تشییع جنازه ملکه: پنج لحظه ای که تاریخ به یاد خواهد آورد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم به عنوان یک رویداد قابل توجه که ترکیبی از سنت ها و مراسم چند صد ساله، لحظات شخصی و منظره سلطنتی است در تاریخ ثبت خواهد شد.

مرگ ملکه الیزابت نه تنها برای بریتانیا و کشورهای مشترک المنافع، بلکه برای بسیاری از مردم در سراسر جهان که از تلویزیون تماشا می کردند یا خاطرات خود را از ملکه داشتند، پایان یک دوره بود.

بنابراین برخی از آن لحظات کلیدی که تاریخ امروز درباره آنها به یاد خواهد آورد چیست؟ این نگاه ما است:

1. بریتانیا نمایش های بزرگ را به خوبی انجام می دهد

همه جنبه‌های رویدادهای دوشنبه سال‌ها، اگر نگوییم دهه‌ها قبل، با دقت برنامه‌ریزی شده بودند. پرسنل نظامی زیر نور ماه تمرین کرده بودند تا مطمئن شوند که همه چیز بدون مشکل پیش می رود.

و چه تماشایی بود: از بیگ بن معروف لندن که 96 بار زنگ می زد، یک بار در هر دقیقه در هر سال زندگی ملکه، تا دودکشانی که خونسردی و رواقی بودنشان در حالی که تابوت را بر روی شانه های خود حمل می کردند، مورد تحسین همه کسانی بود که آنها را می دیدند. . نوارهای لوله و اسب‌ها، لباس‌های شیک، جواهرات پر زرق و برق بی‌ارزش: این سنت هزار ساله‌ای بود که در بزرگ‌ترین رویدادی که لندن تا به حال دیده است، به نمایش گذاشته شد.

ظاهراً به آرامی انجام شد، سلطنتی‌ترین و غم‌انگیزترین مناسبت‌هایی که باید غم یک ملت و یک خانواده را به همراه داشته باشد، اما همچنین بهترین نمایشی که کشور می‌توانست داشته باشد را به نمایش بگذارد.

2. سنت هایی که در هر جنبه ای از رویدادهای امروزی ریشه دوانده است

با مجلل و تماشای مراسم تشییع جنازه سلطنتی، سنت به وجود می‌آید: تشریفات یک حاکم به خاک سپرده می‌شود، با جنبه‌های بسیاری غرق در تاریخ.

کالسکه تفنگی که تابوت را از کلیسای وست مینستر به گوشه هاید پارک می برد، در مراسم تشییع جنازه پدر ملکه و ملکه ویکتوریا مورد استفاده قرار گرفت – که توسط بیش از صد ملوان کشیده شد، طبق سنتی که اولین بار در سال 1901 آغاز شد.

در طول مراسم در کلیسای سنت جورج در قلعه ویندزور، تاج سلطنتی و گوی و عصای فرمانروایی از بالای تابوت ملکه برداشته شد و بر روی یک محراب قرار گرفت و ملکه را برای آخرین بار از تاجش جدا کرد.

لرد چمبرلین به طور تشریفاتی کارکنان دفتر خود را شکست و آن را بالای تابوت ملکه گذاشت.

همین جزئیات سنتی احتمالاً برای دهه‌های آینده در مراسم تشییع جنازه پادشاهان بریتانیا مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اما از جهاتی این مراسم تشییع جنازه برای تاریخ‌سازی نیز بود – اولین باری است که بسیاری از جنبه‌های تشریفاتی مراسم تشییع جنازه دولتی در تلویزیون دیده می‌شود.

3. لحظات لمسی شخصی در میان مراسم پاشیده می شود

در میان عظمت قرن‌ها سنت، رنگ و منظره، لحظات آرام‌تر و شخصی‌تر احترام و یادآوری در طول روز بود.

مانند صحنه های تکان دهنده ای که دو کورگی مورد علاقه ملکه، سندی و مویک، برای رسیدن تابوت به چهارگوشه قلعه ویندزور آورده شدند.

اما، یک پونی سیاه رنگ که ملکه به مدت 26 سال مالک آن بود، با داماد در کنار لانگ واک در مقابل قلعه روی چمن ایستاده بود، در حالی که صفوف تابوت قبل از برگزاری مراسم تعهد در کلیسای سنت جورج از جلوی آن عبور می کرد.

علاقه ملکه به سگ ها و اسب هایش کاملاً شناخته شده بود. او در طول زندگی خود بیش از 30 کورگی داشت. مویک و سندی با پسرش، شاهزاده اندرو، به خانه برگشته اند.

برخی از این لحظات از قبل توسط خود ملکه تعیین شده بود، برخی دیگر عبارات خودجوش از سوی مردم بود که علائم، اسباب‌بازی‌های نرم، گل‌ها و پرچم‌های خود را برای ردیف کردن مسیرهای راهپیمایی در خیابان‌های لندن آورده بودند.

دستور خدمت برای خدمات متعهد ملکه الیزابت در قلعه ویندزور توسط پادشاه فقید برای سالها برنامه ریزی شده بود. او همه سرودها را انتخاب کرد به جز آخرین سرود که توسط پسر و وارثش شاه چارلز سوم انتخاب شد. پیپر شخصی ملکه یک نوحه نوازی روی کوله ها می نواخت.

بیشتر موسیقی‌هایی که در طول مراسم پخش می‌شد توسط سر ویلیام هریس ساخته می‌شد که در بیشتر دوران کودکی ملکه ارگ‌نواز کلیسای کوچک بود – الیزابت در دوران کودکی اغلب در حال بازدید از سالن ارگ برای تماشای نواختن آهنگساز، به‌ویژه در طول کریسمس دیده می‌شد. .

4. چه کسانی دعوت شدند و چه کسانی دعوت نشدند؟

رهبران بیش از 100 کشور در سراسر جهان برای مراسم خاکسپاری به لندن آمدند. حاکمان حاکم دیگری از سراسر اروپا بودند – بسیاری از آنها با ملکه خویشاوند بودند – و همچنین از خانه های سلطنتی در آفریقا، خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه.

سیاستمدارانی در گذشته و حال، نمایندگانی از سرویس بهداشت ملی بریتانیا، اعضای مردم و همچنین برخی از کشورهای مشترک المنافع و خانواده نزدیک و بزرگ ملکه، دوستان و کارکنان وفادار حضور داشتند.

زمانی بود که برادران سلطنتی – شاهزاده‌های ویلیام و هری – که در سال‌های اخیر تا حدودی از هم جدا شده بودند، با هم در کانون توجه قرار گرفتند، حتی اگر فرصت کمی برای صحبت، حداقل در ملاء عام وجود داشت.

اما سیاست و رویدادهای جاری نیز در مراسم تشییع جنازه نقش داشتند. هیچ دعوت نامه ای برای رئیس دولت در روسیه، بلاروس یا میانمار وجود نداشت – و هیچ نمایندگی دیپلماتیکی از روسیه به دلیل جنگ در اوکراین وجود نداشت.

و در حالی که زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نتوانست در مراسم تشییع جنازه شرکت کند، همسرش اولنا زلنسکا به جای آن نماینده کشورش بود.

5. مراسم تشییع جنازه زمانی بود که مردم در بریتانیا – و در سراسر جهان – دور هم جمع شوند

صدها میلیون نفر در جریان برگزاری مراسم تشییع جنازه بودند و به طور زنده در سراسر جهان از تلویزیون، رادیو و آنلاین پخش شدند.

و مردم نیز با صدها هزار نفر به لندن و ویندزور آمدند تا آخرین ادای احترام خود را به جا آورند و نگاهی اجمالی به هیئت ملکه در حین رانندگی بیندازند.

در بخش‌های مختلف بریتانیا، عزادارانی که نمی‌توانستند به لندن سفر کنند، از صفحه‌های بزرگی که برای مثال در پارک هالی‌رود ادینبورگ برپا شده بود، تماشا کردند.

روزی بود برای دور هم جمع شدن، آخرین لحظه در یک دوره سوگواری ملی، شاید کنار گذاشتن فکر در مورد بحران هزینه زندگی، یا قبض های بالای انرژی، یا جنگ، در یک لحظه جمعی برای یادآوری زندگی یک زن، که زندگی افراد زیادی را تحت تأثیر قرار داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آیا کمپین کاهش انرژی دور بعدی لیز تراس خواهد بود؟ | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، ریشه‌های رقص سیاسی لیز تراس بر …