نگرانی های مربوط به بدهی به دلیل اینکه کارگران بخش دولتی بریتانیا اکنون به خرید روی می آورند، بعدا پرداخت می کنند | اکنون بخرید، بعدا پرداخت کنید

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارشناسان نگرانی‌هایی را در مورد اینکه کارگران بخش دولتی با کمبود نقدینگی به سمت خرید بحث‌برانگیز روی آورده‌اند و وام‌های بعدی را پس از رد شدن توسط وام دهندگان اصلی مطرح کرده‌اند.

تجزیه و تحلیل دانشگاه ادینبورگ نشان داد که یک نفر از هر 10 کارمند بخش دولتی و NHS، که در ابتدا برای وام معمولی تر به این دلیل که توانایی بازپرداخت آن را نداشتند، رد شده بودند، از خرید وام مطمئن شدند و بعدا پرداخت کردند. شرکت های BNPL) در سال گذشته.

محققان همچنین دریافتند که استفاده کلی از محصولات BNPL در میان کارمندان بخش دولتی نسبت به سایر اعتبارات و وام ها “به طور قابل توجهی افزایش یافته است” و شروع به جابجایی سایر وام دهندگان غیر سنتی مانند وام های با بهره بالا کرده است.

پروفسور تینا هریسون، از دانشکده بازرگانی دانشگاه ادینبورگ، هشدار داد که افزایش استفاده از BNPL – که هنوز در بریتانیا نظارتی ندارد – خطر عقب افتادن کارکنان بخش دولتی در پرداخت های خود را افزایش می دهد.

او گفت: «افزایش استفاده از BNPL، به ویژه در میان افراد با انعطاف پذیری مالی بسیار پایین، بسیار نگران کننده است. “BNPL بدون کنترل، این پتانسیل را دارد که خیلی سریع منجر به بار بدهی غیرقابل مدیریت شود.”

شرکت‌های BNPL مانند Klarna، Clearpay و Laybuy در طول همه‌گیری با رونق خرید آنلاین از رشد سریعی برخوردار بودند. در حالی که خریداران معمولاً بابت خریدهای خود سود دریافت نمی کنند، آنها همچنان در معرض خطر افزایش بدهی خود هستند و در صورت پیش آمدن مشکل، حق تحمل یا غرامت را ندارند، زیرا چنین شرکت هایی هنوز در بریتانیا نظارتی ندارند.

تحقیقات منتشر شده توسط بانک بارکلیز و موسسه خیریه بدهی Stepchange در ژوئن نشان داد که تقریبا یک سوم وام گیرندگان BNPL گفتند که وام های آنها غیرقابل مدیریت شده است و آنها را به بدهی مشکل سوق داده است. خریدارانی که از چنین خدماتی استفاده می کردند به طور متوسط ​​4.8 خرید را پرداخت کردند که تقریباً دو برابر 2.6 خرید در ماه فوریه بود.

تحقیقات ادینبورگ معاملات 104661 کارمند NHS و بخش دولتی را که برای وام از وام دهنده غیرانتفاعی Salad Money درخواست کرده بودند، تجزیه و تحلیل کرد، اما به این دلیل که آنها قادر به بازپرداخت نیستند، رد شدند.

سالاد مانی، که این نظرسنجی را انجام داده است، به طور انحصاری به کارکنان بخش دولتی وام می دهد. تجزیه و تحلیل 174 میلیون تراکنش بانکی ناشناس توسط کارمندان بخش دولتی شواهدی را نشان داد که 54 درصد از آنها بازپرداخت بدهی مستقیم را تجربه کرده اند – یک شاخص کلیدی از مشکلات مالی.

رئیس امور مالی مسئول – یک نهاد صنعتی که بر وام دهندگان غیرانتفاعی بریتانیا، معروف به موسسات مالی توسعه اجتماعی (CDFI) نظارت می‌کند – گفت که مشاهده میزان تأییدیه‌های BNPL در میان متقاضیان وام رد شده قبلی «تکان‌دهنده» است.

“چگونه می تواند منطقی باشد که اگر یک وام دهنده مسئول بگوید “نه، این وام مقرون به صرفه نیست”، یک عزیز فناوری که دارای بودجه کافی نیست، می تواند بگوید بله؟ تئودورا هاجیمیکل گفت.

این یافته‌ها به عنوان بخشی از گزارشی منتشر شد که نشان می‌دهد بسیاری از کارگران کلیدی برای استطاعت یک صورت‌حساب غیرمنتظره ۱۰۰ پوندی در اواسط ماه با مشکل مواجه می‌شوند، زیرا کارکنانی که تراکنش‌های آن‌ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است، به‌طور متوسط ​​تنها ۷۹ پوند در حساب خود داشتند. نقطه میانی

همچنین مشخص شد که کاربران BNPL نسبت به درآمدشان بیشتر خرج می‌کنند و تمایل به اضافه برداشت بیشتری دارند، در حالی که اقلیت قابل توجهی بدهکار هستند. در حالی که گفته می‌شود نمی‌توان BNPL را برای این روندها مقصر دانست، تجزیه و تحلیل نشان داد که استفاده از آن در طول زمان افزایش می‌یابد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سواحل غربی آوانتی پس از تضمین تمدید شش ماهه باید “به شدت بهبود یابد”. صنعت ریلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به دلیل اینکه دولت به …