زمین لرزه ای قدرتمند غرب مکزیک را در سالگرد دو زمین لرزه لرزاند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

زمین لرزه ای به بزرگی 7.6 ریشتر روز دوشنبه غرب مکزیک را لرزاند و دست کم یک نفر کشته شد و به زیرساخت های محلی آسیب وارد شد.

این در سالگرد دو زمین لرزه محلی در سال های 1985 و 2017 رخ می دهد که به ترتیب جان هزاران و 350 نفر را گرفت.

در ساعت 13:05 به وقت محلی (20:05 CEST) زمین لرزه قدرتمندی در نزدیکی ساحل در منطقه مرزی ایالت های میچوآکان و کولیما در عمق حدود 15 کیلومتری (9 مایلی) رخ داد که توسط سازمان زمین شناسی ایالات متحده گزارش شده است. USGS).

همچنین ساکنان پایتخت این کشور، مکزیکوسیتی، از ترس به خیابان‌ها هجوم بردند، اگرچه کلودیا شینبام، شهردار این کشور گفت هیچ گزارش فوری از خسارت به جز کمبود برق وجود ندارد. برخی از مردم محلی حیوانات خانگی خود را با خود آوردند، در حالی که طبق گزارش ها، گردشگران در آشفتگی بودند.

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور در یک سخنرانی ویدئویی گفت که یک نفر در بندر مانزانیلو در اقیانوس آرام پس از ریزش دیوار در یک مغازه جان خود را از دست داد.

ارنستو لانزتا، یک صاحب کسب و کار در منطقه Cuauhtemoc در مکزیکو سیتی، گفت: “این تاریخ است، چیزی در مورد 19 وجود دارد.” نوزدهم روزی است که باید از آن ترسید.

برق در بخش‌هایی از منطقه مرکزی روما در پایتخت، تقریباً 400 کیلومتری مرکز زلزله قطع شد.

مرکز هشدار سونامی اقیانوس آرام ایالات متحده هشدار سونامی برای بخش‌هایی از سواحل مکزیک صادر کرد و اعلام کرد امواجی که به ارتفاع 1 تا 3 متری سطح جزر و مد می‌رسند، امکان‌پذیر است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Nationwide | می‌گوید: با افزایش نرخ وام مسکن، قیمت مسکن در بریتانیا ثابت است بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، رشد قیمت مسکن در بریتانیا در …