آلاسکا همچنان با سیل ناشی از طوفان دست و پنجه نرم می کند | آلاسکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از آنکه بقایای طوفان قدرتمندی که خط ساحلی غربی این ایالت را درنوردید، سیل در آلاسکا در حال کاهش است. اما ساکنان همچنان با قطع برق، آسیب آب و نگرانی در مورد چگونگی زنده ماندن در زمستان پیش رو دست و پنجه نرم می کنند.

آخر این هفته، یک سیستم کم فشار که از آلاسکا در حال چرخش بود، از ساحل به سمت شمال کالیفرنیا حرکت کرد و باران نادر سپتامبر را به منطقه آورد. این بارش ها به تلاش ها برای مهار آتش سوزی پشه های 19 مایل مربعی (49 کیلومتر مربع) در کوهپایه های سیرا نوادا کمک کرد، اما نگرانی های جدیدی را ایجاد کرد.

اسکات مک‌لین، سخنگوی CalFire، گفت: «این کمک کرد تا آن آتش تهاجمی را خفه کنیم. “اما ما اکنون با همه گل و لای موجود در خارج، مشکلات ایمنی جدیدی خواهیم داشت. و رطوبت زمین می تواند باعث سقوط برخی از درختان آسیب دیده شود.

سرویس هواشناسی ملی گفت: بارش طولانی مدت بر فراز آتش سوزی پشه، خطر جاری شدن خاکستر و گل و لای را افزایش می دهد. در شمال غرب، سیل محلی و رانش گل در بخش‌هایی از ساحل که در اثر آتش‌سوزی عظیم دو سال پیش زخمی شده بودند، گزارش شد.

جرمی زیدک، افسر اطلاعات عمومی در بخش امنیت داخلی و مدیریت اضطراری آلاسکا گفت: در همین حال، میزان خسارت در آلاسکا در 1000 مایل (1609 کیلومتر) خط ساحلی که “برخی از دورافتاده ترین مناطق ایالات متحده” را تحت تاثیر قرار می دهد، نامشخص است. . او گفت که دسترسی به این مناطق دشوار است. جوامع آسیب دیده شامل نوم، کوتزبو و اونالاکلت و روستاهای کوچکتر با ساکنان بومی آلاسکا هستند.

سیل و خسارات متعاقب آن نه تنها توانایی مردم محلی برای شکار و ماهیگیری در فصل را مختل کرده است، بلکه ذخیره سازی مواد غذایی برای دوام آنها در ماه های طولانی زمستان را نیز مختل کرده است. تلاش‌های بازیابی به‌ویژه در منطقه‌ای که برخی از روستاها فقط از طریق هوا یا با کشتی قابل دسترسی هستند، چالش برانگیز خواهد بود.

بحران‌های آبشاری در سواحل غربی ایالات متحده پس از آن اتفاق می‌افتد که دانشمندان برای سال‌ها هشدار داده بودند که گرمای جهانی آلاسکا را در برابر طوفان‌های بزرگ غیرحاره‌ای آسیب‌پذیرتر می‌کند، حتی اگر شرایط خشک‌تر و گرم‌تر را به همراه داشته باشد که آتش‌سوزی‌های مخرب در سراسر غرب را تحریک می‌کند.

اندازه جزر و مد در Nome در روز شنبه 10.52 فوت (3.2 متر) بالاتر از خط جزر بود که بالاترین رکورد ثبت شده از سال 1974 است.

مری پلتولا، تنها نماینده کنگره ایالت، گفت که با شهرداران سراسر منطقه در تماس بوده است. پلتولا که اهل دلتای یوکان-کوسکوکویم است، که شامل برخی از جوامعی است که به شدت آسیب دیده‌اند، گفت که با سناتورهای ایالتی همکاری می‌کند تا بودجه بیشتری برای بلایای طبیعی تامین کند.

فرماندار مایک دانلیوی که صبح روز شنبه یک اعلامیه فاجعه صادر کرد، گفت که مقامات امیدوارند تا قبل از شروع یخ زدگی منطقه در حدود سه هفته آینده، تلاش‌های بازیابی را تسریع کنند.

در کالیفرنیا، نوارهای باران به سمت جنوب به شهرستان سانتا کروز و در امتداد ساحل مرکزی کشیده شد، جایی که بزرگراه 1 برای مدت کوتاهی به دلیل سیل در بیگ سور بسته شد. انتظار نمی رفت که بارش به جنوب کالیفرنیا برسد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بی بی سی می گوید یوروویژن 2023: لیورپول مسابقه سال آینده را به نام اوکراین برگزار می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، بی بی سی اعلام کرد که …