استعفای مگنوس کارلسن از بازی برگشت با هانس نیمان پس از افتتاحیه | مگنوس کارلسن

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مگنوس کارلسن پس از انجام تنها یک حرکت، از بازی آنلاین مقابل هانس نیمان استعفا داد و دوباره اختلافات جنجالی بین این دو بازیکن را برانگیخت.

این دو بازیکن در روز دوشنبه در جام Julius Baer Generation به مصاف هم رفتند که اولین دیدار آنها پس از پیروزی آمریکایی مقابل کارلسن در جام Sinquefield در اوایل این ماه بود. هر دو بازیکن در طول پخش زنده شطرنج 24 در لینک ویدیویی قابل مشاهده بودند.

پس از انجام اولین حرکت خود با مهره های سیاه، قهرمان جهان به سرعت استعفا داد و از بازی جدا شد و نیمن – که دو حرکت با وایت انجام داده بود – بلافاصله پس از آن از بازی خارج شد.

«مگنوس کارلسن به تازگی استعفا داد. بلند شد و رفت.» مفسر و استاد بزرگ شطرنج شطرنج تانیا ساچدف گفت دوربینش را خاموش کرد، و این تنها چیزی است که در حال حاضر می دانیم. ما سعی خواهیم کرد در این مورد به‌روزرسانی دریافت کنیم.»

نیمن 19 ساله با شکست دادن کارلسن در رویداد 500000 دلاری در سنت لوئیس، او را متحیر کرد، اما کارلسن سپس به طرز چشمگیری از مسابقات کنار رفت. او تصمیم خود را در توییتی همراه با ویدئویی از ژوزه مورینیو، مدیر فوتبال، اعلام کرد: “اگر صحبت کنم، در دردسر بزرگی هستم.”

این بازیکن نروژی توضیح بیشتری نداده است، اما بهترین بازیکن بلیتز جهان، هیکارو ناکامورا، مدعی شد که این عقب نشینی به این دلیل بوده است که کارلسن مشکوک است که نیمان «احتمالاً تقلب کرده است». ناکامورا همچنین فاش کرد که این آمریکایی قبلاً توسط محبوب ترین وب سایت شطرنج جهان، Chess.com ممنوع شده بود.

نیمن اتهامات تقلب در جام Sinquefield را به شدت رد کرده است، اما اعتراف کرد که در گذشته در شطرنج تقلب کرده است – ابتدا به عنوان یک نوجوان 12 ساله در یک تورنمنت آنلاین، و سپس به عنوان یک نوجوان 16 ساله که در حال انجام بازی های بدون رتبه است. در حین پخش جریانی

نیمن گفت: «من هرگز در یک بازی غیرحضوری تقلب نکرده‌ام» و افزود که او اکنون «تمیز» است و حتی آماده است تا برهنه بازی کند، در «جعبه‌ای بسته با انتقال الکترونیک صفر» تا ثابت کند بی گناهی.

در حالی که هر دو بازیکن برای بازی های برنامه ریزی شده بعدی خود در روز دوشنبه بازگشتند، حرکت غیرمنتظره کارلسن در حال حاضر دنیای شطرنج را تکان داده است. “این بی سابقه است. من فقط، نمی توانم آن را باور کنم،” ساچدف افزود. “آیا این اتفاق افتاده است؟”

«مگنوس [is] فقط از بازی مقابل هانس امتناع می کند. او در این تورنمنت بازی خواهد کرد، اما می‌گوید “من بازی مقابل او را انجام نخواهم داد”. این بیانیه بسیار بزرگی است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …