بودیم.” برای بازیکنان بی‌تجربه‌تر سخت‌تر است. آنها نحوه بازی ما را در چهار یا پنج سال گذشته دیده‌اند و فکر می‌کنند باید وارد شوند و با خفاش بنگ، بنگ، بنگ بزنند. اما در واقع نیازی به این نیست. ما باید این تعادل را به درستی برقرار کنیم.»

پاکستان نیز در موقعیت مشابهی قرار دارد، شاهین شاه افریدی و فخار زمان مجروح شدند و سه بازیکن اولیه در این فرمت در تیم خود از جمله شان مسعود که در تابستان امسال دوندگی های زیادی برای دربی شایر انجام داد. احتمالاً هر دو تیم در حال حاضر در یک سطح هستند. ما بازیکنانی را از دست داده‌ایم، آن‌ها یک جفت از دست داده‌اند، آن‌ها همچنین با وجود اینکه خوب بازی می‌کنند، کمی تغییر می‌کنند، من منتظر یک سریال واقعا سخت، یک سریال فشرده هستم.» و یه سریال هیجان انگیز این طبیعت T20 است که بازی ها می آیند و می روند، اما او، حداقل، مطمئناً این هفت را مدت ها پس از پایان آنها به یاد خواهد آورد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …